2022ko Turkiako Itzulia | |
|
Datu orokorrak |
Lasterketa | 57. Turkiako Itzulia |
Txapelketa | 2022 UCI ProSeries 2.Pro |
Etapak | 8 |
Datak | apirilak 10 – 2022.eko apirilak 17 |
Luzera | 1.303 km |
Herrialdea | Turkia |
Irteera-lekua | Halikarnaso |
Helduera-lekua | Istanbul |
Taldeak | 25 |
Parte-hartzaileak | 167 |
Amaitu dutenak | 150 |
Bataz besteko abiadura | 42,18 km/o |
Emaitzak |
Txapelduna | Patrick Bevin (Israel-Premier Tech) |
Txapeldunordea | Jay Vine (Alpecin-Fenix) |
Hirugarrena | Eduardo Sepúlveda (Drone Hopper-Androni Giocattoli) |
Puntukako sailkapena | Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) |
Eskalatzailerik onena | Noah Granigan (Wildlife Generation Pro Cycling) |
Etapa hegalariak | Batuhan Özgür (Sakarya BB Pro Team) |
Talderik onena | Equipo Kern Pharma |
◀2021 | 2023▶ |
| Dokumentazioa |
2022ko Turkiako Itzulia txirrindularitza itzuli honen 57. edizioa izan zen. 2022ko apirilaren 10ean hasi eta apirilaren 17an amaitu zen.
UCI ProSeriesko 2.Pro mailan egon zen eta Patrick Bevin zeelandaberritarrak irabazi zuen.
Taldeak
WorldTeamak (6)ProTeamak (12)Talde kontinentalak (7)- Bike Aid
- Global 6 Cycling
- China Glory Continental Cycling Team
- Wildlife Generation Pro Cycling
- Salcano Sakarya BB
- Spor Toto Cycling Team
- Saris Rouvy Sauerland Team
|
|
Etapak
Etapa | Data | Etapako hiriak | type | Luzera (km) | Desnibela (m) | Etapako garailea | Sailkapen orokorreko liderra |
---|
1 | Apik 10 | Halikarnaso – Kuşadası | | 202 | 2.046 m | Caleb Ewan | Caleb Ewan |
2 | Apik 11 | Selçuk – Alaçatı | | 156,4 | 1.492 m | Kaden Groves | Kaden Groves |
3 | Apik 12 | Çeşme – Esmirna | | 117,9 | 778 m | Jasper Philipsen | Jasper Philipsen |
4 | Apik 13 | Konak – Manisa | | 186,1 | 1.831 m | Eduardo Sepúlveda | Eduardo Sepúlveda |
5 | Apik 14 | Manisa – Ayvalık | | 186,1 | 845 m | Samuel Welsford | Eduardo Sepúlveda |
6 | Apik 15 | Akçay – Eceabat | | 201,5 | 2.127 m | Caleb Ewan | Eduardo Sepúlveda |
7 | Apik 16 | Gelibolu – Tekirdağ | | 131,3 | 2.268 m | Patrick Bevin | Patrick Bevin |
8 | Apik 17 | Istanbul – Istanbul | | 137,8 | 1.057 m | cancellation of the stage | Patrick Bevin |
1. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
2. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
3. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Jasper Philipsen | Belgika | Alpecin-Fenix | 11 o 15 min 23 s | 2. | Kaden Groves | Australia | BikeExchange-Jayco | + 2 s | 3. | Caleb Ewan | Australia | Lotto-Soudal | + 12 s | 4. | Miguel Ángel Fernández | Espainia | Global 6 Cycling | + 18 s | 5. | Scott McGill | Ameriketako Estatu Batuak | Wildlife Generation Pro Cycling | + 19 s | 6. | Léo Bouvier | Frantzia | Bike Aid | + 21 s | 7. | Filippo Tagliani | Italia | Drone Hopper-Androni Giocattoli | + 22 s | 8. | Rick Zabel | Alemania | Israel-Premier Tech | + 22 s | 9. | Geórgios Boúglas | Grezia | Spor Toto Cycling Team | + 22 s | 10. | Cees Bol | Herbehereak | Team DSM | + 22 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
4. etapa
Etapako sailkapena |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 3 o 48 min 38 s | 2. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | + 15 s | 3. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 15 s | 4. | Nairo Quintana | Kolonbia | Arkéa-Samsic | + 15 s | 5. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 15 s | 6. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 20 s | 7. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 24 s | 8. | Adne van Engelen | Herbehereak | Bike Aid | + 38 s | 9. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 38 s | 10. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 41 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 15 o 04 min 18 s | 2. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | + 14 s | 3. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 25 s | 4. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 37 s | 5. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 46 s | 6. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 53 s | 7. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 53 s | 8. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 57 s | 9. | Mustafa Sayar | Turkia | Sakarya BB Pro Team | + 1 min 10 s | 10. | Henri Vandenabeele | Belgika | Team DSM | + 1 min 12 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
5. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 19 o 18 min 07 s | 2. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | + 13 s | 3. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 25 s | 4. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 37 s | 5. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 46 s | 6. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 53 s | 7. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 53 s | 8. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 57 s | 9. | Mustafa Sayar | Turkia | Sakarya BB Pro Team | + 1 min 10 s | 10. | Henri Vandenabeele | Belgika | Team DSM | + 1 min 12 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
6. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 24 o 12 min 07 s | 2. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | + 11 s | 3. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 25 s | 4. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 37 s | 5. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 46 s | 6. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 53 s | 7. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 53 s | 8. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 57 s | 9. | Mustafa Sayar | Turkia | Sakarya BB Pro Team | + 1 min 10 s | 10. | Henri Vandenabeele | Belgika | Team DSM | + 1 min 12 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
7. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | 27 o 33 min 10 s | 2. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 20 s | 3. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | + 40 s | 4. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 52 s | 5. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 1 min 17 s | 6. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 1 min 26 s | 7. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 1 min 33 s | 8. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 1 min 37 s | 9. | Mustafa Sayar | Turkia | Sakarya BB Pro Team | + 1 min 50 s | 10. | Henri Vandenabeele | Belgika | Team DSM | + 1 min 52 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
8. etapa
Euria zela eta, 25 kilometro egin ondoren, bertan behera utzi zuten.
Sailkapen orokorra
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Patrick Bevin | Zeelanda Berria | Israel-Premier Tech | 27 o 33 min 10 s | 2. | Jay Vine | Australia | Alpecin-Fenix | + 20 s | 3. | Eduardo Sepúlveda | Argentina | Drone Hopper-Androni Giocattoli | + 40 s | 4. | Nicolas Edet | Frantzia | Arkéa-Samsic | + 52 s | 5. | Harm Vanhoucke | Belgika | Lotto-Soudal | + 1 min 17 s | 6. | Anders Halland Johannessen | Norvegia | Uno-X Pro Cycling Team | + 1 min 26 s | 7. | Dawit Yemane | Eritrea | Bike Aid | + 1 min 33 s | 8. | Sean Bennett | Ameriketako Estatu Batuak | China Glory Continental Cycling Team | + 1 min 37 s | 9. | Mustafa Sayar | Turkia | Sakarya BB Pro Team | + 1 min 50 s | 10. | Henri Vandenabeele | Belgika | Team DSM | + 1 min 52 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Kanpo estekak