2009–2010  Włochy U-21 5 (0)
W sumie: 32 (7)
  1. Aktualne na: 19 stycznia 2021. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
Multimedia w Wikimedia Commons

Cristian Pasquato (ur. 20 lipca 1989 w Padwie) – włoski piłkarz, występujący na pozycji napastnika w klubie AC Trento 1921[1].

Kariera piłkarska

W swojej karierze grał także w takich zespołach jak Empoli FC, Triestina, Modena, Lecce, Torino FC, Udinese Calcio, Bologna FC, Padova, Delfino Pescara 1936, Livorno oraz Krylja Sowietow[1]. Były młodzieżowy reprezentant Włoch[1].

26 lipca 2017 zadebiutował w barwach Legii Warszawa w meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów w przegranym 1:3 wyjazdowym meczu z mistrzem Kazachstanu FK Astana[2]. 29 lipca 2017 zaliczył pierwszy mecz w Ekstraklasie w barwach warszawskiego zespołu w wygranym 2:0 meczu z Sandencją Nowy Sącz. 25 października 2017 strzelił pierwszą bramkę w barwach Legii Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski w wygranym 3:1 meczu z Bytovią Bytów (na 2:0)[3]. 9 grudnia 2017 strzelił pierwszego gola w Ekstraklasie w wygranym przez Legię Warszawa meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 3:0 (zdobył bramkę na 2:0). W lutym 2019 zawodnik znalazł się poza kadrą Legii na mecze Ekstraklasy[4], a w październiku 2019 został zawodnikiem włoskiego klubu ACD Campodarsego[5].

Sukcesy

Legia Warszawa

Przypisy

1. a b c Cristian Pasquato, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy) [dostęp 2023-01-05] .
  4. Chris Philipps i Cristian Pasquato poza kadrą Legii [online], www.90minut.pl [dostęp 2023-01-05] .