2017-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokság
Ebben a szócikkben a belarusz, orosz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Gyorsasági kajak-kenu világbajnokság (2017) | |||
Adatok | |||
Ország | Csehország | ||
Rendező város | Račice | ||
Dátum | augusztus 23–27. | ||
|
A 2017-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot Csehországban, Račicében rendezték meg augusztus 23. és 27. között. Ez volt a 43. kajak-kenu világbajnokság. A magyar csapat 5 arany-, 5 ezüst és 2 bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyén zárt.[1]
Ezen a világbajnokságon szerezte Zaza Nadiradze, C1 200 méteren Grúzia első világbajnoki ezüstérmét, mely egyben az ország első világbajnoki érme is ebben a sportágban. Ezen a világbajnokságon szerezte Adel Mojallalimoghadam, C1 200 méteren Irán első világbajnoki bronzérmét, mely egyben az ország első világbajnoki érme is ebben a sportágban.
Összesített éremtáblázat
Az alábbi táblázat a kajak-kenu és a parakenu szakág összesített éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ausztrália | 7 | 0 | 0 | 7 |
2. | Németország | 6 | 6 | 1 | 13 |
3. | Magyarország | 5 | 5 | 2 | 12 |
4. | Egyesült Királyság | 4 | 1 | 6 | 11 |
5. | Oroszország | 3 | 4 | 3 | 10 |
6. | Csehország | 2 | 1 | 3 | 6 |
7. | Új-Zéland | 2 | 1 | 1 | 4 |
8. | Fehéroroszország | 2 | 0 | 4 | 6 |
9. | Kanada | 2 | 0 | 0 | 2 |
10. | Brazília | 1 | 2 | 2 | 5 |
11. | Olaszország | 1 | 2 | 1 | 4 |
Spanyolország | 1 | 2 | 1 | 4 | |
13. | Portugália | 1 | 1 | 0 | 2 |
14. | Ukrajna | 1 | 0 | 4 | 5 |
15. | Szerbia | 1 | 0 | 2 | 3 |
16. | Lengyelország | 0 | 2 | 2 | 4 |
17. | Dánia | 0 | 2 | 1 | 3 |
18. | Ausztria | 0 | 2 | 0 | 2 |
Kuba | 0 | 2 | 0 | 2 | |
20. | Japán | 0 | 1 | 1 | 2 |
Románia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
22. | Grúzia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Svédország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Üzbegisztán | 0 | 1 | 0 | 1 | |
26. | Szlovénia | 0 | 0 | 2 | 2 |
27. | Chile | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irán | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lettország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 39 | 39 | 40 | 118 |
A magyar csapat
|
|
Érmesek
Kajak-kenu
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat a kajak-kenu szakág éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Németország | 6 | 5 | 1 | 12 |
2 | Magyarország | 5 | 2 | 2 | 9 |
3 | Oroszország | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Csehország | 2 | 1 | 3 | 6 |
5 | Új-Zéland | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Fehéroroszország | 2 | 0 | 4 | 6 |
7 | Ausztrália | 2 | 0 | 0 | 2 |
Kanada | 2 | 0 | 0 | 2 | |
9 | Spanyolország | 1 | 2 | 0 | 3 |
10 | Portugália | 1 | 1 | 0 | 2 |
11 | Egyesült Királyság | 1 | 0 | 3 | 4 |
12 | Szerbia | 1 | 0 | 2 | 3 |
13 | Lengyelország | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Dánia | 0 | 2 | 1 | 3 |
Olaszország | 0 | 2 | 1 | 3 | |
16 | Kuba | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Grúzia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Románia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Svédország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Szlovénia | 0 | 0 | 2 | 2 |
Ukrajna | 0 | 0 | 2 | 2 | |
23 | Brazília | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irán | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lettország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 28 | 82 |
Férfiak
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Liam Heath Egyesült Királyság | 33,733 | Aleksejs Rumjancevs Lettország | 34,439 | ||
K2 200 m | Balaska Márk Birkás Balázs Magyarország | 30,912 | Carlos Garrote Cristian Toro Spanyolország | 31,278 | Nebojša Grujić Marko Novaković Szerbia | 31,451 |
K1 500 m | Josef Dostál Csehország | 1:36,520 | René Holten Poulsen Dánia | 1:38,267 | Oleh Kuharik Ukrajna | 1:38,483 |
K2 500 m | Marcus Walz Rodrigo Germade Spanyolország | 1:27,979 | Nádas Bence Tótka Sándor Magyarország | 1:29,107 | Vitalij Bjalko Raman Pjatrusenka Fehéroroszország | 1:29,518 |
K4 500 m | Ronald Rauhe Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Lemke Németország | 1:17,734 | Carlos Garrote Marcus Walz Rodrigo Germade Cristian Toro Spanyolország | 1:18,371 | Daniel Havel Jakub Špicar Jan Štĕrba Radek Šlouf Csehország | 1:18,729 |
K1 1000 m | Tom Liebscher Németország | 3:27,754 | Fernando Pimenta Portugália | 3:27,993 | Josef Dostál Csehország | 3:28,576 |
K2 1000 m | Marko Tomićević Milenko Zorić Szerbia | 3:08,647 | Adam Botek Peter Gelle Szlovákia | 3:10,725 | Jakub Špicar Daniel Havel Csehország | 3:10,853 |
K4 1000 m | Kenny Wallace Riley Fitzsimmons Jordan Wood Murray Stewart Ausztrália | 2:50,576 | Kammerer Zoltán Tóth Dávid Ceiner Benjámin Pauman Dániel Magyarország | 2:50,931 | Kai Spenner Lukas Reuschenbach Kostja Stroinski Gecső Tamás Németország | 2:53,146 |
K1 5000 m | Fernando Pimenta Portugália | 20:46,907 | Max Hoff Németország | 20:50,259 | Aleh Jurenya Fehéroroszország | 21:00,828 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Arcem Kozir Fehéroroszország | 38,161 | Zaza Nadiradze Grúzia | 38,439 | Adel Mojallalimoghadam Irán | 38,605 |
C2 200 m | Alekszander Kovalenko Ivan Stil Oroszország | 36,088 | Arsen Sliwinski Michal Marek Lubniewski Lengyelország | 36,673 | Hajdu Jonatán Fekete Ádám Magyarország | 36,762 |
C1 500 m | Martin Fuksa Csehország | 1:49,725 | Carlo Tacchini Olaszország | 1:50,309 | Makszim Petrov Fehéroroszország | 1:50,583 |
C2 500 m | Viktor Melantyjev Ivan Stil Oroszország | 1:38,868 | Leonid Carp Victor Mihalachi Románia | 1:39,796 | Nicolae Craciun Sergiu Craciun Olaszország | 1:39,979 |
C1 1000 m | Sebastian Brendel Németország | 3:50,503 | Martin Fuksa Csehország | 3:51,303 | Isaquias Queiroz dos Santos Brazília | 3:52,542 |
C2 1000 m | Yul Oeltze Peter Kretschmer Németország | 3:31,613 | Serguey Torres Madrigal Fernando Dayan Jorge Enriquez Kuba | 3:31,955 | Viktor Melantyjev Vlagyiszlav Csebotar Oroszország | 3:33,123 |
C4 1000 m | Sebastian Brendel Stefan Kiraj Conrad Scheibner Jan Vandrey Németország | 3:14,893 | Piotr Kuleta Wiktor Glazunow Tomasz Barniak Marcin Grzybowski Lengyelország | 3:16,798 | Gyenyisz Kamerilov Gyenyisz Kovalenko Eduard Semetilo Vitalij Verhelesz Ukrajna | 3:17,198 |
C1 5000 m | Sebastian Brendel Németország | 23:34,796 | Serguey Torres Madrigal Kuba | 23:37,312 | Mateusz Kaminski Lengyelország | 23:42,522 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Lisa Carrington Új-Zéland | 38,433 | Emma Jørgensen Dánia | 39,001 | Špela Ponomarenko Janić Szlovénia Milica Starović Szerbia | 39,559 |
K2 200 m | Hagymási Réka Szabó Ágnes Magyarország | 37,445 | Susanna Cicali Francesca Genzo Olaszország | 37,508 | Angela Hannah Hannah Brown Egyesült Királyság | 37,993 |
K1 500 m | Volha Hudzenka Fehéroroszország | 1:48,421 | Lisa Carrington Új-Zéland | 1:48,710 | Emma Jørgensen Dánia | 1:50,465 |
K2 500 m | Lisa Carrington Caitlin Ryan Új-Zéland | 1:38,687 | Franziska Weber Tina Dietze Németország | 1:40,582 | Špela Ponomarenko Janić Anja Osterman Szlovénia | 1:40,804 |
K4 500 m | Takács Tamara Medveczky Erika Fazekas-Zur Krisztina Vad Ninetta Magyarország | 1:29,784 | Franziska Weber Sabrina Hering Steffi Kriegenstein Tina Dietze Németország | 1:30,084 | Lisa Carrington Aimee Fisher Kayla Imrie Caitlin Ryan Új-Zéland | 1:30,215 |
K1 1000 m | Alyce Burnett Ausztrália | 3:55,971 | Karin Johansson Svédország | 3:58,181 | Rachel Cawthorn Egyesült Királyság | 3:59,036 |
K2 1000 m | Farkasdi Ramóna Medveczky Erika Magyarország | 3:37,149 | Melanie Gebhardt Tabea Medert Németország | 3:42,061 | Justyna Iskrzycka Paulina Paszek Lengyelország | 3:42,838 |
K1 5000 m | Bodonyi Dóra Magyarország | 23:17,862 | Tabea Medert Németország | 23:19,214 | Lani Belcher Egyesült Királyság | 23:28,236 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Laurence Vincent-Lapointe Kanada | 45,478 | Oleszja Romaszenko Oroszország | 46,136 | Takács Kincső Magyarország | 47,178 |
C2 500 m | Laurence Vincent-Lapointe Katie Vincent Kanada | 1:56,752 | Oleszja Romaszenko Irina Andrejeva Oroszország | 1:57,264 | Alena Nazdrova Kamila Bobr Fehéroroszország | 1:57,858 |
Parakenu
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat a parakenu szakág éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ausztrália | 5 | 0 | 0 | 5 |
2 | Egyesült Királyság | 3 | 1 | 3 | 7 |
3 | Oroszország | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Brazília | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Ukrajna | 1 | 0 | 2 | 3 |
6 | Olaszország | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Ausztria | 0 | 2 | 0 | 2 |
Magyarország | 0 | 2 | 0 | 2 | |
9 | Japán | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | Németország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Üzbegisztán | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Chile | 0 | 0 | 1 | 1 |
Románia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanyolország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 12 | 12 | 12 | 36 |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m | Esteban Farias Olaszország | 47,116 | Suba Róbert Magyarország | 47,438 | Luis Cardoso da Silva Brazília | 48,016 |
KL2 200 m | Curtis McGrath Ausztrália | 41,758 | Markus Swoboda Ausztria | 42,508 | Mykola Syniuk Ukrajna | 43,281 |
KL3 200 m | Serhii Yemelianov Ukrajna | 39,632 | Caio Ribeiro de Carvalho Brazília | 39,821 | Jonathan Young Egyesült Királyság | 40,104 |
VL1 200 m | Luis Cardoso da Silva Brazília | 55,356 | Suba Róbert Magyarország | 58,617 | Pavel Gromov Oroszország | 59,689 |
VL2 200 m | Curtis McGrath Ausztrália | 50,628 | Markus Swoboda Ausztria | 52,312 | Javier Reja Spanyolország | 55,017 |
VL3 200 m | Jonathan Young Egyesült Királyság | 48,769 | Caio Ribeiro de Carvalho Brazília | 49,330 | Martin Tweedie Egyesült Királyság | 50,958 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m | Jeanette Chippington Egyesült Királyság | 57,382 | Alexandra Dupik Oroszország | 57,871 | Katherine Wollerman Chile | 58,665 |
KL2 200 m | Emma Wiggs Egyesült Királyság | 49,947 | Nicola Paterson Egyesült Királyság | 51,919 | Nadezda Andreeva Oroszország | 52,514 |
KL3 200 m | Amanda Reynolds Ausztrália | 50,344 | Shakhnoza Mirzaeva Üzbegisztán | 51,778 | Mihaela Lulea Románia | 52,033 |
VL1 200 m | Jocelyn Neumueller Ausztrália | 1:12,335 | Nakajima Akiko Japán | 1:17,251 | Seryu Monika Japán | 1:36,668 |
VL2 200 m | Susan Seipel Ausztrália | 1:02,897 | Mariia Nikiforova Oroszország | 1:03,680 | Nataliia Lahutenko Ukrajna | 1:03,808 |
VL3 200 m | Larisa Volik Oroszország | 59,341 | Anja Adler Németország | 1:08,241 | Lindsay Thorpe Egyesült Királyság | 1:08,347 |
Jegyzetek
- ↑ Kajak-kenu vb: öt arany, tíz érem – élen zártuk a ponversenyt!. nemzetisport.hu, 2017. augusztus 27. (Hozzáférés: 2017. augusztus 27.)
- ↑ Férfi kajak egyes 500 méteres B döntő eredménye
- ↑ Férfi kajak négyes 500 méteres B döntő eredménye
- ↑ Férfi kenu egyes 1000 méteres B döntő eredménye
- ↑ Női kajak egyes 500 méteres B döntő eredménye
Források
- Hivatalos honlap
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap