Tenis na Olimpijskim igrama 2008. – žene pojedinačno
- Glavni članak: Tenis na Letnjim olimpijskim igrama 2008.
Takmičenja u tenisu za žene pojedinačno na Olimpijskim igrama 2008. u Pekingu, (Kina) održana su na trenima Olimpijskog zelenog teniskog centra od 10. avgusta do 16. avgusta.
Učestvovale su 64 takmičarke iz 33 zemlje.
Kalendar
Avgust | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ujutru | 10,30 | 10,30 | 10.30 | ||||
Popodne | 17,00 | 17,00 | 17,00 | 16,00 | 16,00 | 16,00 | 16,00 |
Kolo 64 | Kolo 64 | Kolo 32 | Kolo 16 | Četvrtfinale | Polufinale | 3. mesto Finale |
Osvajači medalja
Zlato | Jelena Dementjeva Rusija | |
Srebro | Dinara Safina Rusija | |
Bronza | Vera Zvonarjova Rusija |
Spisak nosilaca
Broj | Igračica | Rezultat | |
---|---|---|---|
1 | Ana Ivanović | odustala zbog povrede | |
2 | Jelena Janković | četvrtfinale | Dinara Safina Rusija (6) |
3 | Svetlana Kuznjecova | 1 kolo | Li Na Kina (43) |
4 | Serena Vilijams | četvrtfinale | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
5 | Jelena Dementjeva | Pobednica | Dinara Safina Rusija (6) |
6 | Dinara Safina | finale | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
7 | Venus Vilijams | četvrtfinale | Li Na Kina (43) |
8 | Agnješka Radvanjska | 2 kolo | Frančeska Skjavone Italija (26) |
9 | Vera Zvonarjova | polufinale | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
10 | Danijela Hantuhova | 2 kolo | Karolina Voznjacki Danska (23) |
11 | Agneš Savaj | 1 kolo | Zi Dženg Kina (38) |
12 | Viktorija Azarenka | 3 kolo | Venus Vilijams Sjedinjene Američke Države (7) |
13 | Pati Šnider | 2 kolo | Sibila Bamer Austrija (33) |
14 | Flavija Peneta | 1 kolo | Kaja Kanepi Estonija (48 ) |
15 | Alize Korne | 3 kolo | Serena Vilijams Sjedinjene Američke Države (4) |
16 | Dominika Cibulkova | 3 kolo | Jelena Janković Srbija (2) |
- Broj u zagradi iza imena je mesto na VTA listi nedelju dana pre početka turnira 4. avgusta
Prvo kolo
br. meča | 1. igrač | Rezultat | 2. igrač |
---|---|---|---|
1. | Cipora Obziler Izrael ALT | 7-5, 5-7 4-6 | Marija Koritceva Ukrajina (54) |
2. | Tatjana Golovin Francuska (28) | 4-6, 2-6 | Lucija Šafarova Češka (73) |
3. | Anabel Medina Gariges Španija | 2-6, 6-4, 2-6 | Sibila Bamer Austrija (33) |
4. | Džil Krejbas SAD (75) | 3-6, 2-6 | Pati Šnider Švicarska (13 |
5. | Vera Zvonarjova Rusija (9) | 6-2, 6-0 | Ci Jan Kina (52) |
6. | Šahar Per Izrael (25) | 6-3, 5-7, 6-0 | Sorana Kirstea Rumunija (57) |
7. | Akgul Amanmuradova Uzbekistan (77) | 4-6, 2-6 | Frančeska Skjavone Italija (26) |
8. | Jung Džan Čan Tajpej (70) (ITF) | 1-6, 6-7(6) | Agnješka Radvanjska Poljska (8) |
9. | Serena Vilijams SAD (4) | 6-3, 6-1 | Olga Govorcova Belorusija (47) |
10. | Samanta Stosur Australija (82) | 6-3, 6-2 | Sara Erani Italija (42) |
11. | Šuaj Peng Kina (50) | 7-5, 7-6(2) | Karla Navaro Suarez Španija (55) |
12. | Nikol Vajdišova Češka (21) | 6-4, 1-6, 4-6 | Alize Korne Francuska (15) |
13. | Danijela Hantuhova Slovačka (10) | 6-2, 7-5 | Aj Sugijama Japan (32) |
14. | Selima Sfar Tunis (173) (ITF) | 4-6, 1-6 | Karolina Voznjacki Danska (23) |
15. | Tamarin Tanasugarn Tajland (37) (ITF | 2-6, 1-6 | Sofija Arvidson Švedska (68) |
16. | Katarina Bondarenko Ukrajina (40) | 1-6, 4-6 | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
17. | Venus Vilijams SAD (7) | 6-3, 6-2 | Timea Bačinski Švicarska |
18. | Sanja Mirza Indija | 1-6, 1-2(predaja) | Iveta Benešova Češka |
19. | Žizela Dulko Brazil | 3-6, 4-6 | Kejsi Delakva Australija |
20. | Tatjana Prebijanis Ukrajina | 4-6, 7-5, 4-6 | Viktorija Azarenka Belorusija (12) |
21. | Flavija Peneta Italija (14) | 2-6, 6-7(6) | Kaja Kanepi Estonija (48 ) |
22. | Elena Danilidu Grčka (51) | 3-6, 3-6 | Viržini Racano Francuska (27) |
23. | Ajumi Morita Japan (145) (ITF) | 5-7, 7-6(7), 6-4 | Marina Eraković Novi Zeland (49) |
24. | Li Na Kina (43) | 7-6(5), 6-4 | Svetlana Kuznjecova Rusija (3) |
25. | Dinara Safina Rusija (6) | 6-3, 7-6(1) | Mara Santanđelo Italija (164) |
26. | Ališa Molik Australija (141) (ITF) | 1-6, 1-6 | M. H. Martinez Sančez Španija ALT |
27. | Nurija Ljagostra Vives Španija (101) | 2-6, 6-3, 7-5 | Klara Zakopalova Češka (65) |
28. | Zi Dženg Kina (38) | 4-8, 6-3, 7-5 | Agneš Savaj Mađarska (11) |
29. | Dominika Cibulkova Slovačka (16) | 6-1, 7-5 | Polin Permantje Francuska |
30. | Marta Domahovska Poljska (64) | 3-6, 4-6 | Cvetana Pironkova Bugarska (45) |
31. | Miralgos Sekvera Venezuela (213) | 6-3, 1-0 predaja | Aljona Bondarenko Ukrajina (30) |
32. | Kara Blek Zimbabve (658) (MOK) | 3-6, 3-6 | Jelena Janković Srbija(2) |
- Podebljani brojevi u zagradioznačavaju broj nosioca, a obični brojevi u zagradi označavaju trenutno mesto na VTA rang listi.
- ITF = specijalna pozivnica ITF
- MOK = specijalna pozivnica MOK-a
- ALT = zamena
Drugo kolo
br. meča | 1. igrač | Rezultat | 2. igrač |
---|---|---|---|
1. | Marija Koritceva Ukrajina (54) | 6-2, 1-6, 5-7 | Lucija Šafarova Češka (73) |
2. | Sibila Bamer Austrija (33) | 6-4, 6-4 | Pati Šnider Švicarska (13 |
3. | Vera Zvonarjova Rusija (9) | 6-3, 7-6(4) | Šahar Per Izrael (25) |
4. | Frančeska Skjavone Italija (26) | 6-3,7-6(6) | Agnješka Radvanjska Poljska (8) |
5. | Serena Vilijams (4) | 6-2, 6-0 | Samanta Stosur Australija (82) |
6. | Šuaj Peng Kina (50) | 2-6, 2-6 | Alize Korne Francuska (15) |
7. | Danijela Hantuhova Slovačka (10) | 1-6, 3-6 | Karolina Voznjacki Danska (23) |
8. | Sofija Arvidson Švedska (68) | 3-4, 3-6 | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
9 | Venus Vilijams (7) | 6-1, 6-4 | Iveta Benešova Češka |
10. | Kejsi Delakva Australija | 2-6, 2-6 | Viktorija Azarenka Belorusija (12) |
11. | Kaja Kanepi Estonija (48) | 6-4, 7-5 | Viržini Racano Francuska (27) |
12. | Ajumi Morita Japan (145) (ITF) | 2-6, 5-7 | Li Na Kina (43) |
13. | Dinara Safina Rusija (6) | 7-6(3), 6-1 | M. H. Martinez Sančez Španija ALT |
14. | Nurija Ljagostra Vives Španija (101) | 7-6(7), 1-6, 4-6 | Zi Dženg Kina (38) |
15. | Dominika Cibulkova Slovačka (16) | 6-2, 6-2 | Cvetana Pironkova Bugarska (45) |
16. | Aljona Bondarenko Ukrajina (30) | 5-7, 1-6 | Jelena Janković Srbija (2) |
Treće kolo
br. | 1. par | Rezultat | 2. par |
---|---|---|---|
1. | Lucija Šafarova Češka (73) | 5-7, 4-6 | Sibila Bamer Austrija (33) |
2. | Vera Zvonarjova Rusija (9) | 7-6(4), 6-4 | Frančeska Skjavone Italija (26) |
3. | Serena Vilijams (4) | 3-6, 6-3, 6-4 | Alize Korne Francuska (15) |
4. | Karolina Voznjacki Danska (23) | 6-7(3), 2-6 | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
5. | Venus Vilijams (7) | 6-3, 6-2 | Viktorija Azarenka Belorusija (12) |
6. | Kaja Kanepi Estonija (48) | 6-4, 2-6, 0-6 | Li Na Kina (43) |
7. | Dinara Safina Rusija (6) | 6-4, 6-3 | Zi Dženg Kina |
8. | Dominika Cibulkova Slovačka (16) | 5-7, 1-6 | Jelena Janković Srbija (2) |
Četvrtfinale
br. | 1. par | Rezultat | 2. par |
---|---|---|---|
1. | Sibila Bamer Austrija (33) | 3-6, 6-3, 3-6 | Vera Zvonarjova Rusija (9) |
2. | Serena Vilijams SAD (4) | 6-3, 4-6, 3-6 | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
3. | Venus Vilijams SAD (7) | 5-7, 5-7 | Li Na Kina (43) |
4. | Dinara Safina Rusija (6) | 6-2, 5-7, 6-4 | Jelena Janković Srbija (2) |
Polufinale
br. | 1. par | Rezultat | 2. par |
---|---|---|---|
1. | Vera Zvonarjova Rusija (9) | 3-6, 6-7(3) | Jelena Dementjeva Rusija (5) |
2. | Li Na Kina (43) | 6-7(3), 5-7 | Dinara Safina Rusija (6) |
Meč za treće mesto
br. | 1. par | Rezultat | 2. par |
---|---|---|---|
1. | Vera Zvonarjova Rusija (9) | 6-0, 7-5, | Li Na Kina (43) |
Finale
br. | 1. par | Rezultat | 2. par |
---|---|---|---|
1. | Jelena Dementjeva Rusija (5) | 3-6, 7-5, 6-3 | Dinara Safina Rusija (6) |
Spoljašnje veze
- rezultati Arhivirano 2008-09-11 na Wayback Machine-u
muškarci pojedinačno | muški parovi | žene pojedinačno | ženski parovi