CARIFTA Games 2016
| |||
Stolica igrzysk | Martynika | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 66 | ||
Otwarcie | 26 marca 2016 | ||
Zamknięcie | 28 marca 2016 | ||
Stadion | Stadion Narodowy | ||
|
45. CARIFTA Games – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców z krajów-członków Karaibskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (CARIFTA), które odbywały się pomiędzy 26–28 marca 2016 roku w Saint George’s na Grenadzie. Areną zmagań lekkoatletów był Stadion Narodowy.
Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów (17, 18 i 19 lat) oraz kadetów (do 17 lat).
Rezultaty
Juniorzy
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: +1,4 m/s. | Nigel Ellis | 10,16 | Mario Burke | 10,29 | Raheem Chambers | 10,35 |
Bieg na 200 m Wiatr: +4,5 m/s. | Akanni Hislop | 20,89 | Keanu Pennerman | 21,03 | Coull Graham | 21,05 |
Bieg na 400 m | Akeem Bloomfield | 46,01 | Jamal Walton | 46,23 | Kinard Rolle | 46,88 |
Bieg na 800 m | Shevon Parkes | 1:51,76 | Nathan Brown | 1:52,99 | Nathan Hood | 1:53,61 PB |
Bieg na 1500 m | Shevon Parkes | 3:56,73 | Kristoff Darby | 4:03,76 | Romario Marshall | 4:06,01 |
Bieg na 5000 m | Benjamin Najman | 15:24,25 | Shane Buchanan | 15:32,25 | Garfield Gordon | 15:41,43 |
Bieg na 110 m przez płotki | Rohan Cole | 13,71 | Tavonte Mott | 13,81 PB | Shakeem Smith | 14,12 PB |
Bieg na 400 m przez płotki | Timor Barrett | 51,79 | Rivaldo Leacock | 52,07 | Jauavney James | 53,56 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Raheem Chambers Rohan Cole Andel Miller Nigel Ellis | 39,74 | Bahamy Keanu Pennerman Samson Colebrooke Javan Martin Kendrick Thompson | 40,27 | Barbados Ramarco Thompson Jaquone Hoyte Kevin Briggs Mario Burke | 40,97 |
Sztafeta 4 × 400 m | Jamajka Jauavney James Timor Barrett Nathan Brown Akeem Bloomfield | 3:10,55 | Bahamy Kinard Rolle Kendrick Thompson Holland Martin Bradley Dormeus | 3:12,99 | Barbados Ramarco Thompson Romario Marshall Akeem Marshall Kevin Briggs | 3:19,63 |
Skok wzwyż | Jermaine Francis | 2,11 | Lushane Wilson | 2,08 | Romario Douglas | 2,05 |
Skok o tyczce* | Dane Smith | 4,00 | Douvankiylin Rolle | 3,70 | Ramel Poitier | 3,60 |
Skok w dal | Miguel Van Assen | 7,66 PB | O'Brien Wasome | 7,52 | Shown-D Thompson | 7,45 PB |
Trójskok | O'Brien Wasome | 16,09 | Jordan Scott | 16,01 PB | Jordan Caraman | 15,03 |
Pchnięcie kulą(6 kg) | Warren Barrett | 19,97 PB | Sanjae Lawrence | 18,89 | Josh Hazzard | 17,18 PB |
Rzut dyskiem(1,75 kg) | Josh Boateng | 57,19 PB | Kevin Nedrick | 53,53 PB | Malik Stuart | 52,18 PB |
Rzut oszczepem | Anderson Peters | 78,28 PB | Markim Felix | 69,41 PB | Kalvin Marcus | 61,99 PB |
Ośmiobój* | Kendrick Thompson | 5849 pkt. | Marcus Brown | 5800 pkt. | Ken Mullings | 5560 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: -2,7 m/s. | Khalifa St. Fort | 11,40 | Patrice Moody | 11,68 | Brianne Bethel | 11,75 |
Bieg na 200 m Wiatr: +2,4 m/s. | Sada Williams | 22,72 | Jenae Ambrose | 23,39 | Kimone Hines | 23,85 |
Bieg na 400 m | Sada Williams | 52,07 PB | Shaquania Dorsett | 52,50 PB | Tiffany James | 52,70 |
Bieg na 800 m | Junelle Bromfield | 2:06,21 PB | Tarika Moses | 2:11,20 | Andrea Foster | 2:12,53 |
Bieg na 1500 m | Asshanni Robb | 4:39,20 PB | Elizabeth Williams | 4:40,28 PB | Andrea Foster | 4:45,53 |
Bieg na 3000 m* | Britnie Dixon | 10:16,90 PB | Monifa Green | 10:17,00 | Elizabeth Williams | 10:18,48 NR |
Bieg na 100 m przez płotki Wiatr: +2,8 m/s. | Rushelle Burton | 13,36 | Sidney Marshall | 13,73 (13,724) | Jeminise Parris | 13,73 (13,725) |
Bieg na 400 m przez płotki | Shannon Kalawan | 56,29 PB | Lakeisha Warner | 58,14 PB | Nicolee Foster | 58,34 PB |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Kimone Hines Patrice Moody Shanice Reid Rushelle Burton | 44,30 | Bahamy Kaylea Albury Tajh Dorsett Jenae Ambrose Brianne Bethel | 45,62 | Trynidad i Tobago Sarah Wollaston Jada Barker Jeminise Parris Renee Stoddard | 46,68 |
Sztafeta 4 × 400 m | Jamajka Satanya Wright Semoy Hemmings Junelle Bromfield Tiffany James | 3:34,84 | Bahamy Shaquania Dorsett Jenae Ambrose Brittni Bethel Brianne Bethel | 3:48,06 | Grenada Olive Charles Chelsea Mitchell Shikkira Charles Ariel St. John | 4:11,10 |
Skok wzwyż | Ashantia Phillips | 1,73 | Britny Kerr | 1,73 =PB | Rechelle Meade | 1,65 PB |
Skok w dal | Yanis David | 6,48 PB | Jessica Noble | 6,20 | Tissanna Hickling | 5,84 |
Trójskok | Yanis David | 13,13 | Natricia Hooper | 12,19 | Tissanna Hickling | 12,17 |
Pchnięcie kulą | Janell Fullerton | 14,52 | Sahjay Stevens | 13,74 | Chelsea James | 13,66 |
Rzut dyskiem | Shanice Love | 52,05 | Devia Brown | 46,66 | Serena Brown | 45,97 |
Rzut oszczepem | Candesha Scott | 51,13 NR, PB | Shanee Angol | 42,41 PB | Sahjay Stevens | 41,91 |
Siedmiobój* | Janell Fullerton | 4597 pkt. | Zinedine Russell | 4524 pkt. PB | Anya Akili | 4471 pkt. PB |
* – konkurencje otwarte (mogli wziąć w nich udział zarówno juniorzy jak i kadeci)
Kadeci
|
|
Klasyfikacja medalowa
Źródło:[1]
gospodarz
Ogólna
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 42 | 28 | 16 | 86 |
2. | Bahamy | 6 | 15 | 13 | 34 |
3. | Barbados | 6 | 6 | 8 | 20 |
4. | Grenada | 3 | 4 | 6 | 13 |
5. | Trynidad i Tobago | 3 | 2 | 9 | 14 |
6. | Gwatemala | 3 | 1 | 1 | 5 |
7. | Kajmany | 2 | 3 | 2 | 7 |
8. | Surinam | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Saint Kitts i Nevis | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Gujana | 0 | 3 | 2 | 5 |
11. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 2 | 1 | 3 |
12. | Dominika | 0 | 2 | 0 | 2 |
13. | Antigua i Barbuda | 0 | 0 | 3 | 3 |
14. | Sint Maarten | 0 | 0 | 1 | 1 |
Anguilla | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Martynika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Bermudy | 0 | 0 | 1 | 1 | |
RAZEM | 67 | 66 | 66 | 199 |
Mężczyźni
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 20 | 15 | 7 | 42 |
2. | Bahamy | 5 | 7 | 6 | 18 |
3. | Barbados | 3 | 5 | 7 | 15 |
4. | Grenada | 2 | 2 | 4 | 8 |
5. | Trynidad i Tobago | 2 | 1 | 3 | 6 |
6. | Gwatemala | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Surinam | 1 | 0 | 1 | 2 |
8. | Saint Kitts i Nevis | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Kajmany | 0 | 2 | 2 | 4 |
10. | Dominika | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Antigua i Barbuda | 0 | 0 | 2 | 2 |
12. | Martynika | 0 | 0 | 1 | 1 |
RAZEM | 35 | 34 | 34 | 103 |
Kobiety
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 22 | 13 | 9 | 44 |
2. | Barbados | 3 | 1 | 1 | 5 |
3. | Kajmany | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. | Gwatemala | 2 | 0 | 0 | 2 |
5. | Bahamy | 1 | 8 | 7 | 16 |
6. | Grenada | 1 | 2 | 2 | 5 |
7. | Trynidad i Tobago | 1 | 1 | 6 | 8 |
8. | Gujana | 0 | 3 | 2 | 5 |
9. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 2 | 1 | 3 |
10. | Dominika | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Antigua i Barbuda | 0 | 0 | 1 | 1 |
Anguilla | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Martynika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Bermudy | 0 | 0 | 1 | 1 | |
RAZEM | 32 | 32 | 32 | 96 |
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 4 krajowe rekordy w kategorii seniorów:
Mężczyźni
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Anderson Peters | Grenada | rzut oszczepem | 78,28 |
Kobiety
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Artesha Richardson | Anguilla | bieg na 400 metrów | 55,99[a] |
Elizabeth Williams | Barbados | bieg na 3000 metrów | 10:18,48 |
Candesha Scott | Grenada | rzut oszczepem | 51,13 |
Uwagi
- ↑ Poprawiony własny rekord kraju.
Przypisy
- ↑ 45th FLOW CARIFTA GAMES 2016 - 3/26/2016 to 3/28/2016 NATIONAL ATHLETICS STADIUM Medal Count Combined: Men + Women. [dostęp 2016-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-17)]. (ang.).
Bibliografia
- 45th Carifta Games, National Athletics Stadium, St. Georges GRN 26 – 28 March [online], tilastopaja.org [dostęp 2016-05-17] (ang.).
- CARIFTA GAMES 2016 SCHEDULE AND RESULTS [online], cariftagames2016grenada.com [dostęp 2016-05-17] [zarchiwizowane z adresu 2016-05-16] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona zawodów (ang.) [dostęp 17 maja 2016].
- p
- d
- e
|