2017-es magyar úszóbajnokság
magyar úszóbajnokság (2017) (CXIX. Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Debrecen | ||
Dátum | április 19–április 22. | ||
Fő helyszín | Debreceni Sportuszoda | ||
|
A 2017-es magyar úszóbajnokságot, amely a 119. magyar bajnokság volt, teljes nevén CXIX. Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére, 2017. április 19 és 22. között rendezték meg Debrecenben.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Takács Krisztián Győri UE | 22,39 | Lobanovszkij Maxim Győri UE | 22,41 | Németh Nándor Egri UK | 22,75 |
100 m gyorsúszás Döntő: április 21. | Németh Nándor Egri UK | 48,64 | Holoda Péter Hajdúszoboszlói Árpád SE | 48,87 | Kozma Dominik MTK | 49,56 |
200 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Bernek Péter BVSC | 1:48,54 | Milák Kristóf Érd | 1:48,82 | Németh Nándor Egri UK | 1:49,25 |
400 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Bernek Péter BVSC | 3:49,60 | Márton Richárd Budafóka | 3:50,22 | Verrasztó Dávid BVSC | 3:50,59 |
800 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Gyurta Gergely Újpesti TE | 7:55,85 | Lakatos Dávid Egri UK | 7:57,57 | Rasovszky Kristóf Balaton UK | 7:59,76 |
1500 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Gyurta Gergely Újpesti TE | 15:05,12 | Kalmár Ákos Bajai Spartacus | 15:16,60 | Lakatos Dávid Egri UK | 15:20,68 |
50 m hátúszás Döntő: április 22. | Bohus Richárd Békéscsabai Előre | 25,16 | Balog Gábor Győri USE | 25,56 | Szentes Bence Győri USE | 25,62 |
100 m hátúszás Döntő: április 21. | Bohus Richárd Békéscsabai Előre | 54,40 | Balog Gábor Győri USE | 54,90 | Telegdy Ádám Kőbánya SC | 55,08 |
200 m hátúszás Döntő: április 19. | Bernek Péter BVSC | 1:56,69 | Telegdy Ádám Kőbánya SC | 1:57,17 | Balog Gábor Győri USE | 1:58,69 |
50 m mellúszás Döntő: április 22. | Gyurta Dániel Újpesti TE | 28,11 | Horváth Zoltán Római SE Rozanovic Ádám HÓD Úszó SE | 28,51 | ||
100 m mellúszás Döntő: április 21. | Gyurta Dániel Újpesti TE | 1:00,35 | Financsek Gábor Mohácsi TE | 1:01,44 | Horváth Dávid Kőbánya SC | 1:01,99 |
200 m mellúszás Döntő: április 19. | Gyurta Dániel Újpesti TE | 2:09,72 | Horváth Dávid Kőbánya SC | 2:12,16 | Kutasi Máté Vasas SC | 2:13,75 |
50 m pillangóúszás Döntő: április 20. | Cseh László Egri UK | 23,94 | Takács Krisztián Győri USE | 24,13 | Pulai Bence Kőbánya SC | 24,21 |
100 m pillangóúszás Döntő: április 22. | Milák Kristóf Érd | 51,98 | Cseh László Egri UK | 52,36 | Pulai Bence Kőbánya SC | 52,74 |
200 m pillangóúszás Döntő: április 19. | Kenderesi Tamás Pécs | 1:54,89 | Milák Kristóf Érd | 1:55,41 | Tekauer Márk Dunaharaszti MTK | 1:56,44 |
200 m vegyes úszás Döntő: április 20. | Cseh László Egri UK | 1:59,43 | Telegdy Ádám Kőbánya SC | 2:00,01 | Sós Dániel Vasas SC | 2:00,64 |
400 m vegyes úszás Döntő: április 21. | Gyurta Gergely Újpesti TE | 4:12,81 | Bernek Péter BVSC | 4:13,62 | Holló Balázs Egri UK | 4:18,48 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 20. | Egri UK Németh Nándor Holló Balázs Lakatos Dávid Cseh László | 3:21,85 | Győri USE Mészáros Márk Takács Krisztián Balog Gábor Gyárfás Bence | 3:22,49 | Kőbánya SC Telegdy Ádám Reményi Ármin Pulai Bence Pulai Vince | 3:26,60 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: április 21. | Egri UK Lakatos Dávid Németh Nándor Holló Balázs Cseh László | 7:30,11 | BVSC Biczó Bence Drigán Zoltán Kátai Krisztián Papp Márk | 7:33,08 | Kőbánya SC Telegdy Ádám Reményi Ármin Pulai Vince Pulai Bence | 7:37,20 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 22. | Kőbánya SC Telegdy Ádám Horváth Dávid Pulai Bence Pulai Vince | 3:40,75 | Egri UK Németh Nándor Takács Tamás Cseh László Holló Balázs | 3:43,57 | BVSC Bernek Péter Verrasztó Dávid Biczó Bence Drigán Zoltán | 3:44,27 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Molnár Flóra Délzalai Vízmű | 25,41 | Verrasztó Evelyn BVSC | 25,88 | Sasha Touretski Győri USE | 25,96 |
100 m gyorsúszás Döntő: április 21. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 54,62 | Verrasztó Evelyn BVSC | 54:77 | Molnár Flóra Délzalai Vízmű | 55:52 |
200 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 1:57,29 | Késely Ajna Kőbánya SC | 1:57,86 | Verrasztó Evelyn BVSC | 1:58,44 |
400 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Késely Ajna Kőbánya SC | 4:06,64 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 4:07,52 | Kapás Boglárka Újpesti TE | 4:07,65 |
800 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Kapás Boglárka Újpesti TE | 8:24,76 | Késely Ajna Kőbánya SC | 8:31,05 | Juhász Adél Kiskunhalasi UGYE | 8:44,09 |
1500 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Kapás Boglárka Újpesti TE | 16:04,19 | Késely Ajna Kőbánya SC | 16:14,35 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 16:18,72 |
50 m hátúszás Döntő: április 22. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 28,54 | Joó Sára Érd | 28,95 | Burián Katalin Egri UK | 28,97 |
100 m hátúszás Döntő: április 21. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 1:00,46 | Burián Katalin Egri UK | 1:01,65 | György Réka Vasas SC | 1:01,67 |
200 m hátúszás Döntő: április 19. | Burián Katalin Egri UK | 2:09,85 | György Réka Vasas SC | 2:11,36 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 2:13,47 |
50 m mellúszás Döntő: április 22. | Molnár Flóra Délzalai Vízmű | 32,12 | Szurovcsák Ivett Nyíregyháza | 32,24 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 32,28 |
100 m mellúszás Döntő: április 21. | Vécsei Réka Miskolci VSI | 1:09,90 | Szurovcsák Ivett Nyíregyháza | 1:09,97 | Sztankovics Anna Újpesti TE | 1:10,53 |
200 m mellúszás Döntő: április 19. | Vécsei Réka Miskolci VSI | 2:28,61 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 2:29,47 | Sebestyén Dalma Győri USE | 2:30,69 |
50 m pillangóúszás Döntő: április 20. | Molnár Flóra Délzalai Vízmű | 26,71 | Sasha Touretski Győri USE | 26,80 | Joó Sára Érd | 27,12 |
100 m pillangóúszás Döntő: április 22. | Szilágyi Liliána Bp. Honvéd | 59,04 | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 59,15 | Jakabos Zsuzsanna Győri USE | 59,59 |
200 m pillangóúszás Döntő: április 19. | Jakabos Zsuzsanna Győri USE | 2:08,06 | Szilágyi Liliána Bp. Honvéd | 2:09,12 | Kapás Boglárka Újpesti TE | 2:10,74 |
200 m vegyes úszás Döntő: április 20. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 2:09,38 | Jakabos Zsuzsanna Győri USE | 2:12,36 | Verrasztó Evelyn BVSC | 2:12,62 |
400 m vegyes úszás Döntő: április 21. | Hosszú Katinka Iron Aquatics | 4:35,91 | Kapás Boglárka Újpesti TE | 4:39,35 | Jakabos Zsuzsanna Győri USA | 4:39,39 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 20. | Győri USE Gyertyánffy Sára Dobos Dorottya Kovács Réka Jakabos Zsuzsanna | 3:48,96 | BVSC Verrasztó Evelyn Nagy Réka Ádám Henrietta Böszörményi Bettina | 3:49,93 | MTK Gyurinovics Fanni Kiss Petra Bokros Blanka Ollé Mónika | 3:52,05 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: április 21. | Kiskunhalasi UGYE Juhász Janka Szilvási Gréta Vas Luca Juhász Adél | 8:14,19 | Kőbánya SC Késely Ajna Borsi Anett Rohács Réka Sömenek Onon Kata | 8:19,93 | Egri UK Muzsnay Zsófia Kiss Nikoletta Sós Klaudia Beliczai Bóra | 8:22,99 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 22. | Győri USE Dobos Dorottya Jakabos Zsuzsanna Gyertyánffy Sára Kovács Réka | 4:11,98 | MTK Ollé Mónika Kotnyek Bettina Bokros Blanka Gyurinovics Fanni | 4:14,56 | Vasas SC Szabó-Feltóthy Eszter Labán Eszter Galamb Szimonetta György Réka | 4:14,65 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 19. | Érd Milák Kristóf Jánosi Kristóf Barócsai Petra Joó Sára | 3:33,34 | BVSC Bernek Péter Verrasztó Dávid Verrasztó Evelyn Böszörményi Bettina | 3:34,85 | Győr Mészáros Márk Takács Krisztián Gyertyánffy Sára Jakabos Zsuzsanna | 3:35,53 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 21. | BVSC Bernek Péter Verrasztó Dávid Verrasztó Evelyn Böszörményi Bettina | 3:54,44 | Győri USE Balog Gábor Dér Denisz Jakabos Zsuzsanna Gyetyánffy Sára | 3:57,01 | Egri UK Burián Katalin Takács Tamás Muzsnay Zsófia Németh Nándor | 3:57,62 |
Források
- Eredmények. (Hozzáférés: 2017. április 24.)
- CXIX. Úszó Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére. www.muszuszoranglista.hu (Hozzáférés: 2020. február 15.) arch
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap