Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2019
| |||
Data | 24-26 maja 2019 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Lima | ||
Miejscowość | Villa Deportiva Nacional | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 44 | ||
Liczba zawodników | 332 | ||
Liczba reprezentacji | 13 |
51. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach 24-26 maja 2019 w Limie.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Rodrigo do Nascimento | 10,28 | Felipe Bardi dos Santos | 10,43 | Diego Palomeque | 10,47 |
Bieg na 200 m | Bernardo Baloyes | 20,42 | Rodrigo do Nascimento | 20,63 | Christopher Ortiz | 20,98 |
Bieg na 400 m | Anthony Jose Zambrano | 45,53 | Lucas Carvalho | 46,12 | Anderson Henriques | 46,15 |
Bieg na 800 m | Lucirio Antonio Garrido | 1:46,27 | Jelssin Robledo | 1:47,31 | Marco Vilca | 1:48,06 |
Bieg na 1500 m | Lucirio Antonio Garrido | 3:55,04 | Javier Lacamoire | 3:55,15 | Carlos de Oliveira Santos | 3:55,18 |
Bieg na 5000 m | Altobeli da Silva | 13:50,08 | José Luis Rojas | 13:53,11 | Gerald Giraldo | 13:54,51 |
Bieg na 10 000 m | Bayron Piedra | 28:48,13 | José Mauricio González | 28:48,60 | Vidal Basco | 28:52,32 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Carlos San Martín | 8:36,37 | Altobeli da Silva | 8:38,43 | Gerald Giraldo | 8:44,49 |
Bieg na 110 m przez płotki | Gabriel Constantino | 13,54 | Yojan Chaverra | 13,66 | Eduardo de Deus | 13,68 |
Bieg na 400 m przez płotki | Alison dos Santos | 49,89 | Alfredo Sepúlveda | 50,04 | Guillermo Ruggeri | 50,20 |
Sztafeta 4 x 100 m | Wenezuela
| 39,56 | Brazylia
| 39,91 | Kolumbia
| 39,94 |
Sztafeta 4 x 400 m | Kolumbia
| 3:04,04 | Brazylia
| 3:04,13 | Chile
| 3:11,84 |
Chód na 20 000 m | Jhon Castañeda | 1:22:33,40 | David Hurtado | 1:23:39,70 | Luis Campos | 1:24:17,50 |
Skok wzwyż | Alexander Bowen | 2,21 | Fernando Ferreira | 2,21 | Eure Yáñez | 2,18 |
Skok o tyczce | Augusto de Oliveira | 5,61 | Thiago Braz | 5,41 | Germán Chiaraviglio | 5,21 |
Skok w dal | Emiliano Lasa | 7,76 | Paulo Sérgio Oliveira | 7,71 | Raúl Mena Pedroza | 7,66 |
Trójskok | Maximiliano Díaz | 16,23 | Kauam Bento | 16,18 | Miguel van Assen | 16,11 |
Pchnięcie kulą | Darlan Romani | 21,00 | Willian Dourado | 19,09 | Germán Lauro | 18,97 |
Rzut dyskiem | Mauricio Ortega | 58,89 | Douglas dos Reis | 56,43 | Claudio Romero | 54,31 |
Rzut młotem | Gabriel Kehr | 75,27 | Humberto Mansilla | 73,00 | Allan Wolski | 72,51 |
Rzut oszczepem | Dayron Márquez | 78,00 | Francisco Muse | 75,97 | Arley Ibargüen | 75,83 |
Dziesięciobój | Georni Jaramillo | 7784 pkt. | Gerson Vidal Izaquirre | 7302 pkt. | Sergio Pandiani | 7226 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Vitória Cristina Rosa | 11,24 | Andrea Purica | 11,32 | Gabriela Suárez | 11,67 |
Bieg na 200 m | Vitória Cristina Rosa | 22,90 | Andrea Purica | 23,37 | Gabriela Suárez | 23,65 |
Bieg na 400 m | Tiffani Marinho | 52,81 | Lina Licona | 53,18 | Noelia Martínez | 53,47 |
Bieg na 800 m | Déborah Rodríguez | 2:02,68 | Andrea Calderón | 2:05,49 | Johana Arrieta | 2:05,91 |
Bieg na 1500 m | María Pía Fernández | 4:27,44 | Mariana Borelli | 4:27,83 | July da Silva | 4:27,93 |
Bieg na 5000 m | Florencia Borelli | 15:42,60 | Carolina Tabares | 15:46,04 | Luz Mery Rojas | 15:46,27 |
Bieg na 10 000 m | Carolina Tabares | 33:36,77 | Tatiane Raquel da Silva | 33:40,76 | Muriel Coneo | 33:43,00 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tatiane Da Silva | 9:45,52 | Belén Casetta | 10:04,54 | Simone Ferraz | 10:05,88 |
Bieg na 100 m przez płotki | Génesis Romero | 13,29 | Eliecith Palacios | 13,49 | Adelly Santos | 13,64 |
Bieg na 400 m przez płotki | Melissa González | 55,73 | Gianna Woodruff | 56,76 | Fiorella Chiappe | 57,03 |
Sztafeta 4 x 100 m | Brazylia
| 44,70 | Kolumbia
| 44,97 | Argentyna
| 45,65 |
Sztafeta 4 x 400 m | Kolumbia
| 3:32,81 | Brazylia
| 3:35,29 | Argentyna
| 3:36,76 |
Chód na 20 000 m | Karla Jaramillo | 1:30:52,00 | Ángela Castro | 1:32:35,90 | Leyde Guerra | 1:33:40,00 |
Skok wzwyż | María Fernanda Murillo | 1,90 | Valdileia Martins | 1,80 | Monique Vermeling Betsabé Páez | 1,75 |
Skok o tyczce | Robeilys Peinado | 4,56 | Katherin Castillo | 4,11 | Juliana Campos | 3,91 |
Skok w dal | Eliane Martins | 6,71 | Keila Costa | 6,38 | Macarena Reyes | 6,36 |
Trójskok | Yosiri Urrutia | 13,85 | Liuba M. Zaldívar | 13,45 | Gabriele dos Santos | 13,30 |
Pchnięcie kulą | Ahymara Espinoza | 17,44 | Geísa Arcanjo | 17,16 | Ángela Rivas | 17,10 |
Rzut dyskiem | Andressa de Morais | 62,42 | Fernanda Martins | 60,87 | Ailen Armada | 56,55 |
Rzut młotem | Mariana Marcelino | 66,78 | Rosa Rodríguez | 66,45 | Jennifer Dahlgren | 65,06 |
Rzut oszczepem | Laila e Silva | 57,79 | María Lucelly Murillo | 57,24 | Flor Ruíz | 56,07 |
Siedmiobój | Luisarys Toledo | 5989 pkt. | Vanessa Spínola | 5823 pkt. | Martha Araujo | 5708 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Opracowano na podstawie materiałów źródłowych.
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Brazylia | 15 | 19 | 10 | 44 |
2. | Kolumbia | 12 | 9 | 11 | 32 |
3. | Wenezuela | 8 | 4 | 1 | 13 |
4. | Urugwaj | 3 | 0 | 0 | 3 |
5. | Argentyna | 2 | 3 | 11 | 16 |
6. | Ekwador | 2 | 3 | 2 | 7 |
7. | Chile | 1 | 3 | 3 | 7 |
8. | Panama | 1 | 1 | 0 | 2 |
9. | Peru | 0 | 1 | 4 | 5 |
10. | Boliwia | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Paragwaj | 0 | 0 | 1 | 1 |
Surinam | 0 | 0 | 1 | ||
Razem | 44 | 44 | 45 | 133 |
Bibliografia
- 2019 South American Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2023-06-15]. (ang.).
- PER - Campeonato Sudamericano de Mayores, Lima, Perú. resultadosonline.org. [dostęp 2023-06-15]. (hiszp.).
Linki zewnętrzne
- South American Ch. 2019 Results. worldathletics.org. [dostęp 2023-06-15]. (ang.).
- p
- d
- e
|