Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce 2015
2. Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne zorganizowane pod egidą North America, Central America and Caribbean Athletic Association w San José pomiędzy 7–9 sierpnia 2015 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Remontay McClain | 10,09 | Ramon Gittens | 10,11 | Levi Cadogan | 10,13 |
Bieg na 200 m | Rasheed Dwyer | 20,12 | Yancarlos Martínez | 20,28 | Antoine Adams | 20,47 |
Bieg na 400 m | Lalonde Gordon | 44,89 | Nery Brenes | 45,22 | Ricardo Chambers | 45,37 |
Bieg na 800 m | Ryan Martin | 1:45,79 | Clayton Murphy | 1:46,38 | Jamaal James | 1:47,07 |
Bieg na 1500 m | Andrew Wheating | 3:45,08 | Daniel Winn | 3:45,43 | Dan Gorman | 3:46,73 |
Bieg na 5000 m | Lopez Lomong | 13:57,53 | José Juan Esparza | 14:03,81 | Fabián Guerrero | 14:06,64 |
Bieg na 110 m przez płotki | Mikel Thomas | 13,23 | Jhoanis Portilla | 13,30 | Eddie Lovett | 13,31 NR |
Bieg na 400 m przez płotki | Javier Culson | 48,70 | José Luís Gaspar | 49,67 | Trevor Brown | 49,88 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Andy Bayer | 8:44,88 | Stanley Kebenei | 8:52,82 | Chris Dulhanty | 9:01,44 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Mario Forsythe Jason Livermore Oshane Bailey Sheldon Mitchell | 38,07 | Stany Zjednoczone Trell Kimmons Harry Adams BeeJay Lee Remontay McClain | 38,45 | Barbados Levi Cadogan Ramon Gittens Nicholas Deshong Burkheart Ellis | 38,55 NR |
Sztafeta 4 × 400 m | Stany Zjednoczone Clayton Parros Calvin Smith Marcus Chambers James Harris | 3:00,07 | Bahamy LaToy Williams Alonzo Russell Wesley Neymour Ramon Miller | 3:00,53 | Kuba William Collazo Adrián Chacón Osmaidel Pellicier Yoandys Lescay | 3:01,22 |
Skok wzwyż | JaCorian Duffield | 2,25 | Trevor Barry | 2,20 | Ryan Ingraham | 2,20 |
Skok o tyczce | Natan Rivera | 4,70 | ||||
Skok w dal | Cameron Burrell | 8,06 | Kamal Fuller | 7,90w | Ifeanyi Otuonye | 7,71 |
Trójskok | Yordanis Durañona | 16,98 | Josh Honeycutt | 16,57w | Leevan Sands | 16,53 |
Pchnięcie kulą | Jon Jones | 20,54 | Darrell Hill | 19,67 | Raymond Brown | 19,28 |
Rzut dyskiem | Russ Winger | 60,68 | Andrew Evans | 59,32 | Quincy Wilson | 56,82 |
Rzut młotem | Roberto Janet | 72,72 | Colin Dunbar | 71,74 | Diego del Real | 70,83 |
Rzut oszczepem | Riley Dolezal | 79,30 | Guillermo Martínez | 78,15 | Albert Reynolds | 77,71 NR |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Barbara Pierre | 11,12 | ChaRonda Williams | 11,21 | Michelle-Lee Ahye | 11,22 |
Bieg na 200 m | Kyra Jefferson | 22,50 | Semoy Hackett | 22,51 NR | Dezerea Bryant | 22,58 |
Bieg na 400 m | Courtney Okolo | 51,57 | Kala Funderburk | 52,22 | Bobby-Gaye Wilkins-Gooden | 52,45 |
Bieg na 800 m | Chanelle Price | 2:00,48 | Gabriela Medina | 2:02,13 | Kimarra McDonald | 2:02,14 |
Bieg na 1500 m | Rachel Schneider | 4:14,78 | Shelby Houlihan | 4:16,61 | Cristina Guevara | 4:24,75 |
Bieg na 5000 m | Kellyn Taylor | 16:24,86 | Rosa Del Toro | 17:51,74 | Elsa Monterosso | 18:41,98 |
Bieg na 100 m przez płotki | LoLo Jones | 12,63w | Tenaya Jones | 12,68w | Kierre Beckles | 12,88w |
Bieg na 400 m przez płotki | Tiffany Ross-Williams | 54,35 | Sparkle McKnight | 55,41 | Zurian Hechavarría | 55,97 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Ashley Higginson | 9:56,75 | Shalaya Kipp | 10:03,91 | Ana Cristina Narvaez | 10:16,25 |
Sztafeta 4 × 100 m | Stany Zjednoczone Barbara Pierre LaKeisha Lawson Dezerea Bryant Kyra Jefferson | 42,24 | Portoryko Beatriz Cruz Celiangely Morales Genoiska Cancel Carol Rodriguez | 43,51 NR | Trynidad i Tobago Kamaria Durant Reyare Thomas Lisa Wickham Peli Alzola | 44,24 |
Sztafeta 4 × 400 m | Stany Zjednoczone Kala Funderburk ChaRonda Williams Tiffany Ross-Williams Courtney Okolo | 3:25,39 | Jamajka Sonikqua Walker Verone Chambers Jonique Day Bobby-Gaye Wilkins-Gooden | 3:28,65 | Bahamy Laniece Clarke Christine Amertil Katrina Seymour Adanaca Brown | 3:31,80 |
Skok wzwyż | Levern Spencer | 1,91 | Priscilla Frederick | 1,88 | Deandra Daniel | 1,85 |
Skok o tyczce | Kristen Hixson | 4,50 | Kelsie Ahbe | 4,40 | Katie Nageotte | 4,30 |
Skok w dal | Quanesha Burks | 6,93 | Chantel Malone | 6,69 NR | Sha’Keela Saunders | 6,57 |
Trójskok | Shanieka Thomas | 14,23 | Ana José Tima | 14,21w | Lynnika Pitts | 14,02w |
Pchnięcie kulą | Jillian Camarena-Williams | 18,62 | Jeneva Stevens | 17,61 | Yaniuvis López | 16,76 |
Rzut dyskiem | Summer Pierson | 56,64 | Jaleesa Williams | 37,06 | Alma Ondina Guitiérrez | 36,67 |
Rzut młotem | Amber Campbell | 72,41 | DeAnna Price | 71,27 | Yirisleydi Ford | 69,91 |
Rzut oszczepem | Kara Winger | 60,34 | Yulenmis Aguilar | 56,79 | Hannah Carsons | 50,34 |
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 9 krajowych rekordów w kategorii seniorów:
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Julius Morris | Montserrat | bieg na 100 metrów | 10,23 |
Julius Morris | Montserrat | bieg na 200 metrów | 20,45 |
Eddie Lovett | Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | bieg na 110 metrów przez płotki | 13,31 |
Albert Reynolds | Saint Lucia | rzut oszczepem | 77,71 |
Levi Cadogan Ramon Gittens Nicholas Deshong Burkheart Ellis | Barbados | sztafeta 4 × 100 metrów | 38,55 |
Semoy Hackett | Trynidad i Tobago | bieg na 200 metrów | 22,51 |
Carmelita Correa | Meksyk | skok o tyczce | 4,20 |
Chantel Malone | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | skok w dal | 6,69 |
Beatriz Cruz Celiangely Morales Genoiska Cancel Carol Rodriguez | Portoryko | sztafeta 4 × 100 metrów | 43,51 |
Bibliografia
- NACAC San José CRC 7 - 9 August [online], tilastopaja.org [dostęp 2016-03-14] [zarchiwizowane z adresu 2016-04-08] (ang.).