Fekting under Sommer-OL 2000
Fekting under Sommer-OL 2000. Fekting var med på OL-programmet for 24. gang 2000 i Sydney. Det ble konkurrert om ti olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og to individuelle og to lagkonkurranser for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.
Medaljer
Fekting under Sommer-OL 2000 – Sydney | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Italia (ITA) | 3 | 0 | 2 | 5 |
2. | Russland (RUS) | 3 | 0 | 1 | 4 |
3. | Frankrike (FRA) | 1 | 4 | 1 | 6 |
4. | Sør-Korea (KOR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Ungarn (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Romania (ROU) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Tyskland (GER) | 0 | 2 | 3 | 5 |
8. | Sveits (SUI) | 0 | 2 | 0 | 2 |
9. | Kina (CHN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
10. | Polen (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Cuba (CUB) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 10 | 10 | 10 | 30 |
Herrer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Kim Young-ho | KOR |
2. | Ralf Bißdorf | GER |
3. | Dmitrij Sjevtsjenko | RUS |
4. | Jean-Noël Ferrari | FRA |
5. | Salvatore Sanzo | ITA |
6. | Sergej Golubitskij | UKR |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Jean-Noël Ferrari Lionel Plumenail Brice Guyart Patrice Lhotellier | FRA |
2. | Dong Zhaozhi Wang Haibin Ye Chong Zhang Jie | CHN |
3. | Salvatore Sanzo Matteo Zennaro Daniele Crosta Gabriele Magni | ITA |
4. | Adam Krzesiński Ryszard Sobczak Sławomir Mocek | POL |
5. | Sergej Golubitskij Oleksij Bryzgalov Oleksij Krugljak | UKR |
6. | Ralf Bißdorf Richard Breutner Wolfgang Wienand David Hausmann | GER |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Pavel Kolobkov | RUS |
2. | Hugues Obry | FRA |
3. | Lee Sang-ki | KOR |
4. | Marcel Fischer | SUI |
5. | Péter Vánky | SWE |
6. | Ivan Trevejo Pérez | CUB |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Maurizio Randazzo Alfredo Rota | ITA |
2. | Jean-François di Martino Robert Leroux Hugues Obry Éric Srecki | FRA |
3. | Nelson Loyola Torriente Candido Alberto Maya Carlos Pedroso Curiel Ivan Trevejo Pérez | CUB |
4. | Yang Roy-Sung Lee Sang-Yup Lee Sang-ki | KOR |
5. | Arnd Schmitt Jörg Fiedler Daniel Strigel Marc Steifensand | GER |
6. | Vitalij Zakharov Vitalij Murasjko Vladimir Psjenikin | BLR |
Sabel
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Mihai Covaliu | ROU |
2. | Mathieu Gourdain | FRA |
3. | Wiradech Kothny | GER |
4. | Domonkos Ferjancsik | HUN |
5. | Damien Touya | FRA |
6. | Aleksej Frosin | RUS |
Sabel lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Sergej Tsjarikov Aleksej Diatsjenko Aleksej Frosin | RUS |
2. | Mathieu Gourdain Julien Pillet Cedric Seguin | FRA |
3. | Dennis Bauer Wiradech Kothny Eero Lehmann | GER |
4. | Mihai Covaliu Florin Lupeică Victor Găureanu | ROU |
5. | Zsolt Nemcsik Domonkos Ferjancsik Péter Takács | HUN |
6. | Vadim Guttsajt Vladimir Lukasjenko Vladimir Kaljuzjnij | UKR |
Damer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Valentina Vezzali | ITA |
2. | Rita König | GER |
3. | Giovanna Trillini | ITA |
4. | Laura Cârlescu Badea | ROU |
5. | Xiao Aihua | CHN |
6. | Diana Bianchedi | ITA |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Diana Bianchedi Annamaria Giacometti Giovanna Trillini Valentina Vezzali | ITA |
2. | Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Anna Rybicka Barbara Wolnicka | POL |
3. | Sabine Bau Rita König Gesine Schiel Monika Weber | GER |
4. | Ann Marsh Felicia Zimmermann Iris Zimmermann | USA |
5. | Svetlana Bojko Jekaterina Jusjeva Olga Sjarkova | RUS |
6. | Edina Knapek Aida Mohamed Gabriella Lantos | HUN |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Tímea Nagy | HUN |
2. | Gianna Hablützel-Bürki | SUI |
3. | Laura Flessel-Colovic | FRA |
4. | Tatjana Logunova | RUS |
5. | Valérie Barlois-Leroux | FRA |
6. | Zuleydis Ortiz | CUB |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Karina Aznavurjan Oksana Jermakova Tatjana Logunova Marija Mazina | RUS |
2. | Gianna Hablützel-Bürki Sophie Lamon Diana Romagnoli Tabea Steffen | SUI |
3. | Li Na Qin Liang Yinqinq Liu Shaoqi Yang | CHN |
4. | Tímea Nagy Ildikó Mincza Gyöngyi Szalay | HUN |
5. | Laura Flessel-Colovic Valérie Barlois-Leroux Sophie Moressée-Pichot Sangita Tripathi | FRA |
6. | Imke Duplitzer Claudia Bokel Katja Nass | GER |
Eksterne lenker
- Resultater og profilside Arkivert 20. mai 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
Autoritetsdata