37. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane w Limie w Peru w roku 1993.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Bieg na 100 metrów | Robson da Silva | 10,58 | Arnaldo da Silva | 10,69 | Oscar Fernández | 10,73 |
Bieg na 200 metrów | Robson da Silva | 20,90 | André da Silva | 21,10 | Wilson Canizales | 21,60 |
Bieg na 400 metrów | Wilson Canizales | 46,50 | Inaldo Sena | 47,50 | Alejandro Krauss | 47,60 |
Bieg na 800 metrów | Pablo Squella | 1:51,98 | Luis Migueles | 1:52,12 | Peter Gross | 1:52,24 |
Bieg na 1500 metrów | Adauto Domingues | 3:46,40 | Pablo Squella | 3:51,00 | Marco Cascabelo | 3:51,50 |
Bieg na 5000 metrów | Ronaldo da Costa | 13:58,7 | Baldenor dos Santos | 13:59,8 | Juan José Castillo | 13:59,9 |
Bieg na 10 000 metrów | Antonio Silio | 28:37,2 | Juan José Castillo | 28:56,8 | Valdenor dos Santos | 29:20,4 |
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami | Adauto Domingues | 8:36,9 | Marcelo Cascabelo | 8:38,8 | Oscar Amaya | 8:48,9 |
Bieg na 110 metrów przez płotki | Pedro Chiamulera | 14,30 | Joilto Bonfim | 14,38 | Ricardo D'Andrilli | 14,75 |
Bieg na 400 metrów przez płotki | Eronilde de Araújo | 49,8 | Pedro Chiamulera | 50,1 | Llimy Rivas | 50,7 |
Chód na 20 kilometrów | Jefferson Pérez | 1:24:31 | Querubín Moreno | 1:24:50 | Orlando Díaz | 1:26:57 |
Sztafeta 4 × 100 metrów | Chile | 40,2 | Peru | 41,2 | Wenezuela | 41,8 |
Sztafeta 4 × 400 metrów | Brazylia | 3:09,0 | Kolumbia | 3:09,1 | Chile | 3:09,5 |
Skok wzwyż | Hugo Munoz | 2,22 | Fernando Moreno | 2,16 | José Luís Mendes | 2,16 |
Skok o tyczce | Oscar Veit | 4,95 | Fernando Pastoriza | 4,80 | Cristián Aspillaga | 4,70 |
Skok w dal | Paulo de Oliveira | 7,99 | Abraham Abreu | 7,60 | Ricardo Valiente | 7,38 |
Trójskok | Anísio Silva | 17,21 | Ricardo Valiente | 16,45 | Avelino de Souza | 16,31 |
Pchnięcie kulą | Adilson Oliveira | 17,88 | Yojer Medina | 17,52 | Joao dos Santos | 16,76 |
Rzut dyskiem | Ramón Jiménez | 59,46 | Joao dos Santos | 55,28 | Yojer Medina | 52,90 |
Rzut młotem | Andrés Charadía | 71,14 | Marcelo Pugliese | 67,36 | José Manuel Llano | 57,44 |
Rzut oszczepem | Rodrigo Zelaya | 72,86 | Luiz da Silva | 70,56 | Ivan Costa | 68,48 |
Dziesięciobój | José de Assis | 6861 pkt. | Edemar dos Santos | 6598 pkt. | Arturo Rodríguez | 6381 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Bieg na 100 metrów | Cleide Amaral | 11,91 | Patricia Rodríguez | 12,10 | Kátia de Jesus Santos | 12,22 |
Bieg na 200 metrów | Patricia Rodríguez | 24,2 | Kátia de Jesus Santos | 24,6 | Olga Conte | 24,7 |
Bieg na 400 metrów | Maria Magnólia Figueiredo | 52,67 | Luciana Mendes | 53,06 | Sara Montecinos | 53,73 |
Bieg na 800 metrów | Maria Magnólia Figueiredo | 2:04,2 | Luciana Mendes | 2:04,5 | Sara Montecinos | 2:06,4 |
Bieg na 1500 metrów | Soraya Telles | 4:23,1 | Alejandra Ramos | 4:31,4 | Miriam Achote | 4:31,9 |
Bieg na 3000 metrów | Marilú Salazar | 9:44,9 | Griselda González | 9:45,5 | Alejandra Ramos | 9:52,1 |
Bieg na 10 000 metrów | Carmen de Oliveira | 33:49,8 | Marilú Salazar | 33:57,8 | Martha Tenorio | 34:04,4 |
Bieg na 100 metrów przez płotki | Vânia dos Santos | 14,26 | Vânia da Silva | 14,28 | Anabella von Kesselstatt | 14,30 |
Bieg na 400 metrów przez płotki | Anabella von Kesselstatt | 57,2 | Jupira da Graça | 57,4 | Tatiana Espinosa | 1:05,8 |
Chód na 10 000 metrów | Miriam Ramón | 48:18,0 | Geovana Irusta | 53:06,5 | Giovanna Morejón | 57:45,6 |
Sztafeta 4 × 100 metrów | Brazylia | 45,1 | Argentyna | 45,9 | Chile | 46,5 |
Sztafeta 4 × 400 metrów | Brazylia | 3:36,49 | Argentyna | 3:43,42 | Chile | 3:43,43 |
Skok wzwyż | Orlane dos Santos | 1,87 | Alejandra García | 1,84 | Alejandra Chomalí | 1,75 |
Skok w dal | Andrea Ávila | 6,45 | Maria de Souza | 6,26 | Gilda Massa | 6,00 |
Trójskok | Andrea Ávila | 13,91 | Maria de Souza | 12,77 | Conceição Geremias | 12,71 |
Pchnięcie kulą | Elisângela Adriano | 16,47 | María Isabel Urrutia | 15,09 | Carmen Chalá | 14,83 |
Rzut dyskiem | María Isabel Urrutia | 55,14 | Elisângela Adriano | 53,16 | Liliana Martinelli | 54,32 |
Rzut oszczepem | Carla Bispo | 49,20 | Zorobabelia Córdoba | 48,74 | Isabel Ordóñez | 42,66 |
Siedmiobój | Zorobabelia Córdoba | 5410 pkt. | Conceição Geremias | 5105 pkt. | Elizabeth Arteaga | 4282 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Bibliografia
- South American Championships (Men). GBRathletics. [dostęp 2010-09-29]. (ang.).
- South American Championships (Women). GBRathletics. [dostęp 2010-09-29]. (ang.).