Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 Nagano | ||||||
Chorąży | Aleksiej Prokurorow | |||||
Liczba zawodników | 122 w 12 dyscyplinach | |||||
|
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 122 zawodników. Był to drugi start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Rosji
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- sprint – 12. miejsce
- bieg indywidualny – 35. miejsce
- sprint – 56. miejsce
- sprint – 4. miejsce
- bieg indywidualny – 17. miejsce
- sprint – 22. miejsce
- bieg indywidualny – 15. miejsce
- Pawieł Wawiłow
- bieg indywidualny – 53. miejsce
- sztafeta –
Kobiety
- sprint – 13. miejsce
- bieg indywidualny – 7. miejsce
- sprint –
- bieg indywidualny – 31. miejsce
- bieg indywidualny – 13. miejsce
- sprint – 27. miejsce
- bieg indywidualny – 33. miejsce
- Anna Wołkowa
- sprint – 44. miejsce
- sztafeta –
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Pawieł Szczegłowski
Konstantin Diomin
- Dwójki – 16. miejsce
- Jewgienij Popow
Oleg Pietrow
- Dwójki – 21. miejsce
- Pawieł Szczegłowski
Aleksiej Sieliwierstow
Władisław Posiedkin
Konstantin Diomin
- Czwórki – 19. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 10 km stylem klasycznym – 22. miejsce
- Bieg łączony – 9. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 32. miejsce
- Aleksandr Krawczenko
- 30 km stylem klasycznym – 31. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 42. miejsce
- Bieg łączony – 25. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 62. miejsce
- Bieg łączony – 39. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 9. miejsce
- Grigorij Mienszenin
- 50 km stylem dowolnym – nie ukończył
- 50 km stylem dowolnym – 15. miejsce
- Maksim Piczugin
- 30 km stylem klasycznym – 39. miejsce
- 50 km stylem dowolnym – 37. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 31. miejsce
- Bieg łączony – 18. miejsce
- 50 km stylem dowolnym – 4. miejsce
- sztafeta – 5. miejsce
Kobiety
- 5 km stylem klasycznym – 13. miejsce
- Bieg łączony – 6. miejsce
- 30 km stylem dowolnym –
- 5 km stylem klasycznym – 5. miejsce
- Bieg łączony –
- 15 km stylem klasycznym –
- 30 km stylem dowolnym – 13. miejsce
- 5 km stylem klasycznym – 4. miejsce
- Bieg łączony – 7. miejsce
- 5 km stylem klasycznym –
- Bieg łączony –
- 15 km stylem klasycznym –
- 30 km stylem dowolnym –
- 15 km stylem klasycznym – 16. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 18. miejsce
- 30 km stylem dowolnym – 5. miejsce
- sztafeta –
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Pawieł Bure, Walerij Bure, Siergiej Fiodorow, Siergiej Gonczar, Aleksiej Gusarow, Aleksiej Jaszyn, Dmitrij Juszkiewicz, Walerij Kamienski, Darius Kasparaitis, Andriej Kowalenko, Igor Krawczuk, Siergiej Kriwokrasow, Boris Mironow, Dmitrij Mironow, Aleksiej Morozow, Siergiej Niemczinow, Oleg Szewcow, Michaił Sztalenkow, Gierman Titow, Andriej Triefiłow, Walerij Zielepukin, Aleksiej Żamnow, Aleksiej Żytnik –
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Gundersen – 37. miejsce
- Gundersen – 10. miejsce
- Gundersen –
- Dienis Tyszagin
- Gundersen – nie ukończył
- Aleksiej Fadiejew
Władimir Łysenin
Dmitrij Sinicyn
Walerij Stolarow
- sztafeta – 9. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- soliści – 5. miejsce
- soliści –
Kobiety
- solistki – 4. miejsce
- solistki – 5. miejsce
- Jelena Sokołowa
- solistki – 7. miejsce
Pary
- Pary sportowe –
- Pary sportowe – 7. miejsce
- Oksanan Kazakowa
Artur Dmitrijew
- Pary sportowe –
- Pary taneczne –
- Pary taneczne –
- Pary taneczne – 5. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 1000 m – 23. miejsce
- 1500 m – 10. miejsce
- 500 m – 20. miejsce
- Aleksander Kibałko
- 500 m – 33. miejsce
- 1000 m – 28. miejsce
- 1500 m – 22. miejsce
- Sergiej Klewczenia
- 500 m – 14. miejsce
- 1000 m – 33. miejsce
- Jurij Kochaniec
- 5000 m – 22. miejsce
- Andriej Kriwoszejew
- 5000 m – 50. miejsce
- Siergiej Sawieljew
- 500 m – DSQ
- 1500 m – 11. miejsce
- 5000 m – 15. miejsce
- 10000 m – 13. miejsce
- 1000 m – 32. miejsce
- 1500 m – 14. miejsce
Kobiety
- 1500 m – 20. miejsce
- 1500 m – 9. miejsce
- 3000 m – 10. miejsce
- Tatjana Danszina
- 500 m – 28. miejsce
- 1000 m – 19. miejsce
- 1000 m – 17. miejsce
- 1500 m – 10. miejsce
- 500 m – 21. miejsce
- Anna Sawieljewa
- 1000 m – 27. miejsce
- Tatjana Trapieznikowa
- 1500 m – 19. miejsce
- 3000 m – 13. miejsce
- 3000 m – 12. miejsce
- 5000 m – 12. miejsce
- 500 m – 9. miejsce
- 1000 m – 12. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- zjazd – 24. miejsce
- gigant – nie ukończył
- supergigant – 29. miejsce
- zjazd – 18. miejsce
- gigant – nie ukończył
- supergigant – 21. miejsce
Kobiety
- supergigant – 37. miejsce
- zjazd – 5. miejsce
- supergigant – 13. miejsce
- Anna Łarionowa
- zjazd – 32. miejsce
- supergigant – 33. miejsce
- Jekatierina Niestierienko
- zjazd – 29. miejsce
- zjazd – 13. miejsce
- supergigant – 12. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- jazda po muldach – nie ukończył
- Andriej Iwanow
- jazda po muldach – 27. miejsce
- Aleksandr Michajłow
- skoki akrobatyczne – 6. miejsce
- Jewgienij Siennikow
- jazda po muldach – 24. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach – 15. miejsce
- Olga Korolowa
- jazda po muldach – 17. miejsce
- skoki akrobatyczne – 22. miejsce
- Nadieżda Radowitska
- jazda po muldach – 25. miejsce
- Jelena Worona
- jazda po muldach – 18. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- jedynki – nie ukończył
- jedynki – 20. miejsce
- Danił Czaban
Wiktor Kneib
- dwójki – 9. miejsce
- Albert Diemczenko
Siemion Kołobajew
- dwójki – 10. miejsce
Kobiety
- Irina Gubkina
- jedynki – 18. miejsce
- Margarita Klimienko
- jedynki – 17. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Kobiety
- Marina Pylajewa
- 500 m – 12. miejsce
- 1000 m – 26. miejsce
- Jelena Tichonowa
- 500 m – 11. miejsce
- 1000 m – 25. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Skocznia normalna – 25. miejsce
- Skocznia duża – 23. miejsce
- Skocznia normalna – 54. miejsce
- Skocznia duża – 35. miejsce
- Skocznia normalna – 42. miejsce
- Skocznia duża – 54. miejsce
- Aleksandr Wołkow
- Skocznia normalna – 27. miejsce
- Skocznia duża – 27. miejsce
- Nikołaj Pietruszyn
Artur Chamidulin
Aleksandr Wołkow
Walerij Kobielew
- drużynowo – 9. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów Rosji na ZIO 1998 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-04-09)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |