Argentína a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Argentína zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARG | |||||
OOB | Argentin Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 143 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Carlos Espínola | ||||
Érmek 57. helyezés |
| ||||
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Argentína az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 143 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Mariela Antoniska Sole García Magdalena Aicega María Paz Ferrari Anabel Gambero Ayelén Stepnik Inés Arrondo Lucha Aymar Vanina Oneto Jorgelina Rimoldi Karina Masotta Paola Vukojicic Laura Maiztegui Mechi Margalot | Gyeplabda | Női |
2 Ezüst | Espínola, CarlosCarlos Espínola | Vitorlázás | Férfi szörfvitorlázás |
3 Bronz | Conte, JavierJavier Conte Juan de la Fuente | Vitorlázás | Férfi 470-es osztály |
3 Bronz | Amato, SerenaSerena Amato | Vitorlázás | Női laser radial |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Song Liu | Egyes | M csoport Timo Boll (GER) | 2. | kiesett | 17. | |||||
Song Liu Pablo Tabachnik | Páros | erőnyerő | A csoport Kanada (CAN) | 3. | kiesett | 25. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gabriel Simón | 100 m | 10,56 | 5. | 58.* | kiesett | |||||||
Carlos Gats | 200 m | 21,15 | 5. | 46. | kiesett | |||||||
Gustavo Aguirre | 400 m | 47,03 | 5. | 57. | kiesett | |||||||
Oscar Cortínez | Maraton | 2:25:01 | 58. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marcelo Pugliese | Diszkoszvetés | 56,30 m | 37. | kiesett | |
Juan Ignacio Cerra | Kalapácsvetés | 72,86 m | 27. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Elisa Cobañea | 5000 m | 16:16,58 | 14. | 42. | kiesett | |||||||
Verónica de Paoli | 100 m gát | 14,61 | 8. | 38. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Solange Witteveen | Magasugrás | 189 cm | 20. | kiesett | |
Alejandra García | Rúdugrás | 415 cm | 18.* | kiesett | |
Andrea Ávila | Távolugrás | 611 cm | 31. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jorge Lencina | Légsúly | Ajdin Szmagulov (KGZ) 0001-1001 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Martín Ríos | Harmatsúly | Iszlam Macijev (RUS) 0000-0200 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Sebastián Alquati | Könnyűsúly | erőnyerő | Andrew Payne (BAR) 1010-0010 | Cshö Jongszin (KOR) 0001-0110 | Jimmy Pedro (USA) 0001-0202 | kiesett | 13. | |||||
Gastón García | Váltósúly | Mehman Əzizov (AZE) 1000-0000 | Ricardo Echarte (ESP) 0002-0001 | Takimoto Makoto (JPN) 0000-1000 | Ruszlan Szeilhanov (KAZ) 0111-1001 | kiesett | 13. | |||||
Eduardo Costa | Középsúly | Michele Monti (ITA) 1010-0100 | Ju Szongjon (KOR) 1021-0100 | Frédéric Demontfaucon (FRA) 0000-1000 | Ruszlan Masurenko (UKR) 0001-1000 | kiesett | 9. | |||||
Alejandro Bender | Félnehézsúly | Marius Paškevičius (LTU) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Orlando Baccino | Nehézsúly | Csősz Imre (HUN) 1000-0000 | Pan Song (CHN) 0010-1010 | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carolina Mariani | Harmatsúly | erőnyerő | Shih Pei-Chun (TPE) 0001-0000 | Legna Verdecia (CUB) 0000-0000 | Miren León (ESP) 0002-1001 | kiesett | 9. | ||||
Daniela Krukower | Középsúly | erőnyerő | Mariama Sonah Bah (GUI) 1040-0000 | Kate Howey (GBR) 0000-0201 | Edith Bosch (NED) 0001-0001 | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sergio Fernández | Egypárevezős | 7:20,65 | 4. | 7:13,68 | 2. | C/D | 7:21,46 | 2. | C | 7:09,43 | 4. | 15. |
Damian Ordás Diego Aguirregomezcorta | Kormányos nélküli kettes | 6:55,74 | 4. | 6:52,38 | 4. | kiesett | 13. | |||||
Ulf Lienhard Sebastián Massa | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:40,16 | 3. | 6:41,10 | 3. | C | 6:29,19 | 1. | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Paola López | Egypárevezős | 8:06,65 | 4. | 8:03,83 | 3. | C/D | 8:13,05 | 2. | C | 8:03,11 | 3. | 15. |
Marisa Peguri María Garisoain | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:30,74 | 5. | 7:28,19 | 4. | kiesett | 18. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 0 | 12 | 6 | +6 | 11 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 8 |
India (IND) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 8 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 2 | 2 | 13 | 13 | 0 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 14 | –2 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | –8 | 2 |
2000. szeptember 17. 10:30 Sablon:2000FgyepARGIND
| Argentína (ARG) | 0–3 | India (IND) | Játékvezetők: Amarjit Singh (MAS), Richard Wolter (GER) |
(0–2) | Dad 25', 60' Nandanúri 35+' |
2000. szeptember 19. 18:30 Sablon:2000FgyepARGKOR
| Argentína (ARG) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Sumesh Putra (CAN), Richard Wolter (GER) |
Lombi 5', 67' | (1–1) | Jo Ungon 7' Csi Szonghvan 63' |
2000. szeptember 21. 10:30 Sablon:2000FgyepARGPOL
| Argentína (ARG) | 5–5 | Lengyelország (POL) | Játékvezetők: Jason McCracken (NZL), Sumesh Putra (CAN) |
Lombi 6', 23', 41', 63' Capurro 66' | (2–1) | Ł. Wybieralski 31' Mikula 45', 51' Jakubiak 60' Grotowski 67' |
2000. szeptember 23. 18:30 Sablon:2000FgyepAUSARG
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Peter von Roth (NED), Eric Denis (BEL) |
Sproule 56' Brennan 62' | (2–1) | Lombi 54' |
2000. szeptember 25. 8:30 Sablon:2000FgyepESPARG
| Spanyolország (ESP) | 1–5 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Ray O′Connor (IRL), Amarjit Singh (MAS) |
Ribas 5' | (1–1) | Lombi 23', 45', 66' M. Vila 54' Almada 57' |
- Az 5–8. helyért
2000. szeptember 28. 11:30 Sablon:2000FgyepGERARG
| Németország (GER) | 6–2 | Argentína (ARG) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Ray O′Connor (IRL), Han Jin-Soo (KOR) |
Domke 40' Emmerling 42' Bechmann 44', 64' Michel 66', 70+' | (0–2) | Lombi 13', 14' |
- A 7. helyért
2000. szeptember 29. 11:30 Sablon:2000FgyepINDARG
| India (IND) | 3–1 | Argentína (ARG) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Richard Wolter (GER), Murray Grime (AUS) |
Thakur 30' Gill 47' Pillai 63' | (1–0) | Lombi 52' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 8. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–10. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 | 10 |
Argentína (ARG) | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | –1 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | –1 | 5 |
Nagy-Britannia (GBR) | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | –4 | 2 |
2000. szeptember 16. 8:30 Sablon:2000NgyepKORARG
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Miriam van Gemert (NED) |
Szin Mikjong 20' Cso Bora 33' | (2–1) | Masotta 9' Aymar 44' Rimoldi 68' |
2000. szeptember 18. 18:30 Sablon:2000NgyepGBRARG
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Gina Spitaleri (ITA) |
(0–1) | Masotta 14' |
2000. szeptember 20. 20:30 Sablon:2000NgyepAUSARG
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Miriam van Gemert (NED) |
Morris 25' Starre 33' Mitchell-Taverner 63' | (2–0) | García 66' |
2000. szeptember 21. 10:30 Sablon:2000NgyepARGESP
| Argentína (ARG) | 0–1 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Marelize de Klerk (RSA), Kazuko Yasueda (JPN) |
(0–0) | Goikoetxea 40' |
- Középdöntő
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
Csapat Sablon:2000NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 3 | +14 | 13 |
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 7 | +6 | 9 |
Hollandia (NED) | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 14 | –6 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 10 | –6 | 4 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 16 | –8 | 4 |
2000. szeptember 24. 14:00 Sablon:2000NgyepARGNED
| Argentína (ARG) | 3–1 | Hollandia (NED) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Ute Conen (GER) |
Aymar 3' García 26', 50' | (2–1) | Smabers 12' |
2000. szeptember 25. 13:30 Sablon:2000NgyepARGCHN
| Argentína (ARG) | 2–1 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Renee Cohen (NED) |
Aymar 35+' García 52' | (1–1) | Tang Chunling 6' |
2000. szeptember 27. 16:30 Sablon:2000NgyepARGNZL
| Argentína (ARG) | 7–1 | Új-Zéland (NZL) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Kazuko Yasueda (JPN) |
Rognoni 9', 47' Oneto 12', 40', 42', 49' Masotta 31' | (3–1) | Bell-Kake 33' |
- Döntő
2000. szeptember 29. 20:00 Sablon:2000NgyepAUSARG2
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Argentína (ARG) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Kazuko Yasueda (JPN) |
Annan 10' Haslam 26' Morris 38' | (2–0) | Oneto 44' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Javier Correa | Kajak egyes 500 m | 1:41,557 | 1. | 7. | 1:42,764 | 6. | 17. | kiesett | |
Kajak egyes 1000 m | 3:37,849 | 2. | 9. | 3:37,975 | 1. | 4. | 3:35,687 | 5. | |
Fernando Martín Abelardo Sztrum | Kajak kettes 1000 m | 3:24,324 | 9. | 17. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ignacio Gili | Férfi terepverseny | nem ért célba | |
Jimena Florit | Női terepverseny | 2:00:49,05 (+11:24,67) | 20. |
Pálya-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Walter Pérez | Férfi egyéni | 4:30,757 | 8. | kiesett | ||||||
Walter Pérez Edgardo Simón Gonzalo García Guillermo Brunetta | Férfi csapat | 4:10,940 | 9. | kiesett |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Juan Esteban Curuchet | Férfi pontverseny | 8 | -2 | 14. |
Juan Esteban Curuchet Gabriel Curuchet | Férfi madison | 9 | 0 | 7. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Martín Dopazo | Calwaro | Egyéni | 2,25 | 4. | 12,25 | 14,50 | 22. | 12,00 | 26,50 | 31. | 12,00 | 20. | 5,50 | 12. | 17,50 | 18.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Svetlana Ishkova | Egyéni műugrás | 185,61 | 40. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Omar Narváez | Légsúly | Carlos Valcárcel (PUR) 12-6 | Volodimir Szidorenko (UKR) 10-16 | kiesett | 9. | ||
Ceferino Labarda | Harmatsúly | Raimkul Malahbekov (RUS) 2-17 | kiesett | 17. | |||
Israel Pérez | Pehelysúly | erőnyerő | Musa Simelane (SWZ) 16-1 | Tahar Tamsamani (MAR) 18-21 | kiesett | 7. | |
Víctor Hugo Castro | Kisváltósúly | Kay Huste (GER) 3-5 | kiesett | 17. | |||
Guillermo Saputo | Váltósúly | Szerhij Docenko (UKR) 7-12 | kiesett | 17. | |||
Mariano Carrera | Középsúly | Akın Kuloğlu (TUR) 1-16 | kiesett | 17. | |||
Hugo Garay | Félnehézsúly | Olzsasz Orazalijev (KAZ) 12-27 | kiesett | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Olaszország (ITA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 4 | 3,750 | 482 | 421 | 1,145 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 443 | 1,050 |
Jugoszlávia (YUG) | 8 | 3 | 2 | 12 | 9 | 1,333 | 489 | 461 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 409 | 446 | 0,917 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 8 | 14 | 0,571 | 491 | 504 | 0,974 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 5 | 5 | 15 | 0,333 | 417 | 478 | 0,872 |
2000. szeptember 17. 18:30 Sablon:2000FröpiUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 1–3 | Argentína (ARG) | Nézőszám: 8519 Játékvezető: Stoyan Kostov Stoyanov (BUL), Wang Ning (CHN) |
(26–24, 23–25, 21–25, 18–25) |
2000. szeptember 19. 10:00 Sablon:2000FröpiARGKOR
| Argentína (ARG) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 4462 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(25–23, 17–25, 30–28, 25–21) |
2000. szeptember 21. 12:30 Sablon:2000FröpiITAARG
| Olaszország (ITA) | 3–0 | Argentína (ARG) | Nézőszám: 8185 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Takashi Shimoyama (JPN) |
(40–38, 25–18, 25–14) |
2000. szeptember 23. 12:05 Sablon:2000FröpiYUGARG
| Jugoszlávia (YUG) | 3–1 | Argentína (ARG) | Nézőszám: 4656 Játékvezető: Wang Ning (CHN), Fernando Nava (MEX) |
(21–25, 25–15, 25–23, 25–22) |
2000. szeptember 25. 10:00 Sablon:2000FröpiARGRUS
| Argentína (ARG) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 4676 Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Takashi Shimoyama (JPN) |
(23–25, 15–25, 20–25) |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 27. 18:30 Sablon:2000FröpiBRAARG
| Brazília (BRA) | 1–3 | Argentína (ARG) | Nézőszám: 8381 Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Stoyan Kostov Stoyanov (BUL) |
(25–17, 21–25, 19–25, 25–27) |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 18:30 Sablon:2000FröpiARGRUS2
| Argentína (ARG) | 1–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8177 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Wang Ning (CHN) |
(25–27, 30–32, 25–21, 11–25) |
- Bronzmérkőzés
2000. október 1. 12:30 Sablon:2000FröpiARGITA
| Argentína (ARG) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Nézőszám: 8743 Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Dean Turner (AUS) |
(16–25, 15–25, 18–25) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 4. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | Reményág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Eduardo Martínez Martín Conde | Olaszország (ITA) Andrea Raffaelli Maurizio Pimponi 15-7 | Portugália (POR) Miguel Maia João Brenha 3-15 | kiesett | 9. | ||||
Mariano Baracetti José Luis Salema | Oroszország (RUS) Szergej Jermisin Mihail Kusnyerev 4-15 | Ausztrália (AUS) Matt Grinlaubs Josh Slack 2-15 | kiesett | 19. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Daniel Felizia | Gyorstüzelő pisztoly | 571 | 18.* | kiesett | |
Pablo Álvarez | Légpuska | 586 | 31.** | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 582 | 49. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1150 | 33.* | kiesett | ||
Jorge Guarnieri | Trap | 109 | 23.** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Amelia Fournel | Légpuska | 390 | 28.*** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 542 | 41. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Darío Lecman | 94 kg | 135,0 | 19. | 170,0 | 19. | 305,0 | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Nora Köppel | 63 kg | 80,0 | 8. | 102,5 | 7.* | 182,5 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gabriel Taraburelli | Légsúly | erőnyerő | Roberto Cruz (PHI) 7-5 | Mihaíl Murúcosz (GRE) 1-2 | Younès Sekkat (MAR) 5-4 | Huang Chih-Hsiung (TPE) 0-3 | 4. | ||
Alejandro Hernando | Pehelysúly | erőnyerő | Hádi Szái (IRI) 0-3 | kiesett | 9. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mariano Zabaleta | Egyes | Marcelo Ríos (CHI) 6–7, 6–4, 7–5 | Jeff Tarango (USA) 6–2, 6–3 | Makszim Mirni (BLR) 6–7, 2–6 | kiesett | 9. | |||
Juan Ignacio Chela | Nicolas Escudé (FRA) 6–7, 7–5, 6–1 | Jevgenyij Kafelnyikov (RUS) 7–6, 6–4 | kiesett | 17. | |||||
Franco Squillari | Karim Alami (MAR) 4–6, 6–7 | kiesett | 33. | ||||||
Gastón Gaudio | Uladzimir Valcskov (BLR) 6–7, 6–4, 1–6 | kiesett | 33. | ||||||
Juan Ignacio Chela Mariano Zabaleta | Páros | Spanyolország (ESP) Àlex Corretja Albert Costa 3–6, 4–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
María Emilia Salerni | Egyes | Natallja Zverava (BLR) 6–3, 4–6, 6–2 | Barbara Schett (AUT) 6–7, 4–6 | kiesett | 17. | ||||
Florencia Labat | Miriam Oremans (NED) 2–6, 4–6 | kiesett | 33. | ||||||
Paola Suárez | Lindsay Davenport (USA) 2–6, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Laura Montalvo Paola Suárez | Páros | Olaszország (ITA) Silvia Farina Elia Rita Grande 6–0, 6–0 | Venezuela (VEN) Milagros Sequera María Alejandra Vento-Kabchi 4–6, 1–6 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Melina Sirolli | Talaj | 9,162 | 47.* | kiesett | |
Ugrás | 9,256 | 37. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,037 | 70.* | kiesett | ||
Gerenda | 8,950 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,405 | 47. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Oscar Galíndez | Férfi | 18:27,79 | 22,80 | 58:59,30 | 21,30 | 32:48,29 | 1:50:59,48 | 28. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
José Martín Meolans | 50 m gyors | 22,89 | 6. | 21. | kiesett | ||||
100 m gyors | 49,75 | 6. | 12. | 49,66 | 4. | 10. | kiesett | ||
Agustín Fiorilli | 400 m gyors | 3:59,44 | 3. | 32. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:52,69 | 2. | 35. | kiesett | |||||
Eduardo Otero | 100 m hát | 58,09 | 8. | 40. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:05,51 | 3. | 34. | kiesett | |||||
Sergio Ferreyra | 100 m mell | 1:05,75 | 8. | 53. | kiesett | ||||
Andrés Bicocca | 200 m mell | 2:20,98 | 1. | 37. | kiesett | ||||
Pablo Abal | 100 m pillangó | 54,45 | 6. | 28. | kiesett | ||||
Walter Arciprete | 200 m vegyes | 2:08,89 | 5. | 45. | kiesett | ||||
Pablo Abal Sergio Ferreyra José Martín Meolans Eduardo Otero | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:43,61 | 7. | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Florencia Szigeti | 100 m gyors | 57,20 | 4. | 23. | kiesett | ||||
200 m gyors | kizárták | kiesett | |||||||
Cecilia Biagioli | 800 m gyors | 9:04,02 | 4. | 26. | kiesett | ||||
María Pereyra | 100 m pillangó | 1:04,75 | 4. | 44. | kiesett | ||||
Ana Carolina Aguilera | 200 m pillangó | 2:21,23 | 3. | 35. | kiesett | ||||
María Virginia Garrone | 200 m vegyes | 2:22,98 | 5. | 29. | kiesett | ||||
Georgina Bardach | 400 m vegyes | 4:54,31 | 1. | 21. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Carlos Espínola | Szörfvitorlázás | 8 | 3 | 8 | 1 | 5 | 7 | 2 | (26) | 6 | (11) | 3 | 43,0 | |
Javier Conte Juan de la Fuente | 470-es osztály | 11,0 | 6,0 | 8,0 | 5,0 | (30,0) | 6,0 | 3,0 | 7,0 | 1,0 | (17,0) | 10,0 | 57,0 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Serena Amato | Europe | 6 | (15) | 9 | 5 | 2 | 2 | 6 | 1 | (14) | 12 | 8 | 51,0 | |
María Fernanda Sesto Paula Reinoso | 470-es osztály | 10,0 | 6,0 | (16,0) | 8,0 | (15,0) | 8,0 | 13,0 | 1,0 | 7,0 | 6,0 | 13,0 | 72,0 | 12. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Diego Romero | Laser | 21 | 25 | 23 | 10 | 13 | 21 | 18 | (28) | (27) | 27 | 4 | 162,0 | 23. |
Eduardo Farré Mariano Lucca | Csillaghajó | 10,0 | (15,0) | 14,0 | 15,0 | (17,0*) | 14,0 | 14,0 | 14,0 | 13,0 | 14,0 | 11,0 | 119,0 | 16. |
Santiago Lange Final Standings | Tornádó | 6,0 | 13,0 | 10,0 | 3,0 | 8,0 | 5,0 | 6,0 | (17,0) | (15,0) | 14,0 | 10,0 | 75,0 | 10. |
* - nem indult
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Leandro Marchetti | Tőr, egyéni | Brice Guyart (FRA) 6-15 | kiesett | 38. | |||||
Diego Drajer | Kard, egyéni | James Williams (GBR) 13-15 | kiesett | 37. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alejandra Carbone | Tőr, egyéni | Simada Mivako (JPN) 15-13 | Xiao Aihua (CHN) 8-15 | kiesett | 32. |
Források
- Argentina at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap