Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2007
| |||
Data | 7-9 czerwca 2007 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 44 |
45. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach 7-9 czerwca 2007 w São Paulo.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Vicente de Lima | 10,36 | Franklin Nazareno | 10,37 | Álvaro Gómez | 10,66 |
Bieg na 200 m | Sandro Viana | 20,54 | Heber Viera | 20,59 | Daniel Grueso | 20,66 = |
Bieg na 400 m | Andrés Silva | 45,89 | Rodrigo Bargas | 46,15 | Fernando de Almeida | 46,38 |
Bieg na 800 m | Kléberson Davide | 1:49,61 | Gustavo Aguirre | 1:49,98 | André de Santana | 1:50,10 |
Bieg na 1500 m | Bayron Piedra | 3:42,53 | Leandro Oliveira | 3:43,26 | Eduar Villanueva | 3:43,40 |
Bieg na 5000 m | Javier Guarín | 13:51,19 | Javier Carriqueo | 13:55,37 | William Naranjo | 13:56,99 |
Bieg na 10 000 m | Sérgio da Silva | 29:57,80 | Ubiratan dos Santos | 30:12,36 | Didimo Sánchez | 31:15,30 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Sergio Lobos | 8:37,83 | Gládson Barbosa | 8:43,69 | José Peña | 8:54,43 |
Bieg na 110 m przez płotki | Anselmo da Silva | 13,56 | Éder Antônio de Souza | 13,58 | Francisco Castro | 14,31 |
Bieg na 400 m przez płotki | Raphael Fernandes | 49,81 | Maurício Teixeira | 50,39 | José Céspedes | 50,62 |
Sztafeta 4 × 100 m | Brazylia
| 38,77 | Kolumbia
| 39,80 | Argentyna
| 39,91 |
Sztafeta 4 × 400 m | Brazylia
| 3:04,36 | Wenezuela
| 3:05,88 | Panama
| 3:09,67 |
Chód na 20 000 m | James Rendón | 1:24:25,40 | Rolando Saquipay | 1:25:55,20 | Juan Manuel Cano | 1:28:28,50 |
Skok wzwyż | Jessé de Lima | 2,24 | Fábio Baptista | 2,21 | Gilmar Mayo | 2,21 |
Skok o tyczce | Fábio Gomes | 5,77 | Germán Chiaraviglio | 5,40 | Javier Benítez João Gabriel Sousa | 5,20 |
Skok w dal | Rogério Bispo | 7,94 | Hugo Chila | 7,81 | Rodrigo de Araújo | 7,77 |
Trójskok | Jefferson Sabino | 16,68 | Hugo Chila | 16,37 | Leonardo Elisiário dos Santos | 15,89 |
Pchnięcie kulą | Germán Lauro | 19,65 | Marco Antonio Verni | 19,22 | Yojer Medina | 18,44 |
Rzut dyskiem | Germán Lauro | 57,12 | Ronald Julião | 56,53 | Julián Angulo | 54,68 |
Rzut młotem | Juan Ignacio Cerra | 72,96 | Patricio Palma | 66,56 | Wagner Domingos | 65,15 |
Rzut oszczepem | Pablo Pietrobelli | 76,52 | Víctor Fatecha | 75,95 | Júlio César de Oliveira | 74,56 |
Dziesięciobój | Gonzalo Barroilhet | 7504 pkt. | Danilo Mendes Xavier | 7288 pkt. | Sinval de Oliveira | 7243 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Lucimar de Moura | 11,20 | Felipa Palacios | 11,43 | Thaissa Presti | 11,63 |
Bieg na 200 m | Lucimar de Moura | 23,00 | Felipa Palacios | 23,10 | Thaissa Presti | 23,58 |
Bieg na 400 m | Josiane Tito | 52,67 | Sheila Ferreira | 53,19 | Lucy Jaramillo | 53,44 |
Bieg na 800 m | Marian Burnett | 2:03,57 | Muriel Coneo | 2:08,99 | Marcela Britos | 2:10,30 |
Bieg na 1500 m | Rosibel García | 4:20,36 | Marian Burnett | 4:20,69 | Zenaide Vieira | 4:22,08 |
Bieg na 5000 m | Ednalva Laureano da Silva | 16:09,96 | Lucélia Peres | 16:16,07 | Bertha Sánchez | 16:21,17 |
Bieg na 10 000 m | Lucélia Peres | 34:11,95 | Inés Melchor | 34:13,23 | Bertha Sánchez | 34:23,89 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Zenaide Vieira | 10:07,93 | Ángela Figueroa | 10:13,88 | Michelle Costa | 10:24,35 |
Bieg na 100 m przez płotki | Brigitte Merlano | 13,27 | Gilvaneide Parrela | 13,40 | Lucimara Silva | 13,48 |
Bieg na 400 m przez płotki | Lucimar Teodoro | 57,36 | Luciana França | 58,38 | Lucy Jaramillo | 58,81 |
Sztafeta 4 × 100 m | Brazylia
| 43,54 | Kolumbia
| 44,68 | Chile
| 45,34 |
Sztafeta 4 × 400 m | Brazylia
| 3:33,34 | Kolumbia
| 3:43,52 | Chile
| 3:55,13 |
Chód na 20 000 m | Sandra Zapata | 1:37:46,00 | Miriam Ramón | 1:38:26,30 | Tânia Spindler | 1:38,49,30 |
Skok wzwyż | Caterine Ibargüen | 1,84 | Solange Witteveen | 1,81 | Marielys Rojas | 1,78 |
Skok o tyczce | Fabiana Murer | 4,50 | Alejandra García | 4,20 | Joana Costa | 4,20 |
Skok w dal | Maurren Maggi | 6,91 | Keila Costa | 6,83 | Caterine Ibargüen | 6,18 |
Trójskok | Keila Costa | 14,57 | Fernanda Procópio Delfino | 13,63 | Jennifer Arveláez | 13,52 |
Pchnięcie kulą | Elisângela Adriano | 17,41 | Luz Dary Castro | 16,35 | Natalia Duco | 16,20 |
Rzut dyskiem | Elisângela Adriano | 59,85 | Luz Dary Castro | 52,23 | Renata de Figueirêdo | 51,69 |
Rzut młotem | Johana Moreno | 61,93 | Katiuscia de Jesus | 61,57 | Johana Ramírez | 61,10 |
Rzut oszczepem | Alessandra Resende | 57,75 | Zuleima Araméndiz | 57,55 | Leryn Franco | 53,80 |
Siedmiobój | Lucimara Silva | 5803 pkt. | Elizete da Silva | 5727 pkt. | Daniela Crespo | 4856 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Kolorem niebieskim oznaczono kraj organizujący mistrzostwa.
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Brazylia | 28 | 17 | 16 | 61 |
2. | Kolumbia | 7 | 10 | 9 | 26 |
3. | Argentyna | 4 | 5 | 4 | 13 |
4. | Chile | 2 | 2 | 4 | 8 |
5. | Ekwador | 1 | 5 | 2 | 8 |
6. | Urugwaj | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Gujana | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Wenezuela | 0 | 1 | 7 | 8 |
9. | Paragwaj | 0 | 1 | 1 | 2 |
10. | Peru | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Panama | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 44 | 44 | 45 | 131 |
Bibliografia
- 2007 South American Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2023-09-14]. (ang.).
- p
- d
- e
|