Kanada az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kanada az olimpiai játékokon | |||||
Kanada zászlaja | |||||
NOB-országkód: CAN | |||||
OOB | Kanadai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 408 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Alex Baumann | ||||
Záróünnepség | Linda Thom | ||||
Érmek 6. helyezés |
| ||||
Kanada az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Kanada az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 408 sportoló képviselte, akik összesen 44 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Turner, PatPat Turner Kevin Neufeld Mark Evans Grant Main Paul Steele Mike Evans Dean Crawford Blair Horn Brian McMahon | Evezés | Férfi nyolcas |
1 Arany | Fisher, HughHugh Fisher Alwyn Morris | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Cain, LarryLarry Cain | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
1 Arany | Bernier, SylvieSylvie Bernier | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Thom, LindaLinda Thom | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
1 Arany | Fung, LoriLori Fung | Torna | Egyéni ritmikus gimnasztika |
1 Arany | Davis, VictorVictor Davis | Úszás | Férfi 200 m mell |
1 Arany | Baumann, AlexAlex Baumann | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
1 Arany | Baumann, AlexAlex Baumann | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
1 Arany | Ottenbrite, AnneAnne Ottenbrite | Úszás | Női 200 m mell |
2 Ezüst | Bailey, AngelaAngela Bailey Marita Payne Wiggins Angella Taylor-Issajenko France Gareau | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
2 Ezüst | Crooks, CharmaineCharmaine Crooks Jill Richardson-Briscoe Molly Killingbeck Marita Payne Wiggins Dana Wright | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
2 Ezüst | Molle, BobBob Molle | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
2 Ezüst | Craig, ElizabethElizabeth Craig Tricia Smith | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Brain, MarilynMarilyn Brain Angela Schneider Barbara Armbrust Jane Tregunno Lesley Thompson-Willie | Evezés | Női kormányos négyes |
2 Ezüst | Cain, LarryLarry Cain | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
2 Ezüst | Barré, AlexandraAlexandra Barré Susan Holloway | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Bauer, SteveSteve Bauer | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Harnett, CurtCurt Harnett | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
2 Ezüst | O'Sullivan, ShawnShawn O'Sullivan | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
2 Ezüst | deWit, WillieWillie deWit | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Demers, JacquesJacques Demers | Súlyemelés | 75 kg |
2 Ezüst | Waldo, CarolynCarolyn Waldo | Szinkronúszás | Egyéni |
2 Ezüst | Hambrook, SharonSharon Hambrook Kelly Kryczka | Szinkronúszás | Páros |
2 Ezüst | Davis, VictorVictor Davis | Úszás | Férfi 100 m mell |
2 Ezüst | West, MikeMike West Victor Davis Tom Ponting Sandy Goss | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
2 Ezüst | Ottenbrite, AnneAnne Ottenbrite | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Bastet, EvertEvert Bastet Terry McLaughlin | Vitorlázás | Soling |
3 Bronz | Johnson, BenBen Johnson | Atlétika | Férfi 100 m |
3 Bronz | Johnson, BenBen Johnson Tony Sharpe Desai Williams Sterling Hinds | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Williams, LynnLynn Williams | Atlétika | 3000 m |
3 Bronz | Rinke, ChrisChris Rinke | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
3 Bronz | Berger, MarkMark Berger | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Mills, RobertRobert Mills | Evezés | Férfi egypárevezős |
3 Bronz | Hamilton, DougDoug Hamilton Mike Hughes Phil Monckton Bruce Ford | Evezés | Férfi négypárevezős |
3 Bronz | Laumann, DanièleDanièle Laumann Silken Laumann | Evezés | Női kétpárevezős |
3 Bronz | Fisher, HughHugh Fisher Alwyn Morris | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
3 Bronz | Barré, AlexandraAlexandra Barré Lucie Guay Sue Holloway Barb Olmsted | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
3 Bronz | Walters, DaleDale Walters | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | West, MikeMike West | Úszás | Férfi 100 m hát |
3 Bronz | Henning, CamCam Henning | Úszás | Férfi 200 m hát |
3 Bronz | Abdo, ReemaReema Abdo Anne Ottenbrite Michelle MacPherson Pam Rai | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Neilson, TerryTerry Neilson | Vitorlázás | Finn dingi |
3 Bronz | Fogh, HansHans Fogh John Kerr Steve Calder | Vitorlázás | Soling |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tony Sharpe | 200 m | 21,31 | 3. | 30. | 21,46 | 6. | 27.* | kiesett | ||||
100 m | 10,38 | 2. | 9. | 10,33 | 2. | 5.* | 10,52 | 4. | 12. | 10,35 | 8. | |
Ben Johnson | 10,35 | 1. | 5.** | 10,41 | 1. | 11. | 10,42 | 2. | 8. | 10,22 | ||
Desai Williams | 10,35 | 1. | 5.** | 10,27 | 2. | 3. | 10,34 | 5. | 5.* | kiesett | ||
200 m | 20,70 | 2.* | 4.** | 20,40 | 1. | 1. | 20,70 | 5. | 9. | kiesett | ||
Atlee Mahorn | 21,42 | 2. | 35. | 20,69 | 3. | 12. | 20,77 | 5. | 11.* | kiesett | ||
Doug Hinds | 400 m | 46,42 | 3. | 26. | 46,19 | 8. | 26. | kiesett | ||||
Brian Saunders | 47,40 | 5. | 49. | kiesett | ||||||||
Tim Bethune | 46,98 | 5. | 39. | kiesett | ||||||||
Bruce Roberts | 800 m | 1:47,56 | 4. | 25. | 1:49,72 | 8. | 31. | kiesett | ||||
Simon Hoogewerf | 1:47,74 | 4. | 28. | kiesett | ||||||||
Paul Williams | 5000 m | 13:47,56 | 7. | 18. | 13:46,34 | 9. | 22. | kiesett | ||||
10 000 m | 28:36,15 | 8. | 21. | kiesett | ||||||||
Art Boileau | Maraton | 2:22:43 | 44. | |||||||||
Alain Bordeleau | 2:34:27 | 65. | ||||||||||
Dave Edge | nem ért célba | |||||||||||
Mark McKoy | 110 m gát | 13,58 | 2. | 6. | 13,30 | 2. | 3. | 13,45 | 4. | |||
Jeff Glass | 14,07 | 4. | 14.* | 13,88 | 4. | 10. | 14,15 | 8. | ||||
Eric Spence | 14,93 | 6. | 22. | kiesett | ||||||||
Lloyd Guss | 400 m gát | 51,02 | 3. | 27. | kiesett | |||||||
Ian Newhouse | 51,14 | 5. | 29. | kiesett | ||||||||
Pierre Leveille | 51,47 | 5. | 36. | kiesett | ||||||||
Greg Duhaime | 3000 m akadály | 8:31,54 | 5. | 18. | 8:26,32 | 9. | 16. | kiesett | ||||
Guillaume LeBlanc | 20 km gyaloglás | 1:24:29 | 4. | |||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
François Lapointe | 20 km gyaloglás | 1:27:06 | 11. | |||||||||
50 km gyaloglás | kizárták | |||||||||||
Marcel Jobin | 20 km gyaloglás | 1:29:49 | 21. | |||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Ben Johnson Tony Sharpe Desai Williams Sterling Hinds | 4 × 100 m váltó | 39,20 | 1. | 5. | 39,39 | 3. | 8. | 38,70 | ||||
Mike Sokolowski Doug Hinds Brian Saunders Tim Bethune | 4 × 400 m váltó | 3:04,47 | 2. | 7. | 3:03,93 | 3. | 7. | 3:02,82 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Milt Ottey | Magasugrás | 224 cm | 1. | 229 cm | 6. |
Alain Metellus | 218 cm | 20. | kiesett | ||
Bishop Dolegiewicz | Súlylökés | 19,00 m | 11. | 18,39 m | 11. |
Matt Catalano | 17,24 m | 18. | kiesett | ||
Bob Gray | Diszkoszvetés | 59,34 m | 14. | kiesett | |
Laslo Babits | Gerelyhajítás | 82,18 m | 7. | 80,68 m | 8. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Dave Steen | Tízpróba | 11,20 | 756 | 741 cm | 903 | 12,57 m | 637 | 203 cm | 882 | 48,09 | 894 | 15,39 | 808 | 44,04 m | 763 | 480 cm | 1005 | 56,92 m | 723 | 4:17,70 | 676 | 8047 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Angella Taylor-Issajenko | 100 m | 11,23 | 1. | 3. | 11,42 | 3. | 6.* | 11,36 | 4. | 6. | 11,62 | 8. |
France Gareau | 11,66 | 5. | 19. | 11,88 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Angela Bailey | 11,56 | 3. | 16. | 11,47 | 2. | 8. | 11,54 | 3. | 9. | 11,40 | 6. | |
200 m | 24,15 | 4. | 22. | 22,97 | 3. | 8.* | 22,75 | 5. | 9. | kiesett | ||
Marita Payne Wiggins | 400 m | 52,89 | 2. | 14.* | 50,94 | 3. | 3. | 49,91 | 4. | |||
Charmaine Crooks | 52,04 | 2. | 3. | 51,53 | 3. | 7. | 50,45 | 7. | ||||
Molly Killingbeck | 52,77 | 3. | 11.* | 51,72 | 5. | 8. | kiesett | |||||
Chris Slythe-Wynn | 800 m | 2:04,17 | 3. | 14. | 2:04,95 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Grace Verbeek | 2:04,16 | 4. | 12.* | 2:03,23 | 7. | 11. | kiesett | |||||
Ranza Clark | 2:04,67 | 4. | 15. | 2:05,42 | 8. | 15.* | kiesett | |||||
Brit McRoberts | 1500 m | 4:10,64 | 4.* | 10.* | 4:05,98 | 7. | ||||||
Debbie Scott-Bowker | 4:09,16 | 6. | 6. | 4:10,41 | 10. | |||||||
Lynn Williams | 3000 m | 8:45,77 | 2. | 5. | 8:42,14 | |||||||
Geri Fitch | 9:07,18 | 6. | 20. | kiesett | ||||||||
Sue French-Lee | 9:24,66 | 8. | 22. | kiesett | ||||||||
Sylvie Ruegger | Maraton | 2:29:09 | 8. | |||||||||
Anna Marie Malone | 2:36:33 | 17. | ||||||||||
Jacqueline Gareau | nem ért célba | |||||||||||
Sylvia Malgadey-Forgrave | 100 m gát | 13,47 | 4. | 12. | 13,42 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Sue Bradley-Kameli | 13,72 | 3. | 16. | 13,65 | 8. | 14. | kiesett | |||||
Karen Nelson | 13,77 | 5. | 17. | kiesett | ||||||||
Andrea Page | 400 m gát | 59,09 | 4. | 20. | 57,89 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Dana Wright | 58,17 | 6. | 16. | kiesett | ||||||||
Angela Bailey Marita Payne Wiggins Angella Taylor-Issajenko France Gareau | 4 × 100 m váltó | 43,53 | 2. | 4. | 42,77 | |||||||
Charmaine Crooks Jill Richardson-Briscoe Molly Killingbeck Marita Payne Wiggins Dana Wright | 4 × 400 m váltó | 3:33,78 | 3. | 6. | 3:21,21 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Debbie Brill | Magasugrás | 190 cm | 9. | 194 cm | 5. |
Brigitte Reid | 170 cm | 27. | kiesett | ||
Carmen Ionescu | Súlylökés | 15,25 m | 12. | ||
Diszkoszvetés | 52,28 m | 13. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jill Ross-Giffen | Hétpróba | 13,72 | 902 | 168 cm | 915 | 11,71 m | 701 | 25,22 | 827 | 600 cm | 906 | 39,38 m | 756 | 2:11,97 | 897 | 5904 | 15. |
Connie Polman-Tuin | 14,18 | 843 | 156 cm | 791 | 13,16 m | 789 | 24,68 | 875 | 589 cm | 882 | 36,36 m | 708 | 2:22,34 | 760 | 5648 | 16. | |
Donna Smellie | 14,09 | 855 | 168 cm | 915 | 12,25 m | 734 | 25,29 | 821 | 604 cm | 915 | 34,08 m | 670 | 2:25,10 | 728 | 5638 | 17. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Doug Yeats | 62 kg | A csoport Gilles Jalabert (FRA) | 3. | Salem Bekhit (EGY) 15–3 | 5. | ||
Jeff Stuebing | 74 kg | B csoport Ştefan Rusu (ROM) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Louis Santerre | 82 kg | A csoport Mustafa Suzan (TUR) | 4. | kiesett | 7. | ||
Garry Kallos | 90 kg | A csoport Toni Hannula (FIN) | 6. | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ray Takahashi | 52 kg | A csoport Fritz Niebler (FRG) | 2. | Takada Júdzsi (JPN) 0–12 | 4. | ||
Lawrence Holmes | 57 kg | B csoport | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Bob Robinson | 62 kg | A csoport Akaisi Kószei (JPN) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
David McKay | 68 kg | A csoport Alexander Zammit (MLT) | 7. | kiesett | helyezetlen | ||
Marc Mongeon | 74 kg | B csoport Fitz Walker (GBR) | 4. | kiesett | 7. | ||
Chris Rinke | 82 kg | B csoport Stefan Kurpas (GBR) | 2. | Reiner Trik (FRG) 5–2 | |||
Clark Davis | 90 kg | A csoport Amadou Katy Diop (SEN) | 2. | Noel Loban (GBR) 1–5 | 4. | ||
Wayne Brightwell | 100 kg | B csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 4. | kiesett | 8. | ||
Bob Molle | +100 kg | B csoport Mamadou Sakho (SEN) | 1. | Bruce Baumgartner (USA) 2–10 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Phil Takahashi | Légsúly | B | Luiz Shinohara (BRA) V | kiesett | 18. | ||||||||
Brad Farrow | Harmatsúly | A | Adel Al-Najadah (KUW) GY | Jesskiel Bikidick (CMR) GY | Marc Alexandre (FRA) V | kiesett | 14. | ||||||
Glenn Beauchamp | Könnyűsúly | A | Luis Chirinos (HON) GY | Ji Tö-hszin (Yi Dexin) (CHN) GY | Ezio Gamba (ITA) V | Serge Dyot (FRA) GY | Luiz Onmura (BRA) V | 5. | |||||
Kevin Doherty | Váltósúly | B | erőnyerő | Szun Ji-hsziung (Sun Yih-Shong) (TPE) GY | Liu Csün-lin (Liu Junlin) (CHN) GY | Frank Wieneke (FRG) V | Takano Hiromicu (JPN) V | kiesett | 7. | ||||
Louis Jani | Középsúly | A | Marc Meiling (FRG) V | kiesett | 18. | ||||||||
Joseph Meli | Félnehézsúly | B | erőnyerő | Ha Hjongdzsu (Ha Hyeong-Ju) (KOR) V | John Adams (DOM) GY | Mihara Maszato (JPN) GY | Günther Neureuther (FRG) V | 5. | |||||
Mark Berger | Nehézsúly | B | Szaitó Hitosi (JPN) V | Isidore Silas (CMR) GY | Radomir Kovačević (YUG) GY | ||||||||
Fred Blaney | Nyílt | A | Dewey Mitchell (USA) V | Hszü Kuo-csing (Xu Guoqing) (CHN) V | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Robert Mills | Egypárevezős | 7:24,10 | 1. | erőnyerő | 7:20,88 | 2. | A | 7:10,38 | 3. | ||
Tim Storm Peter MacGowan | Kétpárevezős | 6:49,88 | 4. | 6:38,33 | 1. | A | 6:46,68 | 6. | 6. | ||
John Houlding Jim Relle | Kormányos nélküli kettes | 7:07,70 | 4. | 7:09,92 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Harold Backer Tony Zasada Tan Barkley | Kormányos kettes | 7:24,52 | 4. | 7:23,74 | 2. | A | 7:18,98 | 5. | 5. | ||
Doug Hamilton Mike Hughes Phil Monckton Bruce Ford | Négypárevezős | 6:02,08 | 3. | 6:07,93 | 1. | A | 5:59,07 | 3. | |||
Tim Turner Ted Gibson David Johnson Stephen Beatty | Kormányos nélküli négyes | 6:24,79 | 4. | 6:28,11 | 3. | B | 6:26,10 | 1. | 7. | ||
Dave Ross Tim Christian Richard Doey Nick Toulmin Paul Tessier | Kormányos négyes | 6:29,19 | 3. | 6:29,76 | 4. | A | 6:28,78 | 5. | 5. | ||
Pat Turner Kevin Neufeld Mark Evans Grant Main Paul Steele Mike Evans Dean Crawford Blair Horn Brian McMahon | Nyolcas | 5:50,44 | 2. | 5:56,44 | 2. | A | 5:41,32 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Andrea Schreiner | Egypárevezős | 3:48,20 | 2. | 3:52,10 | 1. | 3:59,02 | 3. | A | 3:45,97 | 4. | 4. |
Danièle Laumann Silken Laumann | Kétpárevezős | 3:26,72 | 2. | 3:28,42 | 3. | A | 3:29,82 | 3. | |||
Elizabeth Craig Tricia Smith | Kormányos nélküli kettes | A | 3:36,06 | 2. | |||||||
Marilyn Brain Angela Schneider Barbara Armbrust Jane Tregunno Lesley Thompson-Willie | Kormányos négyes | 3:23,45 | 1. | erőnyerő | A | 3:21,55 | 2. | ||||
Lisa Roy Janice Mason Vicki Harber Dolores Young Carolyn Trono | Kormányos négypárevezős | 3:19,83 | 3. | 3:19,88 | 5. | kiesett | 7. | ||||
Christine Clarke Lisa Robertson Kathey Lichty Carol Colgan Cathy Lund Kay Worthington Gail Cort Joanie Gillingham Lesley Anderson-Herweck | Nyolcas | A | 3:03,64 | 4. | 4. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 | 5 | +5 | 9 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 2 | 3 | 0 | 16 | 7 | +9 | 7 |
Hollandia (HOL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 9 | +7 | 7 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 10 | 0 | 4 |
Kenya (KEN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 | 14 | –9 | 2 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 19 | –12 | 1 |
1984. július 30. 13:45 Sablon:1984FgyepNEDCAN
| Hollandia (HOL) | 4–1 | Kanada (CAN) | |
(2–1) |
1984. augusztus 1. 15:30 Sablon:1984FgyepGBRCAN
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–1 | Kanada (CAN) | |
(2–0) |
1984. augusztus 3. 9:45 Sablon:1984FgyepKENCAN
| Kenya (KEN) | 3–2 | Kanada (CAN) | |
(1–1) |
1984. augusztus 5. 15:30 Sablon:1984FgyepPAKCAN
| Pakisztán (PAK) | 7–1 | Kanada (CAN) | |
(5–0) |
1984. augusztus 7. 15:30 Sablon:1984FgyepCANNZL
| Kanada (CAN) | 2–2 | Új-Zéland (NZL) | |
(1–2) |
- A 9–12. helyért
1984. augusztus 8. 19:00 Sablon:1984FgyepCANMAS
| Kanada (CAN) | 1–0 | Malajzia (MAL) | |
(0–0) |
- A 9. helyért
1984. augusztus 10. 13:15 Sablon:1984FgyepKENCAN2
| Kenya (KEN) | 1–0 (h. u.) | Kanada (CAN) | |
(0–0, 0–0) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 10. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1984. augusztus 1. 17:15 Sablon:1984NgyepUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 4–1 | Kanada (CAN) | |
(2–0) |
1984. augusztus 3. 17:15 Sablon:1984NgyepFRGCAN
| NSZK (FRG) | 3–0 | Kanada (CAN) | |
(1–0) |
1984. augusztus 5. 17:15 Sablon:1984NgyepCANAUS
| Kanada (CAN) | 2–1 | Ausztrália (AUS) | |
(1–1) |
1984. augusztus 7. 9:45 Sablon:1984NgyepCANNED
| Hollandia (HOL) | 2–2 | Kanada (CAN) | |
(0–1) |
1984. augusztus 10. 9:45 Sablon:1984NgyepCANNZL
| Kanada (CAN) | 4–1 | Új-Zéland (NZL) | |
(3–0) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat Sablon:1984NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Hollandia (HOL) | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 |
2 Ezüst | NSZK (FRG) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 6 |
3 Bronz | Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
4. | Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
A bronzéremről az Egyesült Államok és Ausztrália között egy külön büntetőpárbaj döntött, melyet az Egyesült Államok nyert meg 10–5-re. | |||||||||
5. | Kanada (CAN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 11 | –2 | 5 |
6. | Új-Zéland (NZL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 12 | –10 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 5. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Linda Kazienko | Női egyéni | 1220 | 21. | 1201 | 29. | 2421 | 25. |
Lucille Lemay | 1205 | 29. | 1174 | 34. | 2379 | 33. | |
Wanda Allan-Sadegur | 1177 | 35. | 1172 | 35. | 2349 | 36. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Scott Oldershaw | Kajak egyes 500 m | 1:55,20 | 4. | 11. | 1:55,82 | 4. | 6. | 1:52,53 | 5. | 14. | kiesett | |
Alan Thomson | Kajak egyes 1000 m | 4:03,38 | 6. | 14. | 3:56,64 | 1. | 1. | 3:58,41 | 5. | 6. | kiesett | |
Hugh Fisher Alwyn Morris | Kajak kettes 500 m | 1:36,30 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:35,45 | 1. | 1. | 1:35,41 | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:29,21 | 1. | 4. | erőnyerő | 3:29,09 | 1. | 2. | 3:24,22 | ||||
Don Brien Mark Holmes Don Irvine Colin Shaw | Kajak négyes 1000 m | 3:08,07 | 4. | 5. | 3:16,52 | 1. | 1. | 3:09,10 | 2. | 8. | 3:06,66 | 9. |
Larry Cain | Kenu egyes 500 m | 2:04,30 | 2. | 2. | erőnyerő | 2:02,60 | 1. | 3. | 1:57,01 | |||
Larry Cain | Kenu egyes 1000 m | 4:20,10 | 2. | 4. | erőnyerő | 4:08,67 | ||||||
Steve Botting Eric Smith | Kenu kettes 500 m | 1:51,37 | 2. | 6. | erőnyerő | 1:48,81 | 5. | |||||
Kenu kettes 1000 m | 3:56,60 | 4. | 5. | 3:54,49 | 2. | 2. | 3:56,99 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lucie Guay | Kajak egyes 500 m | 2:06,94 | 4. | 8. | 2:03,73 | 1. | 1. | 2:02,49 | 7. |
Alexandra Barré Susan Holloway | Kajak kettes 500 m | 1:51,41 | 1. | 4. | erőnyerő | 1:47,13 | |||
Alexandra Barré Lucie Guay Sue Holloway Barb Olmsted | Kajak négyes 500 m | 1:39,40 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Steve Bauer | Mezőnyverseny | 4:59:57 (+0:00) | |
Louis Garneau | 5:15:27 (+15:30) | 33. | |
Pierre Harvey | nem ért célba | ||
Alain Masson | nem ért célba | ||
Pierre Harvey Alain Masson Robert Pulfer Martin Willock | Csapat időfutam | 2:09:44 (+11:16) | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Geneviève Robic-Brunet | Mezőnyverseny | 2:14:02 (+2:48) | 22. |
Marie-Claude Audet | 2:20:16 (+9:02) | 24. | |
Karen Strong-Hearth | 2:22:03 (+10:49) | 27. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Alex Ongaro | Férfi egyéni | Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) 11,43 | 1. | Szakamoto Cutomu (JPN) 11,07 | 2. | Max Rainsford (AUS) 11,23 | 1. | Mark Gorski (USA) Claudio Iannone (ARG) 10,89 | 3. | Gabriele Sella (ITA) Frank Orban (BEL) 11,58 | 3. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Curt Harnett | Férfi egyéni | 1:06,44 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Alex Stieda | Férfi egyéni | 4:54,28 | 13. | Jørgen Pedersen (DEN) 4:45,34 | 4:51,75 | kiesett | 14. | |||||
Gary Trevisiol | 4:57,01 | 17. | kiesett |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Alex Stieda | Férfi | 23 | –1 | 6. | 17 | –2 | 10. |
Gary Trevisiol | 10 | –1 | 6. | 10 | –3 | 18. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 511 | 315 | +196 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 457 | 438 | +19 |
Kanada (CAN) | 5 | 3 | 2 | 462 | 401 | +61 |
Uruguay (URU) | 5 | 2 | 3 | 403 | 460 | –57 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 364 | 477 | –113 |
Franciaország (FRA) | 5 | 0 | 5 | 383 | 489 | –106 |
1984. július 29. 22:00 Sablon:1984FkosárESPCAN
| Spanyolország (ESP) | 83–82 | Kanada (CAN) | |
(45–40) |
1984. július 31. 16:30 Sablon:1984FkosárUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 89–68 | Kanada (CAN) | |
(43–28) |
1984. augusztus 1. 11:00 Sablon:1984FkosárCANCHN
| Kanada (CAN) | 121–80 | Kína (CHN) | |
(59–32) |
1984. augusztus 3. 22:00 Sablon:1984FkosárCANURU
| Kanada (CAN) | 95–80 | Uruguay (URU) | |
(46–47) |
1984. augusztus 4. 16:30 Sablon:1984FkosárCANFRA
| Kanada (CAN) | 96–69 | Franciaország (FRA) | |
(40–31) |
- Negyeddöntő
1984. augusztus 6. 10:00 Sablon:1984FkosárCANITA
| Kanada (CAN) | 78–72 | Olaszország (ITA) | |
(37–43) |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 19:00 Sablon:1984FkosárUSACAN2
| Egyesült Államok (USA) | 78–59 | Kanada (CAN) | |
(43–26) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 9. 19:00 Sablon:1984FkosárYUGCAN
| Jugoszlávia (YUG) | 88–82 | Kanada (CAN) | |
(44–38) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 4. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
A bronzéremért játszott | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1984NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 431 | 265 | +166 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 4 | 1 | 292 | 302 | –10 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 3 | 313 | 334 | –21 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 318 | 348 | –30 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 4 | 266 | 317 | –51 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 1 | 4 | 293 | 347 | –54 |
1984. július 30. 20:00 Sablon:1984NkosárKORCAN
| Dél-Korea (KOR) | 67–62 | Kanada (CAN) | |
(34–32) |
1984. július 31. 20:00 Sablon:1984NkosárCANCHN
| Kanada (CAN) | 66–61 | Kína (CHN) | |
(35–33) |
1984. augusztus 2. 9:00 Sablon:1984NkosárCANAUS
| Kanada (CAN) | 56–45 | Ausztrália (AUS) | |
(30–18) |
1984. augusztus 3. 14:30 Sablon:1984NkosárYUGCAN
| Jugoszlávia (YUG) | 69–68 | Kanada (CAN) | |
(34–33) |
1984. augusztus 5. 11:00 Sablon:1984NkosárUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 92–61 | Kanada (CAN) | |
(41–31) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 7. 17:00 Sablon:1984NkosárCHNCAN
| Kína (CHN) | 62–57 | Kanada (CAN) | |
(37–29) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 4. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FfociB
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 3 | +4 | 6 |
Kanada (CAN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
Kamerun (CMR) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | –2 | 2 |
Irak (IRQ) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | –3 | 1 |
1984. július 30. 19:30 Sablon:1984FfociCANIRQ
|
Kanada (CAN) | 1–1 | Irak (IRQ) |
---|---|---|
Gray 70' | (0–0) Jegyzőkönyv | Saeed 83' |
1984. augusztus 1. 19:00 Sablon:1984FfociYUGCAN
|
Jugoszlávia (YUG) | 1–0 | Kanada (CAN) |
---|---|---|
Nikolić 76' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Navy-Marine Corps Memorial Stadium, Annapolis Nézőszám: 20 000 Játékvezető: Mohammed Hossameldin (egyiptomi) |
1984. augusztus 3. 19:00 Sablon:1984FfociCMRCAN
|
Kamerun (CMR) | 1–3 | Kanada (CAN) |
---|---|---|
Mfédé 76' | (0–1) Jegyzőkönyv | Mitchell 43' 82' Vrablic 72' |
- Negyeddöntő
1984. augusztus 6. 17:00 Sablon:1984FfociBRACAN
|
Brazília (BRA) | 1–1 (h. u.) | Kanada (CAN) |
---|---|---|
Gilmar Popoca 72' | (0–0, 1–1, 1–1) Jegyzőkönyv | Mitchell 58' |
Büntetőpárbaj | ||
Gilmar Kita Ademir André Luiz | 4–2 | Wilson Mitchell Bridge Gray |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 5. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Christilot Hanson-Boylen | Anklang | Egyéni | 1540 | 12. | 1237 | 10. |
Bonny Chesson | Satchmo | 1496 | 20. | kiesett | ||
Eva-Maria Pracht | Little Joe | 1467 | 25. | kiesett | ||
Christilot Hanson-Boylen Bonny Chesson Eva-Maria Pracht | lásd fentebb | Csapat | 4503 | 7. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Mario Deslauriers | Aramis | Egyéni | 4,00 | 3. | 4,00 | 2. | 8,00 (szétugrás: 4,00) | 4. |
Ian Millar | Big Ben | 12,00 | 15. | 8,00 | 10. | 20,00 | 14. | |
Hugh Graham | Elrond | 13,00 | 24. | 8,00 | 10. | 21,00 | 19. | |
Ian Millar Hugh Graham Jim Elder Mario Deslauriers | Big Ben Elrond Shawline Aramis | Csapat | 24,00 | 4. | 16,00 | 3. | 40,00 | 4. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Kelly Plitz | Dialadream | Egyéni | 67,40 | 31. | 36,00 | 26. | 5,00 | 23. | 108,40 | 25. |
Edie Tarves | Mandrake | 63,60 | 21. | 102,00 | 35. | 0,00 | 1. | 165,60 | 33. | |
Martha Griggs | Jack the Lad | 74,00 | 39. | 120,40 | 36. | 0,00 | 1. | 194,40 | 35. | |
Liz Ashton | Ossian | 69,60 | 34. | 131,60 | 38. | 0,00 | 1. | 201,20 | 38. | |
Kelly Plitz Edie Tarves Martha Griggs Liz Ashton | lásd fentebb | Csapat | 200,60 | 9. | 258,40 | 10. | 0,00 | 1. | 468,40 | 10. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Randy Sageman | Egyéni műugrás | 527,97 | 14. | kiesett | |
Mike Mourant | 476,19 | 23. | kiesett | ||
David Bédard | Egyéni toronyugrás | 488,04 | 11. | 518,13 | 8. |
Mark Rourke | 485,58 | 12. | 434,13 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Sylvie Bernier | Egyéni műugrás | 489,51 | 3. | 530,70 | |
Debbie Fuller | 437,04 | 11. | 450,99 | 8. | |
Egyéni toronyugrás | 364,11 | 7. | 371,49 | 6. | |
Kathy Kelemen | 313,77 | 17. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bill Dunlop | Légsúly | Eyüp Can (TUR) 0:5 | kiesett | 17. | ||||
Dale Walters | Harmatsúly | erőnyerő | Mustapha Kouchene (ALG) 5:0 | Takami Hiroaki (JPN) 5:0 | Pedro Décima (ARG) 5:0 | Héctor López (MEX) 0:5 | kiesett | |
Steve Pagendam | Pehelysúly | Boubagar Soumana (NIG) RSC | Paul Fitzgerald (IRL) 2:3 | kiesett | 17. | |||
John Kalbhenn | Könnyűsúly | erőnyerő | Milson Randrianasolo (MAD) RSC | Reiner Gies (FRG) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Denis Lambert | Kisváltósúly | erőnyerő | Mirko Puzović (YUG) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Wayne Gordon | Váltósúly | Mark Breland (USA) 0:5 | kiesett | 33. | ||||
Shawn O'Sullivan | Nagyváltósúly | erőnyerő | Mohamed Halibi (LIB) RSC | An Dalho (An Dal-Ho) (KOR) RSC | Rod Douglas (GBR) 5:0 | Christophe Tiozzo (FRA) 4:1 | Frank Tate (USA) 0:5 | |
Rick Duff | Középsúly | Brendon Cannon (AUS) 5:0 | Sin Dzsunszop (Sin Jun-Seop) (KOR) 1:4 | kiesett | 9. | |||
Willie deWit | Nehézsúly | erőnyerő | Mohamed Bouchiche (ALG) 5:0 | Dodovic Owiny (UGA) KO | Arnold Vanderlijde (HOL) 3:2 | Henry Tillman (USA) 0:5 | ||
Lennox Lewis | Szupernehézsúly | Muhammad Youssef (PAK) RSC | Tyrell Biggs (USA) 0:5 | kiesett | 5. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kanada (CAN) | 7 | 3 | 1 | 10 | 3 | 3,333 | 167 | 122 | 1,369 |
Olaszország (ITA) | 7 | 3 | 1 | 11 | 4 | 2,750 | 210 | 143 | 1,469 |
Japán (JPN) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 179 | 162 | 1,105 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 124 | 160 | 0,775 |
Egyiptom (EGY) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 90 | 183 | 0,492 |
1984. július 29. 18:30 Sablon:1984FröpiCANITA
| Kanada (CAN) | 1–3 | Olaszország (ITA) | |
(15–10, 4–15, 6–15, 7–15) |
1984. július 31. 10:00 Sablon:1984FröpiCANEGY
| Kanada (CAN) | 3–0 | Egyiptom (EGY) | |
(15–10, 15–9, 15–3) |
1984. augusztus 4. 18:30 Sablon:1984FröpiCANCHN
| Kanada (CAN) | 3–0 | Kína (CHN) | |
(15–8, 15–7, 15–3) |
1984. augusztus 6. 10:00 Sablon:1984FröpiJPNCAN
| Japán (JPN) | 0–3 | Kanada (CAN) | |
(10–15, 8–15, 9–15) |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 18:30 Sablon:1984FröpiCANUSA
| Kanada (CAN) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(6–15, 10–15, 7–15) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 10. 12:00 Sablon:1984FröpiCANITA2
| Kanada (CAN) | 0–3 | Olaszország (ITA) | |
(11–15, 12–15, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 4. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Japán (JPN) | 6 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9,000 | 143 | 73 | 1,959 |
Peru (PER) | 5 | 2 | 1 | 6 | 5 | 1,200 | 123 | 125 | 0,984 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 1 | 2 | 6 | 6 | 1,000 | 137 | 125 | 1,096 |
Kanada (CAN) | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0,000 | 55 | 135 | 0,407 |
1984. július 30. Sablon:1984NröpiPERCAN
| Peru (PER) | 3–0 | Kanada (CAN) | |
(15–9, 15–10, 15–4) |
1984. augusztus 1. Sablon:1984NröpiCANKOR
| Kanada (CAN) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | |
(10–15, 1–15, 3–15) |
1984. augusztus 3. Sablon:1984NröpiJPNCAN
| Japán (JPN) | 3–0 | Kanada (CAN) | |
(15–6, 15–6, 15–6) |
- Az 5–8. helyért
1984. augusztus 5. 10:00 Sablon:1984NröpiCANFRG
| Kanada (CAN) | 0–3 | NSZK (FRG) | |
(5–15, 7–15, 1–15) |
- A 7. helyért
1984. augusztus 7. 10:00 Sablon:1984NröpiCANBRA
| Kanada (CAN) | 0–3 | Brazília (BRA) | |
(9–15, 3–15, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 8. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Mark Howkins | Gyorstüzelő pisztoly | 588 | 13. |
Jules Sobrian | 576 | 37. | |
Tom Guinn | Szabadpisztoly | 551 | 18. |
Guy Lorion | Légpuska | 581 | 11. |
Bob Cheyne | 576 | 23. | |
Sportpuska, összetett | 1149 | 9. | |
Jean-François Sénécal | 1138 | 24. | |
Pat Vamplew | Sportpuska, fekvő | 589 | 25. |
Robert Zedwane | 588 | 30. | |
David Lee | Futócéllövészet | 580 | 5. |
Mark Bedlington | 554 | 20. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Linda Thom | Sportpisztoly | 585 (szétlövés: 198) | |
Jackie Terry | Légpuska | 372 | 28. |
Sharon Bowes | 388 | 4. | |
Sportpuska, összetett | 559 | 19. | |
Christina Schulze-Ashcroft | 554 | 22. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
John Primrose | Trap | 184 | 16. |
Pat Bawtinheimer | 183 | 17. | |
Daniel Belli | Skeet | 181 | 47. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Claude Dallaire | 67,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Jacques Demers | 75 kg | 147,5 | 2. | 187,5 | 2. | 335,0 | |
Michel Pietracupa | 135,0 | 13. | 175,0 | 6. | 310,0 | 9. | |
Yvan Darsigny | 82,5 kg | 142,5 | 7. | 180,0 | 5. | 322,5 | 7. |
Denis Garon | 90 kg | 147,5 | 16. | 192,5 | 9. | 340,0 | 12. |
Kevin Roy | 100 kg | 160,0 | 5. | 197,5 | 4. | 357,5 | 4. |
Albert Squires | 110 kg | 165,0 | 5. | 200,0 | 5. | 365,0 | 5. |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Carolyn Waldo | Egyéni | 96,700 | 2. | 97,80 | 194,500 | 2. | 98,60 | 195,300 | |
Sharon Hambrook | 96,233 | 3. | kiesett | ||||||
Kelly Kryczka | 95,834 | 4. | kiesett | ||||||
Sharon Hambrook Kelly Kryczka | Páros | 96,034 | 2. | 97,80 | 193,834 | 2. | 98,20 | 194,234 |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Philippe Chartrand | Talaj | 19,10 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 40. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 31. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,70 | 12. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Lólengés | 18,85 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,75 | 28. | 115,675 | 18. | |
Warren Long | Talaj | 19,15 | 35. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 6. | 19,700 | 7. | |
Korlát | 19,00 | 37. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,10 | 56. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,05 | 51. | kiesett | ||
Lólengés | 19,05 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,05 | 38. | 115,625 | 19. | |
Daniel Gaudet | Talaj | 19,35 | 21. | kiesett | |
Ugrás | 19,20 | 63. | kiesett | ||
Korlát | 18,75 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 48. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,55 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,60 | 43. | 113,550 | 33. | |
Brad Peters | Talaj | 18,60 | 60. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 40. | kiesett | ||
Korlát | 19,20 | 27. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,15 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Lólengés | 19,45 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,15 | 37. | kiesett | ||
Frank Nutzenberger | Talaj | 18,90 | 49. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 56. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 46. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,50 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,20 | 42. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,30 | 49. | kiesett | ||
Allan Reddon | Talaj | 19,30 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 19,00 | 37. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,25 | 45. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,10 | 46. | kiesett | ||
Lólengés | 17,80 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,05 | 51. | kiesett | ||
Philippe Chartrand Brad Peters Warren Long Daniel Gaudet Frank Nutzenberger Allan Reddon | Csapat összetett | 577,15 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Bonnie Wittmeier | Talaj | 18,80 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,85 | 21. | kiesett | ||
Gerenda | 19,05 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,85 | 23. | 76,375 | 13. | |
Andrea Thomas | Talaj | 19,20 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 21. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,70 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 18,70 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,85 | 23. | 76,225 | 14. | |
Anita Botnen | Talaj | 19,15 | 23. | kiesett | |
Ugrás | 18,65 | 56. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,80 | 23. | kiesett | ||
Gerenda | 18,95 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,55 | 27. | 76,025 | 17. | |
Gigi Zosa | Talaj | 19,05 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,45 | 36. | kiesett | ||
Gerenda | 18,75 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,40 | 28. | kiesett | ||
Jessica Tudos | Talaj | 18,90 | 37. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 36. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,30 | 42. | kiesett | ||
Gerenda | 18,55 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,75 | 36. | kiesett | ||
Kelly Brown | Talaj | 18,15 | 62. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 16. | 19,425 | 6. | |
Felemás korlát | 18,15 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 17,80 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,50 | 50. | kiesett | ||
Bonnie Wittmeier Andrea Thomas Anita Botnen Gigi Zosa Jessica Tudos Kelly Brown | Csapat összetett | 378,90 | 5. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Lori Fung | Egyéni | 37,80 | 3. | 57,950 | |
Adrianne Dunnett | 36,20 | 17. | 54,700 | 17. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Blair Hicken | 100 m gyors | 52,74 | 2. | 29. | kiesett | |||
Dave Churchill | 51,85 | 3. | 22. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 55,84 | 4. | 19. | kiesett | ||||
Tom Ponting | 55,23 | 2. | 9. | B | 55,31 | 1. | 9. | |
200 m pillangó | 1:59,78 | 2. | 6. | A | 1:59,37 | 6. | 6. | |
Peter Ward | 1:59,99 | 3. | 7. | A | 2:00,39 | 7. | 7. | |
Bernard Volz | 1500 m gyors | 15:31,38 | 3. | 13. | kiesett | |||
Dave Shemilt | 15:24,78 | 3. | 6. | A | 15:31,28 | 7. | 7. | |
400 m gyors | 3:58,43 | 4. | 19. | kiesett | ||||
Peter Szmidt | 3:55,65 | 2. | 10. | B | 3:56,99 | 3. | 11. | |
200 m gyors | 1:52,48 | 2. | 16. | B | 1:52,56 | 6. | 14. | |
Alex Baumann | 1:51,76 | 3. | 10.* | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:22,46 | 1. | 1. | A | 4:17,41 | 1. | ||
200 m vegyes | 2:03,60 | 1. | 1. | A | 2:01,42 | 1. | ||
Rob Chernoff | 2:08,47 | 3. | 21. | kiesett | ||||
Sandy Goss | 100 m hát | 57,60 | 1. | 6. | A | 57,46 | 7. | 7. |
Mike West | 57,76 | 2. | 8. | A | 56,49 | 3. | ||
200 m hát | 2:04,93 | 2. | 11. | B | 2:04,73 | 2. | 10. | |
Cam Henning | 2:03,36 | 1. | 4. | A | 2:02,37 | 3. | ||
Marco Veilleux | 100 m mell | 1:05,34 | 3. | 19. | kiesett | |||
Victor Davis | 1:03,63 | 1. | 6. | A | 1:01,99 | 2. | ||
200 m mell | 2:18,20 | 1. | 2. | A | 2:13,34 | 1. | ||
Ken Fitzpatrick | 2:19,74 | 1. | 6. | A | 2:18,86 | 5. | 5. | |
Peter Dobson | 400 m vegyes | 4:29,61 | 3. | 12. | B | 4:30,09 | 6. | 14. |
Dave Churchill Blair Hicken Alex Baumann Sandy Goss Levente Mady | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:25,94 | 5. | 8. | A | 3:24,70 | 7. | 7. |
Sandy Goss Wayne Kelly Peter Szmidt Alex Baumann Benoit Clément | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:28,31 | 3. | 6. | A | 7:26,51 | 5. | 5. |
Mike West Victor Davis Tom Ponting Sandy Goss | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:46,12 | 1. | 3. | A | 3:43,23 | 2. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Pam Rai | 100 m gyors | 57,41 | 3. | 30. | B | 57,56 | 4. | 12. |
Jane Kerr | 58,46 | 3. | 36. | B | 57,85 | 6. | 14. | |
200 m gyors | 2:04,02 | 3. | 13. | B | 2:04,19 | 6. | 14. | |
Julie Daigneault | 2:03,40 | 3. | 9. | B | 2:03,67 | 3. | 11. | |
400 m gyors | 4:16,60 | 2. | 6. | A | 4:16,41 | 8. | 8. | |
Donna McGinnis | 4:19,48 | 4. | 13. | B | 4:15,59 | 2. | 10. | |
400 m vegyes | 4:53,30 | 2. | 6. | A | 4:50,65 | 6. | 6. | |
800 m gyors | 8:51,71 | 4. | 10. | kiesett | ||||
Karen Ward | 8:45,37 | 2. | 6. | A | 8:48,12 | 8. | 8. | |
Alison Dozzo | 200 m vegyes | 2:20,85 | 2. | 10. | B | 2:19,70 | 3. | 11. |
Michelle MacPherson | 2:20,68 | 2. | 9. | B | 2:19,34 | 2. | 10. | |
100 m pillangó | 1:01,57 | 1. | 4. | A | 1:01,58 | 5. | 5. | |
100 m hát | 1:06,04 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Reema Abdo | 1:04,92 | 3. | 12. | B | 1:05,13 | 6. | 14. | |
200 m hát | 2:19,05 | 5. | 13. | B | 2:18,50 | 4. | 12. | |
Melinda Copp | 2:21,39 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Lisa Borsholt | 100 m mell | 1:12,24 | 3. | 12. | B | 1:12,41 | 5. | 13. |
Anne Ottenbrite | 1:11,81 | 3. | 6. | A | 1:10,69 | 2. | ||
200 m mell | 2:33,43 | 2. | 3. | A | 2:30,38 | 1. | ||
Mary Lubawski | 2:36,65 | 4. | 12. | B | 2:36,55 | 4. | 12. | |
Jill Horstead | 200 m pillangó | 2:14,88 | 4. | 12. | B | 2:13,49 | 1. | 9. |
Marie Moore | 2:14,95 | 4. | 13. | B | 2:14,96 | 3. | 11. | |
100 m pillangó | 1:03,84 | 4. | 17.* | kiesett | ||||
Nathalie Gingras | 400 m vegyes | 4:51,77 | 2. | 3. | A | 4:50,55 | 5. | 5. |
Pam Rai Carol Klimpel Cheryl McArton Jane Kerr Maureen New | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,70 | 1. | 3. | A | 4:12,98 | 3. | |
Reema Abdo Anne Ottenbrite Michelle MacPherson Pam Rai | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,70 | 1. | 3. | A | 4:12,98 | 3. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Eric Graveline | Szörfvitorlázás | 18,0 | (33,0*) | 23,4 | 23,0 | 26,0 | 27,0 | 23,0 | 140,4 | 19. |
* - bírók által adott pontszám
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Terry Neilson | Finn dingi | 3,0 | 3,0 | 10,0 | (20,0) | 10,0 | 0,0 | 11,7 | 37,7 | |
Frank McLaughlin Martin Tenhove | 470-es osztály | 15,0 | 16,0 | (25,0) | 23,0 | 21,0 | 8,0 | 19,0 | 102,0 | 15. |
Lawrence Lemieux Witold Gesing | Csillaghajó | 13,0 | 10,0 | 20,0 | 14,0 | 19,0 | (26,0) | 16,0 | 92,0 | 13. |
Brian Sweeney Dave Sweeney | Tornádó | 13,0 | 18,0 | 14,0 | 13,0 | 14,0 | (27,0) | 11,7 | 83,7 | 9. |
Hans Fogh John Kerr Steve Calder | Soling | 8,0 | 11,7 | 0,0 | (14,0) | 10,0 | 10,0 | 10,0 | 49,7 | |
Evert Bastet Terry McLaughlin | Repülő hollandi | 5,7 | 3,0 | 0,0 | 0,0 | (14,0) | 0,0 | 14,0 | 22,7 |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michel Dessureault | Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Mohamed Al-Thuwani (KUW) | 3. | 2. csoport John Llewellyn (GBR) | 1. | 3. csoport Ihab Aly (EGY) | 2. | Martin Brill (NZL) 10–4 | Stefano Bellone (ITA) 6–10 | Volker Fischer (FRG) 9–10 | kiesett | 10. | |||
Daniel Perreault | 9. csoport Lam Tak Chuen (HKG) | 2. | 5. csoport Csao Cse-csung (Zhao Zhizhong) (CHN) | 3. | 1. csoport Stephen Trevor (USA) | 6. | kiesett | 19. | |||||||
Jean-Marc Chouinard | 7. csoport Jamil Mohamed Bubashit (SAU) | 3. | 1. csoport Gilberto Peña (PUR) | 4. | kiesett | 31. | |||||||||
Jean-Paul Banos | Kard, egyéni | 5. csoport x Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) | 3. | 6. csoport Atilio Tass (ARG) | 4. | 2. csoport Jörg Stratmann (FRG) | 5. | kiesett | 19. | ||||||
Jean-Marie Banos | 4. csoport José María Casanova (ARG) | 4. | 2. csoport Steve Mormando (USA) | 5. | kiesett | 27. | |||||||||
Claude Marcil | 1. csoport Freddy Scholz (FRG) | 5. | 3. csoport Mike Lofton (USA) | 5. | kiesett | 27. | |||||||||
Jacques Cardyn Jean-Marc Chouinard Alain Côté Michel Dessureault Daniel Perreault | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Olaszország (ITA) | 2. | Dél-Korea (KOR) 8–5 | NSZK (FRG) 1–9 | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) 2–8 | 4. | ||||||||
Jean-Marie Banos Jean-Paul Banos Marc Lavoie Claude Marcil Eli Sukunda | Kard, csapat | 1. csoport Franciaország (FRA) | 4. | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Madeleine Philion | Tőr, egyéni | 1. csoport Kerstin Palm (SWE) | 3. | 5. csoport Mieko Miyahara (JPN) | 4. | 1. csoport O Szungszun (O Seung-Sun) (KOR) | 6. | kiesett | 24. | ||||||
Jacynthe Poirier | 4. csoport Csu Csing-jüan (Zhu Qingyuan) (CHN) | 3. | 6. csoport Christiane Weber (FRG) | 5. | kiesett | 25. | |||||||||
Caroline Mitchell | 5. csoport Barbra Higgins (PAN) | 6. | kiesett | 36. | |||||||||||
Caroline Mitchell Shelley Steiner Madeleine Philion Jacynthe Poirier Marie-Huguette Cormier | Tőr, csapat | 2. csoport | 3. | kiesett | 9. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1984FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 3 | 0 | 0 | 34 | 16 | +18 | 6 |
Hollandia (HOL) | 3 | 2 | 0 | 1 | 25 | 26 | –1 | 4 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 21 | 27 | –6 | 2 |
Kanada (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 18 | 29 | –11 | 0 |
1984. augusztus 1. 08:30 Sablon:1984FvíziCANYUG
| Kanada (CAN) | 4–13 | Jugoszlávia (YUG) | |
(1–3, 3–3, 0–2, 0–5) | ||||
1984. augusztus 2. 19:30 Sablon:1984FvíziNEDCAN
| Hollandia (HOL) | 10–9 | Kanada (CAN) | |
(3–5, 3–1, 1–2, 3–1) | ||||
1984. augusztus 3. 13:30 Sablon:1984FvíziCHNCAN
| Kína (CHN) | 6–5 | Kanada (CAN) | |
(2–0, 1–2, 1–2, 2–1) | ||||
- 7–12. helyért
Csapat Sablon:1984FvíziD
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 1 | 0 | 63 | 34 | +29 | 9 |
Görögország (GRE) | 5 | 3 | 2 | 0 | 52 | 41 | +11 | 8 |
Kína (CHN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 44 | 39 | +5 | 6 |
Kanada (CAN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 40 | 48 | –8 | 3 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 30 | 55 | –25 | 2 |
Brazília (BRA) | 5 | 0 | 2 | 3 | 40 | 52 | –12 | 2 |
1984. augusztus 6. 13:30 Sablon:1984FvíziCANGRE
| Kanada (CAN) | 8–11 | Görögország (GRE) | |
(2–3, 2–3, 1–2, 3–3) | ||||
1984. augusztus 7. 19:30 Sablon:1984FvíziCANBRA
| Kanada (CAN) | 10–10 | Brazília (BRA) | |
(2–1, 2–2, 4–5, 2–2) | ||||
1984. augusztus 9. 13:30 Sablon:1984FvíziJPNCAN
| Japán (JPN) | 5–8 | Kanada (CAN) | |
(1–3, 1–1, 2–1, 1–3) | ||||
1984. augusztus 10. 13:30 Sablon:1984FvíziITACAN
| Olaszország (ITA) | 16–9 | Kanada (CAN) | |
(4–0, 3–1, 3–3, 6–5) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 10. |
Források
- Canada at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap