Jamaica op de Olympische Zomerspelen 1984
Jamaica op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Jamaica | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | JAM | |||||||||||||||||||||
NOC | Jamaica Olympic Association externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Jamaica op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960* · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 *Als onderdeel van de West-Indische Federatie | ||||||||||||||||||||||
Jamaica op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Jamaica nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. Het land won opnieuw drie medailles, net als vier jaar eerder in Moskou.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Ray Stewart Al Lawrence Greg Meghoo Norman Edwards Don Quarrie | 4x100m (m) | |
Merlene Ottey-Page | 100m (v) | ||
200m (v) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Norman Edwards | 100m (m) | serie 10: 1ste in 10,57 kwartfinale 2: 3de in 10,44 halve finale 2: 7de in 10,63 | |
Ray Stewart | serie 6: 1ste in 10,24 kwartfinale 4: 1ste in 10,30 halve finale 1: 1ste in 10,26 finale: 6de in 10,29 | ||
Gus Young | serie 4: 5de in 10,64 | ||
Don Quarrie | 200m (m) | serie 6: 1ste in 20,84 kwartfinale 3: 3de in 20,57 halve finale 2: 7de in 20,77 | |
Leroy Reid | serie 2: 1ste in 20,62 kwartfinale 2: niet gefinisht | ||
Gus Young | serie 5: 3de in 21,14 kwartfinale 4: 3de in 20,75 halve finale 1: 7de in 21,17 | ||
Bert Cameron | 400m (m) | serie 4: 1ste in 46,14 kwartfinale 3: 3de in 45,16 halve finale 2: 4de in 45,10 finale: niet gestart | |
Devon Morris | serie 10: 4de in 45,80 kwartfinale 1: 6de in 46,14 | ||
Mark Senior | serie 3: 2de in 46,73 kwartfinale 4: 6de in 46,50 | ||
Owen Hamilton | 800m (m) | serie 3: 1ste in 1.46,95 kwartfinale 3: 6de in 1.46,74 | |
Gawain Guy | 1500m (m) | serie 3: 5de in 3.52,04 | |
Ken Gray | 400m horden (m) | serie 5: 3de in 50,46 | |
Karl Smith | serie 2: 2de in 49,66 halve finale 2: 5de in 49,58 | ||
Ray Stewart Al Lawrence Greg Meghoo Norman Edwards Don Quarrie | 4x100m (m) | serie 3: 1ste in 38,93 halve finale 2: 1ste in 38,67 finale: 2de in 38,62 | |
Steve Griffiths Mark Senior Karl Smith Devon Morris | 4x400m (m) | serie 3: 4de in 3.03,85 halve finale 2: 6de in 3.04,24 | |
Derrick Adamson | marathon (m) | 2:25.02 | |
Desmond Morris | hoogspringen (m) | kwalificatie groep B: 11de met 2,15m | |
Juliet Cuthbert | 100m (v) | serie 2: 2de in 11,83 kwartfinale 3: 4de in 11,71 halve finale 2: 8ste in 11,80 | |
Grace Jackson-Small | serie 3: 2de in 11,24 kwartfinale 4: 1ste in 11,38 halve finale 1: 3de in 11,27 finale: 5de in 11,39 | ||
Merlene Ottey-Page | serie 6: 1ste in 11,26 kwartfinale 2: 1ste in 11,21 halve finale 1: 2de in 11,17 finale: 3de in 11,16 | ||
Janet Burke | 200m (v) | serie 5: 5de in 23,75 kwartfinale 1: 6de in 23,56 | |
Grace Jackson-Small | serie 2: 1ste in 22,70 kwartfinale 3: 1ste in 22,52 halve finale 2: 2de in 22,37 finale: 5de in 22,20 | ||
Merlene Ottey-Page | serie 4: 1ste in 22,90 kwartfinale 2: 1ste in 22,53 halve finale 1: 2de in 22,57 finale: 3de in 22,09 | ||
Cynthia Green | 400m (v) | serie 4: 5de in 53,61 | |
Ilrey Oliver | serie 1: 3de in 52,19 halve finale 2: 7de in 52,14 | ||
Cathy Rattray-Williams | serie 2: 4de in 52,78 halve finale 1: 6de in 53,23 | ||
Sophia Hunter | 100m horden (v) | serie 2: 4de in 13,44 halve finale 1: 8ste in 13,84 | |
Overill Dwyer-Brown | 400m horden (v) | serie 3: 5de in 58,42 | |
Sandra Farmer-Patrick | serie 2: 3de in 57,06 halve finale 1: 4de in 56,05 finale: 8ste in 57,15 | ||
Janet Burke Grace Jackson Veronica Findlay Merlene Ottey | 4x100m (v) | serie 1: 1ste in 43,05 finale: 8ste in 53,54 | |
Illrey Oliver Cynthia Green Cathy Rattray Grace Jackson | 4x400m (v) | serie 1: 2de in 3.26,56 finale: 5de in 3.27,51 | |
Dorothy Scott | verspringen (v) | kwalificatie groep A: 5de met 6,47m finale: 10de met 6,40m | |
Marlene Lewis | discuswerpen (v) | kwalificatie groep A: 9de met 49,00m |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anthony Rose | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van UGA Galiwango: 0-5 | |
Dwight Frazer | -67kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van INA Lisboa: 5-0 3de ronde: W van ZAI Kitangawa: 3-2 kwartfinale: V van FIN Nyman: 0-5 | |
Alex Stewart | -91kg (m) | 1ste ronde: W van DOM Frias: knock-out 2de ronde: V van SWE Brock: 0-5 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Calvin Stamp | -110kg (m) | 330kg |
Wielrennen
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Ian Stanley | sprint (m) | serie 6: 2de herkansingen: 2de herkansingen 2: 4de | |
David Weller | tijdrit (m) | 1.07,24 | |
Peter Aldridge | puntenkoers (m) | serie 1: 17de met 1 punt | |
Ian Stanley | serie 2: niet gefinisht | ||
Weg | |||
Lorenzo Murdock | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht | |
Arthur Tenn | 5:22.17 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Deryck Marks | 100m vrije slag (m) | serie 9: 6de in 54,63 | |
Gordon Scarlett | serie 7: 6de in 55,34 | ||
Allan Marsh | 100m rugslag (m) | serie 2: 4de in 1.00,04 | |
Andrew Phillips | serie 1: niet gestart | ||
Allan Marsh | 200m rugslag (m) | serie 3: 6de in 2.11,57 | |
Deryck Marks | 100m vlinderslag (m) | serie 1: 6de in 1.00,57 | |
Allan Marsh | serie 4: 5de in 57,69 | ||
Andrew Phillips | 200m wisselslag (m) | serie 4: 2de in 2.06,43 finale: 6de in 2.05,60 (NR) | |
400m wisselslag (m) | serie 2: 5de in 4.29,43 (NR) finale B: 2de in 4.27,98 (NR) | ||
Andrew Phillips Deryck Marks Allan Marsh Gordon Scarlett | 4x100m vrije slag (m) | serie 1: 6de in 3.34,87 | |
Allan Marsh Andrew Phillips Deryck Marks Gordon Scarlett | 4x100m wisselslag (m) | serie 3: 7de in 4.05,35 |
Bronnen, noten en/of referenties
|