Dél-Korea az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 154 fő 17 sportágban | ||||
Érmek 27. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Korea |
Dél-Korea a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 154 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | Csang Cshangszon (Jang Chang-seon) | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Csong Sindzso (Jeong Sin-jo) | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Kim Ithe (Kim Eui-Tae) | Cselgáncs | Középsúly |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csong Giszon (Jeong Gi-seon) | 100 m | 10,08 | 6. | 62. | kiesett | |||||||
200 m | 22,3 | 7. | 48.* | kiesett | ||||||||
Csong Gjomo (Jeong Gyo-mo) | 800 m | 1:51,8 | 6. | 32. | kiesett | |||||||
1500 m | 3:53,0 | 9. | 31. | kiesett | ||||||||
Csu Hjonggjol (Ju Hyeong-gyeol) | Maraton | 2:41:08 | 50. | |||||||||
Kim Jonbom (Kim Yeon-beom) | 2:24:40 | 16. | ||||||||||
I Szanghun (Lee Sang-hun) | 2:22:02 | 11. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hvang Dzsongde (Hwang Jeong-dae) | Hármasugrás | 13,98 m | 30. | kiesett | |
Im Hogun (Im Ho-geun) | Súlylökés | 13,64 m | 22. | kiesett | |
Kim Bjonggi (Kim Byeong-gi) | Diszkoszvetés | 42,73 m | 28. | kiesett | |
Im Dongsil (Im Dong-sil) | Kalapácsvetés | 56,43 m | 24. | kiesett | |
Pak Szugvon (Park Su-gwon) | Gerelyhajítás | 62,50 m | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szong Jangdzsa (Song Yang-ja) | 100 m | 12,7 | 8. | 41. | kiesett | |||||||
200 m | 26,5 | 5. | 32. | kiesett | ||||||||
Han Mjonghi (Han Myeong-hui) | 400 m | 58,7 | 7. | 21. | kiesett | |||||||
800 m | 2:22,7 | 8. | 23. | kiesett | ||||||||
Pak Hiszuk (Park Hui-suk) Han Mjonghi (Han Myeong-hui) I Hakcsa (Lee Hak-Ja) Szong Jangdzsa (Song Yang-ja) | 4 × 100 m váltó | 50,1 | 7. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Han Dzsukhi (Han Juk-hui) | Távolugrás | 545 cm | 28. | kiesett | |
Pak Jongszuk (Park Yeong-suk) | Diszkoszvetés | 37,50 m | 20. | kiesett | |
I Hjedzsa (Lee Hye-ja) | Gerelyhajítás | 34,95 m | 16. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
I Hakcsa (Lee Hak-Ja) | Ötpróba | 12,6 | 809 | 10,19 m | 727 | 135 cm | 660 | 491 cm | 729 | 27,5 | 724 | 3649 | 19. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sin Szangsik (Sin Sang-sik) | 52 kg | Burhan Bozkurt (TUR) 2-2 | Maurice Mewis (BEL) 3-1 | John Wilson (USA) 1-3 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |
Csang Ihjon (Jang I-Hyeon) | 57 kg | Jiří Švec (TCH) kétvállas | Ünver Beşergil (TUR) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Kim Bongdzso (Kim Bong-jo) | 63 kg | Pétrosz Galaktópulosz (GRE) 3-1 | Polyák Imre (HUN) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Kim Ikcsong (Kim Ik-jong) | 70 kg | Dimítriosz Szávasz (GRE) 3-1 | Valeriu Bularcă (RUM) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
Sin Dongi (Sin Dong-ui) | 78 kg | Anatolij Koleszov (URS) 3-1 | Asghar Zoghian (IRI) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
I Gijol (Lee Gi-yeol) | 87 kg | Krali Bimbalov (BUL) kétvállas | Hollósi Géza (HUN) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Kang Duman (Gang Du-man) | 97 kg | Eugen Wiesberger, Jr. (AUT) kétvállas | Bojan Radev (BUL) kétvállas | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Cshangszon (Jang Chang-seon) | 52 kg | Max McAlary (AUS) kétvállas | Eduardo Campbell (PAN) 1-3 | erőnyerő | Muhammad Niaz-Din (PAK) 1-3 | André Zoete (FRA) 1-3 | 1. mérkőzés Josida Josikacu (JPN) 3-1 | |
Cshö Jonggil (Choi Yeong-gil) | 57 kg | Kevin McGrath (AUS) kétvállas | Tortillano Tumasis (FIL) kétvállas | Varga János (HUN) 1-3 | Uetake Jódzsiró (JPN) 3-1 | Ajdin Ibragimov (URS) 3-1 | kiesett | 5. |
Jun Dek (Yun Daek) | 63 kg | Geoffrey Brown (AUS) 1-3 | Reiner Schilling (EUA) 3-1 | Ebrahim Szeifpour (IRI) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||
Csong Donggu (Jeong Dong-gu) | 70 kg | Anthony Greig (NZL) 1-3 | Djan-Aka Djan (AFG) 1-3 | Abdollah Movahed (IRI) 3-1 | Klaus Rost (EUA) 1-3 | kiesett | 6. | |
Cshö Bjongszop (Choi Byeong-seop) | 78 kg | Petko Dermendzsiev (BUL) kétvállas | Muhammad Afzal (PAK) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
Kang Duman (Gang Du-man) | 87 kg | Hasan Güngör (TUR) kétvállas | Muhammad Faiz (PAK) 2-2 | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pak Cshongszam (Park Cheong-sam) | Könnyűsúly | 7. csoport André Bourreau (FRA) GY Ronald Ford (AUS) GY | 1. | Ārons Boguļubovs (URS) V | kiesett | 5. | |
Szo Szangcshol (Seo Sang-cheol) | 3. csoport Brian Dalton (AUS) V Oleg Sztyepanov (URS) V | 3. | kiesett | 19. | |||
Kim Ithe (Kim Eui-tae) | Középsúly | 6. csoport Huang Csin-csun (Huáng Jīn-chūn) (ROC) GY Lê Bả Thành (VET) GY | 1. | Lhofei Shiozawa (BRA) GY | Okano Iszao (JPN) V | kiesett | |
Kim Dzsongdal (Kim Jong-dal) | Nehézsúly | 5. csoport Huang Zsung-csun (Huáng Róng-chūn) (ROC) GY Nicola Tempesta (ITA) GY | 1. | Inokuma Iszao (JPN) V | kiesett | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
I Szangu (Lee Sang-u) Kim Hondzsong (Kim Heon-jong) Kim Gjuszan (Kim Gyu-san) Cshö Sinil (Choi Sin-il) An Dzsongduk (An Jong-deuk) Cshon Szongthe (Cheon Seong-tae) Ju Hjokkun (Yoo Hyeok-geun) Csi Dokhan (Ji Deok-han) Pak Sinjong (Park Sin-yeong) (kormányos) | Nyolcas | 6:46,13 | 4. | 6:36,24 | 3. | B | 6:31,80 | 6. | 12. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
An Bjonghun (An Byeong-Hun) | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Hvang Cshangsik (Hwang Chang-Sik) | nem ért célba | ||
Ü Gjongjong (Wi Gyeong-yong) | nem ért célba | ||
I Szonbe (Lee Seon-Bae) | 5:36:16,00 (+47:24,37) | 104. | |
An Bjonghun (An Byeong-Hun) I Szonbe (Lee Seon-Bae) Cso Szonghvan (Jo Seong-hwan) Hvang Cshangsik (Hwang Chang-Sik) | Csapat időfutam | 2:52:18,39 (+25:47,20) | 24. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 7 | 7 | 0 | 569 | 333 | +236 |
Brazília (BRA) | 7 | 5 | 2 | 473 | 452 | +21 |
Jugoszlávia (YUG) | 7 | 5 | 2 | 529 | 453 | +76 |
Uruguay (URU) | 7 | 4 | 3 | 472 | 482 | –10 |
Finnország (FIN) | 7 | 3 | 4 | 409 | 475 | –66 |
Ausztrália (AUS) | 7 | 2 | 5 | 434 | 460 | –26 |
Peru (PER) | 7 | 2 | 5 | 431 | 453 | –22 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 0 | 7 | 432 | 641 | –209 |
1964. október 11. 9:00 | Finnország (FIN) | 80 – 72 | Dél-Korea (KOR) | |
(37–31) |
1964. október 12. 9:00 | Uruguay (URU) | 105 – 64 | Dél-Korea (KOR) | |
(66–29) |
1964. október 13. 20:30 | Brazília (BRA) | 92 – 65 | Dél-Korea (KOR) | |
(51–24) |
1964. október 14. 19:00 | Ausztrália (AUS) | 65 – 58 | Dél-Korea (KOR) | |
(31–19) |
1964. október 16. 10:30 | Peru (PER) | 84 – 57 | Dél-Korea (KOR) | |
(41–20) |
1964. október 17. 16:00 | Jugoszlávia (YUG) | 99 – 66 | Dél-Korea (KOR) | |
(47–30) |
1964. október 18. 10:30 | Egyesült Államok (USA) | 116 – 50 | Dél-Korea (KOR) | |
(70–23) |
- A 13–16. helyért
1964. október 20. 14:00 | Magyarország (HUN) | 99 – 83 | Dél-Korea (KOR) | |
(38–43) |
- A 15. helyért
1964. október 22. 14:00 | Peru (PER) | 71 – 66 | Dél-Korea (KOR) | |
(37–31) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 16. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csehszlovákia | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 2 | +10 | 6 |
Egyesült Arab Köztársaság | 3 | 1 | 1 | 1 | 12 | 6 | +6 | 3 |
Brazília | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 2 | +3 | 3 |
Dél-Korea | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 20 | –19 | 0 |
Csehszlovákia | 6–1 | Dél-Korea |
---|---|---|
Lichtnégl 25' Vojta 26' Mráz 32' 68' Masný 43' 71' | (4–0) Jegyzőkönyv | I Iu (Lee Yi-Woo) 59' |
Ómija stadion, Ómija Játékvezető: Rafael Valenzuela (mexikói) Asszisztensek: Salih Mohamed Boukkili (marokkói), Aleksandar Skoric (jugoszláv) |
Egyesült Arab Köztársaság | 10–0 | Dél-Korea |
---|---|---|
Reyadh 14' 17' 40' 48' 72' 77' Seddik 50' El-Fanaguili 61' Etman 66' Hassan 78' | (3–0) Jegyzőkönyv |
Csicsibu Herceg Stadion, Tokió Játékvezető: Rudolf Glöckner (kelet-német) Asszisztensek: Rafael Valenzuela (mexikói), Salih Mohamed Boukkili (marokkói) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 14. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
An Dokki (An Deok-gi) | Ivan | Egyéni | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | |||
Kim Csholgju (Kim Cheol-gyu) | Gothic | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | ||||
I Ilgju (Lee Il-Gyu) | Rebel | 28,00 | 30. | 28,00 | 36. | 56,00 | 31.* | |
An Dokki (An Deok-gi) Kim Csholgju (Kim Cheol-gyu) I Ilgju (Lee Il-Gyu) | Ivan Gothic Rebel | Csapat | 200,50 | 14. | 170,50 | 13. | 371,00 | 14. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Cso Hjongvon (Jo Hyeong-won) | General | Egyéni | -81,00 | 43. | nem ért célba | kiesett | ||||
Kim Munsik (Kim Mun-sik) | Silver Moon Light | -91,17 | 47. | nem ért célba | kiesett | |||||
Kim Jongno (Kim Yeong-ro) | Mudgeogongah | -86,67 | 46. | nem ért célba | kiesett | |||||
Szo Mjongvon (Seo Myeong-won) | Marshall | -84,33 | 45. | nem ért célba | kiesett | |||||
Cso Hjongvon (Jo Hyeong-won) Kim Jongno (Kim Yeong-ro) Szo Mjongvon (Seo Myeong-won) | General Mudgeogongah Marshall | Csapat | -252,00 | 12. | nem ért célba | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szong Dzseung (Song Jae-ung) | Egyéni műugrás | 75,10 | 23. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 81,72 | 26. | kiesett | ||
Cso Cshangdzse (Jo Chang-je) | 84,02 | 22. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csong Szundzsa (Jeong Sun-ja) | Egyéni toronyugrás | 33,57 | 24. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cso Donggi (Jo Dong-gi) | Légsúly | Nasser Aghaie (IRI) kizárták | Dominador Calumarde (FIL) 5-0 | Sztanyiszlav Szorokin (URS) kizárták | kiesett | 5. | ||
Csong Sindzso (Jeong Sin-jo) | Harmatsúly | Hosni Farag (UAR) 5-0 | Abel Almaraz (ARG) 3-2 | Fermin Espinosa (CUB) visszalépett | Juan Fabila (MEX) 4-1 | Szakurai Takao (JPN) RSC | ||
Szok Csonggu (Seok Jong-gu) | Pehelysúly | Mario Molina (CHI) kizárták | José Antonio Duran (MEX) 1-4 | kiesett | 9. | |||
Szo Bunnam (Seo Bun-nam) | Könnyűsúly | erőnyerő | Jim McCourt (IRL) 1-4 | kiesett | 17. | |||
Pak Kuil (Park Gu-il) | Kisváltósúly | erőnyerő | Ermanno Fasoli (ITA) 0-5 | kiesett | 17. | |||
I Hongman (Lee Hong-man) | Váltósúly | Michael Varley (GBI) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
I Gumthek (Lee Geum-taek) | Nagyváltósúly | Vasile Mirza (RUM) 0-5 | kiesett | 17. | ||||
Kim Dokphal (Kim Deok-pal) | Középsúly | erőnyerő | Ion Monea (RUM) 0-5 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Cshö Güszung (Choi Gwi-seung) | Egyéni | 2:50,4 | 950 | 35. | 10–26 | 388 | 35. | 177 | 640 | 34. | 5:16,9 | 620 | 37. | 19:23,6 | 211 | 37. | 2809 | 37. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1964. október 13. 19:15 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Dél-Korea (KOR) | |
(17–15, 15–8, 15–3) |
1964. október 14. 17:15 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 2 | Dél-Korea (KOR) | |
(16–14, 4–15, 4–15, 15–10, 15–11) |
1964. október 15. 17:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(7–15, 5–15, 6–15) |
1964. október 17. 15:15 | Dél-Korea (KOR) | 1 – 3 | Brazília (BRA) | |
(12–15, 8–15, 16–14, 14–16) |
1964. október 18. 0:00 | Románia (RUM) | 3 – 2 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–9, 14–16, 8–15, 15–9, 15–9) |
1964. október 19. 13:15 | Dél-Korea (KOR) | 1 – 3 | Hollandia (HOL) | |
(15–13, 7–15, 14–16, 8–15) |
1964. október 21. 17:15 | Bulgária (BUL) | 3 – 1 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–4, 12–15, 15–11, 15–9) |
1964. október 22. 11:15 | Magyarország (HUN) | 3 – 2 | Dél-Korea (KOR) | |
(17–15, 6–15, 13–15, 15–8, 15–6) |
1964. október 23. 13:15 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 0 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–1, 15–7, 15–9) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 25 | 5 | 5,000 | 415 | 279 | 1,487 |
2 Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 17 | 8 | 1 | 26 | 10 | 2,600 | 486 | 399 | 1,218 |
3 Bronz | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 22 | 12 | 1,833 | 475 | 372 | 1,277 |
4. | Románia (RUM) | 15 | 6 | 3 | 19 | 15 | 1,267 | 432 | 394 | 1,096 |
5. | Bulgária (BUL) | 14 | 5 | 4 | 20 | 16 | 1,250 | 464 | 429 | 1,082 |
6. | Magyarország (HUN) | 13 | 4 | 5 | 18 | 18 | 1,000 | 449 | 466 | 0,964 |
7. | Brazília (BRA) | 12 | 3 | 6 | 13 | 23 | 0,565 | 410 | 474 | 0,865 |
8. | Hollandia (HOL) | 11 | 2 | 7 | 11 | 24 | 0,458 | 378 | 482 | 0,784 |
9. | Egyesült Államok (USA) | 11 | 2 | 7 | 10 | 23 | 0,435 | 360 | 450 | 0,800 |
10. | Dél-Korea (KOR) | 9 | 0 | 9 | 9 | 27 | 0,333 | 376 | 500 | 0,752 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 10. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1964. október 12. 15:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(0–15, 6–15, 0–15) |
1964. október 13. 15:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Lengyelország (POL) | |
(5–15, 5–15, 11–15) |
1964. október 14. 20:30 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Japán (JPN) | |
(3–15, 2–15, 4–15) |
1964. október 19. 17:15 | Románia (RUM) | 3 – 0 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–10, 15–9, 15–6) |
1964. október 21. 11:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Egyesült Államok (USA) | |
(7–15, 13–15, 13–15) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Japán (JPN) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 93 | 2,559 |
2 Ezüst | Szovjetunió (URS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 3 | 4,000 | 212 | 97 | 2,186 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 180 | 162 | 1,111 |
4. | Románia (RUM) | 7 | 2 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 140 | 172 | 0,814 |
5. | Egyesült Államok (USA) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 98 | 213 | 0,460 |
6. | Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 94 | 225 | 0,418 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
I Dzsonghjon (Lee Jong-hyeon) | Gyorstüzelő pisztoly | 565 | 39. |
Pak Namgju (Park Nam-gyu) | 552 | 46. | |
Szo Ganguk (Seo Gang-uk) | Szabadpisztoly | 527 | 32. |
An Dzseszong (An Jae-song) | 548 | 9. | |
Cshu Hvail (Chu Hwa-il) | Sportpuska, fekvő | 586 | 40. |
Ho Ukpong (Heo Uk-bong) | 574 | 65. | |
Sportpuska, összetett | 1103 | 37. | |
Sin Hjondzsu (Sin Hyeon-ju) | 1097 | 41. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1086 | 22. | |
Nam Szangvan (Nam Sang-wan) | 1091 | 21. | |
An Dzsonggun (An Jeong-geun) | Trap | 186 | 23. |
Pak Szamgju (Park Sam-gyu) | 181 | 35. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ju Inho (Yu In-ho) | 56 kg | 97,5 | 13. | 100,0 | 8. | 137,5 | 2. | 335,0 | 7. |
Jang Musin (Yang Mu-sin) | 97,5 | 13. | 107,5 | 2. | 135,0 | 5. | 340,0 | 5. | |
Kim Henam (Kim Hae-nam) | 60 kg | 115,0 | 4. | 112,5 | 4. | 140,0 | 5. | 367,5 | 6. |
Ho Cshangbom (Heo Chang-beom) | 75 kg | 130,0 | 5. | 125,0 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
I Dzsongszop (Lee Jong-seop) | 130,0 | 5. | 127,5 | 6. | 175,0 | 2. | 432,2 | 4. | |
I Hjongu (Lee Hyeong-u) | 82,5 kg | 145,0 | 6. | 132,5 | 8. | 175,0 | 5. | 452,5 | 6. |
Hvang Hodong (Hwang Ho-dong) | +90 kg | 162,5 | 8. | 135,0 | 10. | 185,0 | 8. | 482,5 | 8. |
Torna
Bővebben: Torna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kim Cshungthe (Kim Chung-tae) | Talaj | 18,10 | 69. | kiesett | |
Ugrás | 18,50 | 90. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 25. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,30 | 60. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,55 | 80. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,20 | 53. | |||
Kim Gvangdok (Kim Gwang-deok) | Talaj | 18,25 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 106. | kiesett | ||
Korlát | 18,80 | 30. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 42. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,05 | 57. | kiesett | ||
Lólengés | 17,85 | 78. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,80 | 60. | |||
I Gvangdzse (Lee Gwang-jae) | Talaj | 18,35 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 18,70 | 69. | kiesett | ||
Korlát | 17,70 | 98. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,50 | 47. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,10 | 94. | kiesett | ||
Lólengés | 17,75 | 82. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,10 | 81. | |||
Szo Dzsegju (Seo Jae-gyu) | Talaj | 18,35 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 18,45 | 95. | kiesett | ||
Korlát | 16,55 | 120. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 50. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,70 | 77. | kiesett | ||
Lólengés | 18,35 | 44. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 107,85 | 84. | |||
Csong Nigvang (Jeong Ri-gwang) | Talaj | 18,20 | 65. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 106. | kiesett | ||
Korlát | 18,70 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,85 | 26. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,75 | 74. | kiesett | ||
Lólengés | 17,25 | 92. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,00 | 70. | |||
Kang Szuil (Gang Su-il) | Talaj | 18,35 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 18,65 | 77. | kiesett | ||
Korlát | 16,85 | 116. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,45 | 89. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,25 | 49. | kiesett | ||
Lólengés | 15,40 | 110. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 104,95 | 95. | |||
Kim Cshungthe (Kim Chung-tae) Kim Gvangdok (Kim Gwang-deok) I Gvangdzse (Lee Gwang-jae) Szo Dzsegju (Seo Jae-gyu) Csong Nigvang (Jeong Ri-gwang) Kang Szuil (Gang Su-il) | Csapat összetett | 549,50 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Csong Bongszun (Jeong Bong-sun) | Talaj | 17,600 | 71. | kiesett | |
Ugrás | 18,499 | 44. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,132 | 50. | kiesett | ||
Gerenda | 14,800 | 82. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,031 | 73. | |||
I Dokpun (Lee Deok-bun) | Talaj | 17,566 | 72. | kiesett | |
Ugrás | 17,966 | 67. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,600 | 71. | kiesett | ||
Gerenda | 18,066 | 59. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,198 | 65. | |||
Cshö Jongszuk (Choi Yeong-suk) | Talaj | 17,632 | 69. | kiesett | |
Ugrás | 18,433 | 47. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,033 | 54. | kiesett | ||
Gerenda | 17,966 | 65. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,064 | 58.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kim Bongdzso (Kim Bong-jo) | 100 m gyors | 1:01,2 | 7. | 64. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:55,8 | 7. | 47. | kiesett | |||||
Csin Dzsangnim (Jin Jang-rim) | 200 m mell | 2:48,6 | 5. | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Im Gumdzsa (Im Geum-ja) | 100 m gyors | 1:16,1 | 7. | 44. | kiesett | ||||
400 m gyors | 5:38,7 | 6. | 30. | kiesett | |||||
Cson Okcsa (Jeon Ok-ja) | 100 m hát | 1:21,7 | 8. | 31. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sin Duho (Sin Du-ho) | Tőr, egyéni | C. csoport Mano Kazuo (JPN) 1-5 Egon Franke (POL) 0-5 Gyuricza József (HUN) 4-5 Allan Jay (GBI) 1-5 Jesús Taboada (ARG) 5-3 | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||
Han Mjongszok (Han Myeong-seok) | A. csoport German Szvesnyikov (URS) 1-5 Jean-Claude Magnan (FRA) 0-5 Herbert Cohen (USA) 2-5 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (UAR) 0-5 David McKenzie (AUS) 0-5 | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Kim Mansik (Kim Man-sig) | I. csoport Tănase Mureșanu (RUM) 0-5 Albert Axelrod (USA) 2-5 Viktor Zsdanovics (URS) 4-5 Dieter Schmitt (EUA) 5-2 Adolfo Bisellach (ARG) 4-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Párbajtőr, egyéni | A. csoport Hans Lagerwall (SWE) 1-5 Bruno Habārovs (URS) 1-5 Roland Losert (AUT) 2-5 Claudio Polledri (SUI) 0-5 John Humphreys (AUS) 2-5 Zelmar Casco (ARG) 1-5 Ronnie Theseira (MAL) 5-3 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Sin Duho | H. csoport Bill Hoskyns (GBI) 0-5 Nemere Zoltán (HUN) 2-5 Paul Pesthy (USA) 2-5 Wiesław Glos (POL) 5-3 Araki Tosiaki (JPN) 5-3 Aquiles Gloffka (CHI) 5-2 Jesús Taboada (ARG) 5-3 | 4. | C. csoport Gianluigi Saccaro (ITA) 3-5 Jacques Guittet (FRA) 0-5 Michel Steininger (SUI) 2-5 Paul Gnaier (EUA) 0-5 Marcus Leyrer (AUT) 0-5 Peter Jacobs (GBI) 5-3 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Han Mjongszok (Han Myeong-seok) | E. csoport Claude Bourquard (FRA) 3-5 Alberto Pellegrino (ITA) 0-5 Walter Bar (SUI) 3-5 Göran Abrahamsson (SWE) 2-5 Dietrich Hecke (EUA) 5-4 Sergio Vergara (CHI) 5-4 Dibier Tamayo (COL) 5-3 Houshmand Almasi (IRI) 4-5 | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Kim Cshanghvan (Kim Chang-hwan) Sin Duho Kim Mansik (Kim Man-Sig) Han Mjongszok (Han Myeong-Seok) | Tőr, csapat | C. csoport Japán (JPN) 0-11 Magyarország (HUN) 3-13 | 4. | kiesett | helyezetlen | |||||
Kim Cshanghvan (Kim Chang-hwan) Sin Duho Kim Mansik (Kim Man-Sig) Han Mjongszok (Han Myeong-Seok) | Párbajtőr, csapat | E. csoport Lengyelország (POL) 2-14 Franciaország (FRA) 0-9 | 3. | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sin Gvangszuk (Sin Gwang-suk) | Tőr, egyéni | A. csoport Harriet King (USA) 0-4 Rejtő Ildikó (HUN) 2-4 Helga Mees (EUA) 3-4 Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) 4-4 Christina Wahlberg (SWE) 1-4 Jan Redman (AUS) 4-3 | 7. | kiesett | helyezetlen |
Források
- South Korea at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Korea-portál