Horvátország a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Horvátország az olimpiai játékokon | |||||
Horvátország zászlaja | |||||
NOB-országkód: CRO | |||||
OOB | Horvát Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 81 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Dubravko Šimenc | ||||
Érmek 44. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Magyarország részeként (1896–1912), Jugoszlávia részeként (1920–1988) |
Horvátország a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 81 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nemzeti válogatott Ivano Balić Davor Dominiković Mirza Džomba Slavko Goluža Nikša Kaleb Blaženko Lacković Venio Losert Valter Matošević Petar Metličić Denis Špoljarić Goran Šprem Vlado Šola Igor Vori Drago Vuković Vedran Zrnić | Kézilabda | Férfi |
2 Ezüst | Skelin, SinišaSiniša Skelin Nikša Skelin | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Draganja, DujeDuje Draganja | Úszás | Férfi 50 m gyors |
3 Bronz | Pešalov, NikolajNikolaj Pešalov | Súlyemelés | Férfi 69 kg |
3 Bronz | Ančić, MarioMario Ančić Ivan Ljubičić | Tenisz | Férfi páros |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zoran Primorac | Egyes | Srđan Miličević (BIH) 8-11, 11-6, 11-7, 11-8, 11-8 | Ma Lin (CHN) 5-11, 3-11, 3-11, 11-9, 5-11 | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Boros Tamara | Egyes | Marina Kravchenko (ISR) 11-8, 11-6, 11-5, 11-7 | Viktorija Pavlavics (BLR) 11-5, 11-8, 9-11, 11-8, 6-11, 11-7 | Csang Ji-ning (CHN) 10-12, 13-15, 11-13, 3-11 | kiesett | 5. | |||
Cornelia Vaida | Jian-Fang Lay (AUS) 10-12, 5-11, 6-11, 11-13 | kiesett | 49. | ||||||
Boros Tamara Cornelia Vaida | Páros | Csehország (CZE) Renáta Štrbíková Alena Vachovcová 9-11, 11-8, 11-8, 11-7, 11-3 | Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Tóth Krisztina 11-6, 9-11, 11-9, 11-3, 11-3 | Dél-Korea (KOR) Kim Bokre Kim Gjonga 4-11, 5-11, 3-11, 8-11 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Branko Zorko | 1500 m | 3:48,28 | 10. | 32. | kiesett | |||||||
Juraj Grabušić | 110 m gát | 13,87 | 8. | 43. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Siniša Ergotić | Távolugrás | 777 cm | 26. | kiesett | |
Edis Elkasević | Súlylökés | 18,44 m | 36. | kiesett | |
Nedzad Mulabegović | 19,07 m | 29. | kiesett | ||
Dragan Mustapić | Diszkoszvetés | 54,66 m | 34. | kiesett | |
Haklits András | Kalapácsvetés | 74,43 m | 21. | kiesett | |
Edi Ponoš | Gerelyhajítás | 71,43 m | 33. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Blanka Vlašić | Magasugrás | 195 cm | 7. | 189 cm | 11. |
Vera Begić | Diszkoszvetés | 57,31 m | 29. | kiesett | |
Ivana Brkljačić | Kalapácsvetés | 68,21 m | 13. | kiesett | |
Sanja Gavrilović | 56,79 m | 45. | kiesett |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Siniša Skelin Nikša Skelin | Kormányos nélküli kettes | 7:01,28 | 2. | A/B | 6:23,57 | 2. | A | 6:32,64 | 2. | |||
Damir Vučičić Igor Boraska Petar Milin Marko Dragičević | Kormányos nélküli négyes | 6:34,05 | 4. | 5:58,48 | 3. | A/B | 6:05,54 | 6. | B | 5:57,36 | 6. | 12. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Emanuel Horvatiček | Kenu egyes 500 m | 1:55,528 | 5. | 15. | 2:06,347 | 8. | 16. | kiesett | |
Kenu egyes 1000 m | 4:27,662 | 7. | 19. | 4:24,604 | 7. | 15. | kiesett |
Szlalom
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Dinko Mulić | Kajak egyes | 102,71 | 20. | 108,05 | 24. | 210,76 | 22. | kiesett | |||||
Danko Herceg | Kenu egyes | 103,84 | 7. | 100,33 | 3. | 204,17 | 6. | 203,49 | 12. | kiesett |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Horvát nemzeti férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Horvátország (CRO) | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 129 | +17 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 154 | 137 | +17 | 8 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 148 | 148 | 0 | 4 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 145 | 145 | 0 | 4 |
Izland (ISL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 143 | 158 | –15 | 2 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 130 | 149 | –19 | 2 |
2004. augusztus 14. 19:30 Sablon:2004FkéziCROISL
| Horvátország (CRO) | 34–30 | Izland (ISL) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Lemme, Ullrich (GER) |
Metličić 8 | (16–12) | Stefánsson 8 | ||
9× 3× | 7× 3× 1× |
2004. augusztus 16. 11:30 Sablon:2004FkéziSLOCRO
| Szlovénia (SLO) | 26–27 | Horvátország (CRO) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Oie, Togstad (NOR) |
Brumen 10 | (10–13) | Vori 8 | ||
7× 3× 2× | 7× 3× 1× |
2004. augusztus 18. 09:30 Sablon:2004FkéziCROKOR
| Horvátország (CRO) | 29–26 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Džomba 9 | (12–10) | Jun Gjongszin 8 | ||
6× 3× | 3× 3× |
2004. augusztus 20. 19:30 Sablon:2004FkéziRUSCRO
| Oroszország (RUS) | 25–26 | Horvátország (CRO) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hansson, Olsson (SWE) |
Torgovanov, Rasztvorcev 6 | (14–10) | Lacković 9 | ||
5× 2× | 3× 3× |
2004. augusztus 22. 11:30 Sablon:2004FkéziCROESP
| Horvátország (CRO) | 30–22 | Spanyolország (ESP) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Baum, Goralczyk (POL) |
Džomba 7 | (15–9) | García 5 | ||
1× 3× | 4× 3× |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 16:30 Sablon:2004FkéziCROGRE
| Horvátország (CRO) | 33–27 | Görögország (GRE) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Lemme, Ullrich (GER) |
Džomba 11 | (19–11) | Baloménosz, Alvanósz 6 | ||
3× | 2× 4× |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 14:30 Sablon:2004FkéziCROHUN
| Horvátország (CRO) | 33–31 | Magyarország (HUN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Arnaldsson, Vidarsson (ISL) |
Balić 9 | (18–16) | Pérez 8 | ||
3× 3× | 2× 3× |
- Döntő
2004. augusztus 29. 16:45 Sablon:2004FkéziCROGER
| Horvátország (CRO) | 26–24 | Németország (GER) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hansson, Olsson (SWE) |
Džomba 9 | (11–12) | Kretzschmar 9 | ||
2× 3× | 5× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Horvátország (CRO) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Josef Puch | Banville D'Ivoy | Egyéni | 68,6 | 64. | 80,6 | 63.* | 65. | 9 | 35. | kiesett | 158,2 | 62. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marijo Šivolija | Félnehézsúly | Edgar Muñoz (VEN) 23-31 | kiesett | 17. | |||
Vedran Đipalo | Nehézsúly | Adam Forsyth (AUS) 22-32 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Mirela Ćelić | Légpisztoly | 381 | 15. | kiesett | |
Sportpisztoly | 569 | 27.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Nikolaj Pešalov | 69 kg | 150,0 | 3. | 187,5 | 2.* | 337,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sandra Šarić | Váltósúly | Nina Solheim (NOR) 2-5 | kiesett | 11. | |||||
Nataša Vezmar | Nehézsúly | Nádín Daváni (JOR) 4-5 | kiesett | 9. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mario Ančić | Egyes | Tommy Haas (GER) 1-6, 5-7 | kiesett | 33. | |||||
Ivo Karlović | Andrei Pavel (ROM) 6-4, 6-7, 6-2 | Arnaud Clément (FRA) 7-6, 4-6, 6-4 | Carlos Moyà (ESP) 6-4, 6-7, 4-6 | kiesett | 9. | ||||
Ivan Ljubičić | Szargisz Szargszjan (ARM) 6-3, 6-2 | Joachim Johansson (SWE) 7-6, 6-4 | Taylor Dent (USA) 4-6, 4-6 | kiesett | 9. | ||||
Mario Ančić Ivan Ljubičić | Páros | Svédország (SWE) Jonas Björkman Joachim Johansson WO | Csehország (CZE) Martin Damm Cyril Suk 7-6, 6-7, 7-5 | Franciaország (FRA) Michaël Llodra Fabrice Santoro 4-6, 6-3, 9-7 | Chile (CHI) Fernando González Ciuffardi Nicolás Massú 5-7, 6-4, 4-6 | India (IND) Mahes Bhúpati Lijendar Pedzs 7-6, 4-6, 16-14 |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jelena Kostanić | Egyes | Kristina Brandi (PUR) 5-7, 1-6 | kiesett | 33. | |||||
Karolina Šprem | Gisela Dulko (ARG) 7-6, 7-5 | Angelique Widjaja (INA) 6-3, 6-1 | Szugijama Ai (JPN) 6-7, 1-6 | kiesett | 9. | ||||
Jelena Kostanić Karolina Šprem | Páros | Indonézia (INA) Wynne Prakusya Angelique Widjaja 6-3, 6-2 | Japán (JPN) Aszagoe Sinobu Szugijama Ai 3-6, 5-7 | kiesett | 9. |
WO - ellenfél nélkül
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Duje Draganja | 50 m gyors | 22,28 | 1. | 5. | 22,19 | 5. | 8. | 21,94 | |
100 m gyors | 49,07 | 1. | 4. | 49,14 | 2. | 6. | 49,23 | 6. | |
100 m pillangó | 52,56 | 3. | 6. | 52,74 | 2. | 8. | 52,46 | 7. | |
Mario Delač | 200 m gyors | 1:55,82 | 7. | 54. | kiesett | ||||
Nenad Buljan | 400 m gyors | 4:02,76 | 6. | 37. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:56,54 | 5. | 29. | kiesett | |||||
Goran Kožulj | 100 m hát | 55,80 | 1. | 16. | 56,02 | 7. | 14. | kiesett | |
200 m hát | 2:00,94 | 2. | 12. | 1:59,61 | 5. | 9. | kiesett | ||
Vanja Rogulj | 100 m mell | 1:03,16 | 8. | 26. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:18,81 | 7. | 37. | kiesett | |||||
Krešimir Čač | 200 m vegyes | 2:05,33 | 4. | 34. | kiesett | ||||
Saša Imprić | 400 m vegyes | 4:32,02 | 1. | 32. | kiesett | ||||
Igor Čerenšek Mario Delač Duje Draganja Ivan Mladina | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:21,01 | 7. | 13. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Petra Banović | 200 m gyors | 2:04,24 | 8. | 32. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:20,83 | 2. | 25. | kiesett | |||||
Anita Galić | 400 m gyors | 4:26,09 | 6. | 37. | kiesett | ||||
800 m gyors | 9:10,91 | 6. | 28. | kiesett | |||||
Sanja Jovanović | 100 m hát | 1:02,47 | 1. | 17.* | kiesett | ||||
200 m hát | 2:15,01 | 5. | 16. | 2:13,76 | 6. | 13. | kiesett | ||
Smiljana Marinović | 100 m mell | 1:11,00 | 7. | 20. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:32,52 | 7. | 17. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Szétúszás a 17. helyért | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Sanja Jovanović | 100 m hát | 1:02,32 | 1. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Karlo Kuret | Finn dingi | 6 | 2 | 10 | 8 | 12 | 18 | 7 | 5 | 3 | 3 | 5 | 61 | 4. |
Tomislav Bašić Petar Cupać | 470-es osztály | 16 | 10 | 19 | 5 | 20 | 26 | 21 | 25 | 1 | 7 | 12 | 136 | 19. |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Mate Arapov | Laser | 6 | 11 | 2 | 22 | 43 | 13 | 3 | 25 | 29 | 25 | 3 | 139 | 14. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Horvát nemzeti férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Frano Vićan | GK | 1,92 m (6 ft 4 in) | 92 kg | 1976. január 24. (28 évesen) | Chiavara Nuoto Nervi | |
2 | Damir Burić | CB | 2,05 m (6 ft 9 in) | 112 kg | 1980. december 2. (23 évesen) | Primorje Rijeka | |
3 | Tihomil Vranješ | D | 1,89 m (6 ft 2 in) | 87 kg | 1977. november 10. (26 évesen) | VK Jug Dubrovnik | |
4 | Dubravko Šimenc | CB | 2,01 m (6 ft 7 in) | 115 kg | 1966. november 2. (37 évesen) | Bissolati Cremona | |
5 | Goran Volarević | GK | 1,89 m (6 ft 2 in) | 91 kg | 1977. április 2. (27 évesen) | VK Jug Dubrovnik | |
6 | Ratko Štritof | CB | 1,95 m (6 ft 5 in) | 102 kg | 1972. január 14. (32 évesen) | Posillipo Napoli | |
7 | Mile Smodlaka | CF | 1,98 m (6 ft 6 in) | 115 kg | 1976. január 1. (28 évesen) | VK Jug Dubrovnik | |
8 | Danijel Premuš | CF | 1,86 m (6 ft 1 in) | 98 kg | 1981. április 15. (23 évesen) | Primorje Rijeka | |
9 | Nikola Franković | D | 1,92 m (6 ft 4 in) | 98 kg | 1982. november 9. (21 évesen) | Primorje Rijeka | |
10 | Samir Barač | D | 1,88 m (6 ft 2 in) | 93 kg | 1973. november 2. (30 évesen) | Leonessa Brescia | |
11 | Igor Hinić | CF | 2,02 m (6 ft 8 in) | 110 kg | 1975. december 4. (28 évesen) | Leonessa Brescia | |
12 | Elvis Fatović | D | 1,85 m (6 ft 1 in) | 87 kg | 1971. május 8. (33 évesen) | VK Jug Dubrovnik | |
13 | Vjekoslav Kobešćak | D | 1,89 m (6 ft 2 in) | 89 kg | 1974. január 20. (30 évesen) | HAVK Mladost Zagreb | |
Vezetőedző: Zoran Roje |
- Kor: 2004. augusztus 14-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az elődöntőbe jutásért | |
Helyosztó a 7–10. helyért | |
A 10 közé jutásért játszik |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | +17 | 10 |
Szerbia és Montenegró (SCG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | +11 | 8 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | +4 | 6 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | –5 | 4 |
Horvátország (CRO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | –6 | 2 |
Kazahsztán (KAZ) | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | –21 | 0 |
2004. augusztus 15. 22:15 Sablon:2004FvíziCROUSA
| Horvátország (CRO) | 6–7 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Peter Bookelman (NED) |
(0–0, 0–3, 2–1, 4–3) | ||||
Štritof 3 | Azevedo 3 |
2004. augusztus 17. 22:15 Sablon:2004FvíziHUNCRO
| Magyarország (HUN) | 10–8 | Horvátország (CRO) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Peter Bookelman (NED) |
(1–0, 4–2, 4–4, 1–2) | ||||
Kásás, Biros 3 | Burić, Štritof 2 |
2004. augusztus 19. 22:15 Sablon:2004FvíziCRORUS
| Horvátország (CRO) | 8–9 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Nikolaos Stavropoulos (GRE), Vlastimil Kratochvil (SVK) |
(2–2, 2–3, 1–1, 3–3) | ||||
Franković, Fatović 2 | Zinnurov 2 |
2004. augusztus 21. 21:00 Sablon:2004FvíziSCGCRO
| Szerbia és Montenegró (SCG) | 11–8 | Horvátország (CRO) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Roberto Petronilli (ITA), Peter Bookelman (NED) |
(2–1, 4–2, 3–3, 2–2) | ||||
Šapić 5 | három játékos 2 |
2004. augusztus 23. 10:45 Sablon:2004FvíziCROKAZ
| Horvátország (CRO) | 5–4 | Kazahsztán (KAZ) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Radu Sorin Matache (ROU), Pavel Rezek (CZE) |
(2–2, 2–0, 0–0, 1–2) | ||||
Smodlaka 2 | négy játékos 1 |
- A 10 közé jutásért
2004. augusztus 25. 10:45 Sablon:2004FvíziCROEGY
| Horvátország (CRO) | 12–1 | Egyiptom (EGY) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Zhong Haotian (CHN), Guy Pinker (RSA) |
(4–0, 2–0, 4–0, 2–1) | ||||
Burić 3 | Rezk 1 |
- A 7–10. helyért
2004. augusztus 27. 17:00 Sablon:2004FvíziITACRO
| Olaszország (ITA) | 11–7 | Horvátország (CRO) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Andrei Afanasiev (RUS), Radostaw Koryzna (POL) |
(2–1, 3–4, 1–1, 5–1) | ||||
Bencivenga 3 | Franković 3 |
- A 9. helyért
2004. augusztus 29. 09:30 Sablon:2004FvíziAUSCRO
| Ausztrália (AUS) | 8–7 | Horvátország (CRO) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Kiszelly Gábor (HUN), Mohamed Sayed Mahmoud (EGY) |
(2–0, 3–4, 1–1, 2–2) | ||||
Whalan 5 | Franković 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Horvátország (CRO) | 10. |
Források
- Croatia at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Horvátország-portál
- Olimpiaportál