Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2017
Letnia Uniwersjada 2017 Tajpej | |||
| |||
Miejsce | National Taiwan Sport University Arena | ||
---|---|---|---|
Data | 20–27 sierpnia | ||
Liczba konkurencji | 42 | ||
Liczba zawodników | 739 |
Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2017 – zawody w pływaniu rozegrane w Tajpej w dniach 20–27 sierpnia podczas letniej uniwersjady. Do walki o medale przystąpiło 739 zawodników w 42 konkurencjach.
Medaliści
- Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Ari-Pekka Liukkonen | Ítalo Duarte Katsumi Nakamura | |
100 m stylem dowolnym | Ryan Held | Kacper Majchrzak | Katsumi Nakamura |
200 m stylem dowolnym | Danas Rapšys | Kacper Majchrzak | Michaił Wiekowiszczew |
400 m stylem dowolnym | Mychajło Romanczuk | Jay Lelliott | Grant Shoults |
800 m stylem dowolnym | Gregorio Paltrinieri | Mychajło Romanczuk | Serhij Frołow |
1500 m stylem dowolnym | Gregorio Paltrinieri | Mychajło Romanczuk | Gergely Gyurta |
50 m stylem grzbietowym | Shane Ryan | Justin Ress | Won Young-jun |
100 m stylem grzbietowym | Justin Ress | Kōsuke Hagino | Danas Rapšys |
200 m stylem grzbietowym | Danas Rapšys | Austin Katz | Roman Łarin |
50 m stylem klasycznym | Ilja Szymanowicz | Johannes Skagius | Fabian Schwingenschlögl |
100 m stylem klasycznym | Ilja Szymanowicz Andrew Wilson | Dmitrij Bałandin | |
200 m stylem klasycznym | Andrew Wilson | Dmitrij Bałandin | Rustam Gadirow |
50 m stylem motylkowym | Andrij Howorow | Andriej Żilkin | Henrique Martins Andrij Chłopcow |
100 m stylem motylkowym | Aleksandr Sadownikow | Andrij Chłopcow | Henrique Martins |
200 m stylem motylkowym | Nao Horomura | Daiya Seto | Bence Biczó |
200 m stylem zmiennym | Kōsuke Hagino | Daiya Seto | Joe Litchfield |
400 m stylem zmiennym | Daiya Seto | Kōsuke Hagino | Aleksandr Osipienko |
4 x 100 m stylem dowolnym | Stany Zjednoczone | Włochy | Rosja |
4 x 200 m stylem dowolnym | Japonia | Stany Zjednoczone | Rosja |
4 x 100 m stylem zmiennym | Stany Zjednoczone | Rosja | Japonia |
10 km na otwartym akwenie | Gregorio Paltrinieri | Sören Meißner | Krzysztof Pielowski |
- Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Caroline Baldwin | Marija Kamieniewa | Katrina Konopka |
100 m stylem dowolnym | Siobhan Haughey | Marija Kamieniewa | Arina Opienyszewa |
200 m stylem dowolnym | Siobhan Haughey | Katherine Drabot | Arina Opienyszewa |
400 m stylem dowolnym | Sarah Köhler | Joanna Evans | Sierra Schmidt |
800 m stylem dowolnym | Simona Quadarella | Sarah Köhler | Joanna Evans |
1500 m stylem dowolnym | Simona Quadarella | Sarah Köhler | Hannah More |
50 m stylem grzbietowym | Kira Toussaint Alexandra DeLoof | Hannah Stevens | |
100 m stylem grzbietowym | Sian Whittaker | Hannah Stevens | Anna Konishi |
200 m stylem grzbietowym | Sian Whittaker | Alexia Zevnik | Bridgette Alexander |
50 m stylem klasycznym | Andrea Cottrell | Leiston Pickett | Jessica Eriksson Marija Liwier |
100 m stylem klasycznym | Kanako Watanabe | Reona Aoki | Andrea Cottrell |
200 m stylem klasycznym | Kanako Watanabe | Tatjana Schoenmaker | Marija Tiemnikowa |
50 m stylem motylkowym | Aliena Schmidtke | Elena Di Liddo | Yukina Hirayama |
100 m stylem motylkowym | Hellen Moffitt | Elena Di Liddo | Rachael Kelly |
200 m stylem motylkowym | Ella Eastin | Martina van Berkel | Nida Eliz Üstündağ |
200 m stylem zmiennym | Yui Ōhashi | Ella Eastin | Kim Seo-yeong |
400 m stylem zmiennym | Yui Ōhashi | Allyson McHugh | Kim Seo-yeong |
4 x 100 m stylem dowolnym | Kanada | Rosja | Stany Zjednoczone |
4 x 200 m stylem dowolnym | Rosja | Stany Zjednoczone | Japonia |
4 x 100 m stylem zmiennym | Japonia | Stany Zjednoczone | Włochy |
10 km na otwartym akwenie | Anna Olasz | Giulia Gabrielleschi | Adeline Furst |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | 11 | 9 | 8 | 28 |
2. | Japonia | 9 | 6 | 5 | 20 |
3. | Włochy | 5 | 4 | 1 | 10 |
4. | Rosja | 2 | 5 | 9 | 16 |
5. | Ukraina | 2 | 3 | 3 | 8 |
6. | Niemcy | 2 | 3 | 1 | 6 |
7. | Australia | 2 | 1 | 0 | 3 |
8. | Litwa | 2 | 0 | 1 | 3 |
9. | Białoruś | 2 | 0 | 0 | 2 |
Hongkong | 2 | 0 | 0 | 2 | |
11. | Kanada | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Węgry | 1 | 0 | 2 | 3 |
13. | Finlandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Holandia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Irlandia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16. | Polska | 0 | 2 | 1 | 3 |
17. | Brazylia | 0 | 1 | 2 | 3 |
Wielka Brytania | 0 | 1 | 2 | 3 | |
19. | Bahamy | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kazachstan | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Szwecja | 0 | 1 | 1 | 2 | |
22. | Południowa Afryka | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szwajcaria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24. | Korea Południowa | 0 | 0 | 3 | 3 |
25. | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Turcja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- 2017 Summer Universiade – Swimming. 2017.taipei. [dostęp 2017-09-05]. (ang.).
- p
- d
- e
Pływanie na letnich uniwersjadach
|